iPhone 7’nin Maliyeti Ne Kadar?

iPhone 7’nin Maliyeti Ne Kadar?

226223
main

iPhone 7, duyurulmasından aylar öncesinde konuşulmaya, hakkında tahminler yürütülmeye başlanmış bir telefon. 7 Eylül’de Amerika’da tanıtılmasıyla birlikte özellikleri konuşulmaya başlandı ve aradan geçen zamana rağmen hâlâ piyasanın adından en çok söz ettiren telefonu konumunda.

Tanıtılmasından hemen sonra ABD başta olmak üzere bazı ülkelerde satışa sunulan iPhone 7’nin özellikle tasarım ve kamera yetenekleri çok konuşuldu. Pazarın en pahalı telefonlarından biri olan iPhone 7, yeni özellikleri kadar fiyatıyla da konuşuluyor.

Ülkemizde ise Türkiye’de de 14 Ekim’de satışa çıkan iPhone 7’nin maliyetini CNN Money araştırdı ve tüm detaylarıyla yayımladı.

Yapılan araştırmaya göre, 32 GB’lık iPhone 7’nin üretim maliyeti şu şekilde:

Ekran: 37 dolar

iphone-6s

Pil: 4 dolar

pil

Kamera: 26 dolar

kamera

Logic Board: 74 dolar

4-14

Hoparlör: 11,5 dolar

genel2

Kasa: 22 dolar

genel

Diğer parçalar: 117,5 dolar

genel3

Toplam maliyet: 292 dolar

Yazar Hakkında

Gazeteciliğe 1996'da, PC Magazine Türkiye’de muhabir olarak başlayan Erdal Kaplanseren; Yeni Yüzyıl, Milliyet, Vatan, Posta ve Hürriyet gazetelerinde teknoloji yazarlığı ve editörlüğü yaptı. PC Magazine, .net ve PCnet gibi dergilerde editörlük ve yayın yönetmenliği görevlerini yürüttü. Kariyerine Radyo Kozmos, NTV Radyo ve CNBC-e ile farklı mecralar ekledi. Hürriyet ve Doğan Burda gruplarında dijital yayıncılık konusunda görevler aldı, yöneticilik yaptı. 2014'te Doğan Grubu'ndan ayrılarak kendi içerik girişimi olan Layka'yı kurdu. Dijital yayıncılık hizmetlerinin yanı sıra Tekno TV adlı video blogu ile Teknolog.com adlı teknoloji haber blogunu hazırlıyor.

İlgili Yazılar