iPhone İçin En İyi Ücretsiz Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

iPhone İçin En İyi Ücretsiz Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

Akıllı telefonların gelişen kamera özellikleri sayesinde “mobil fotoğrafçılık” hızla yayılan bir akım haline geldi. Yeni dünyanın gelişen fotoğrafçılığı mobil fotoğrafçılık, iPhone akıllı telefonlar sayesinde giderek yaygınlaşıyor. Bunun sebebi iPhone’ların akıllı telefon kategorisindeki en gelişmiş kameralara sahip olması. Sizde mobil fotoğraf tutkunuysanız ve iPhone akıllı telefon sahibiyseniz sizler için listelediğimiz en iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları sayesinde albümünüze kaliteli fotoğraflar ekleyebilirsiniz.

Apple App Store, iOS cihazlardaki fotoğrafları düzenlemek için oldukça fazla fotoğraf düzenleyici uygulamalar sunuyor. Bu durumda hangi özellikler daha iyi sorusu gündeme geliyor. Tercih yapmanızı kolaylaştırmak için en iyi fotoğraf düzenleme uygulamalarını listeledik. İşte, özel efektler ve fazlası için iPhone cihazınıza indirebileceğiniz fotoğraf düzenleme uygulamaları.

Enlight

2017’de Apple Tasarım Ödülü’ne layık bulunan Enlight, sosyal medyada paylaşılan fotoğrafları düzenlemek için en iyi alternatifler arasında bulunuyor. Her türlü fotoğraf düzenleme aracını eksiksiz sunan uygulama, hem ücretli hem ücretsiz sürüm seçenekleriyle sunuluyor.

İNDİR

VSCO

Üstün fotoğraf düzenleme araçlarına sahip olan VSCO, hem fotoğraflara hem videolara filtre eklemeye olanak tanıyor. Topluluk odaklı özellikleriyle de fark yaratan uygulamanın sanatsal efektleri de dikkat çekiyor. Özel diyafram ve odaklanma kontrolleri sayesinde favori kamera uygulamanız haline dönüşebilecek VSCO fotoğraf düzenleme uygulaması, uygulama içi satın alımlarla açılabilen birden fazla hazır ayar seçeneğine sahip.

İNDİR

Google Snapseed

Google tarafından geliştirilmiş olan Snapseed, diğer düzenleme uygulamalarında nadiren kullanılabilen işlevlere sahip oluşuyla ve kullanımı kolay arayüzüyle favori fotoğraf düzenleme uygulamaları arasında bulunuyor. Fotoğraflarda keskinliği ve canlılığı artırmak veya azaltmak için filtreler sunan uygulama, RAW düzenlemeyi de destekliyor.

İNDİR

Adobe Lightroom CC

Fotoğraflar üzerinde sayısız kontrol olanağı sunan mobil uygulama, Masaüstü Adobe Lightroom CC programı ile senkronize olabiliyor. Adobe’nin ünlü bir aracı olan Kromatik Sapma ile birlikte gelen uygulama ücretsiz olmakla birlikte yapay zeka bazlı otomatik etiketleme özelliği ve senkronizasyon gibi premium özelliklerden yararlanabilmek için uygulama içi satın alma gerektirebiliyor.

İNDİR

Lens Distortion

Fotoğraflarına süslü hava ve ışık efektleri eklemeyi tercih edenlerin favorisi olan Lens Distortion, efektleri birleştirme ve üst üste bindirme özelliği ve kolay kavranabilen arayüzüyle diğer fotoğraf düzenleme araçları arasında öne çıkıyor. Uygulama ücretsiz olarak indirilebiliyor olsa da daha fazla efekt ve pakete erişmek premium satın almayı gerektiriyor.

İNDİR

Photo Editor by Aviary

Birçok efekt ve tek dokunuşla geliştirme seçenekleriyle birlikte gelen Photo Editor by Aviary, en iyi ücretsiz fotoğraf düzenleme uygulamaları arasında bulunuyor. 1500’den fazla ücretsiz efekt, çerçeve, kaplama ve çıkartma arasından seçim yapmaya olanak tanıyan uygulama, tek dokunuşla geliştirme seçenekleri sayesinde fotoğraf düzenleme işlemini kısa sürede gerçekleştiriyor.

İNDİR

Darkroom

iOS platformu için özel olarak geliştirilen fotoğraf düzenleme uygulamaları arasında bulunan Darkroom, ileri düzey fotoğrafçılar için veya fotoğrafçılığın konseptleriyle ilgili bilgili kişiler için araçlar sunuyor.  Uygulama, düzenli sıralanmış araçlar ve filtreler ile basit ve anlaşılır bir arayüze sahip. Darkroom resim düzenleme uygulaması, bir fotoğraf düzenleme uygulamasından beklenen temel işlevleri yerine getirebiliyor ve bir dizi filtresiyle avantajlar sunuyor.

İNDİR

Adobe Photoshop Express

Mobil cihazlarda kolay, hızlı ve güçlü düzenleme arayışındaysanız tercih edebileceğiniz ücretsiz uygulamalardan biri de Adobe Photoshop Express.  Uygulama temel seviyedeki tüm ihtiyaçları karşılayabiliyor.

İNDİR