Instagram “Bana Soru Sor” Özelliği Nasıl Kullanılır?

Instagram “Bana Soru Sor” Özelliği Nasıl Kullanılır?

625
main

Popüler sosyal medya uygulaması Instagram’a yeni özellikler eklenmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde kullanıma sunulan IGTV‘den sonra bu defa da “Bana Soru Sor” özelliği devreye alındı. Geçtiğimiz yıllarda farklı platformlarda kullanılan soru-cevap özelliği, Instagram’a entegre edilerek kullanıcı deneyiminin çeşitlendirilmesi hedefleniyor. Peki “Bana Soru Sor özelliği nasıl kullanılır? Cevabı bu yazımızda.

Facebook, önceki yıl Snapchat’i satın alma girişimleri karşılık bulmayınca, Instagram üzerinden başlattığı zenginleşme çalışmalarını hız kesmeden devam ettiriyor. Hikayeler özelliği kullanıcılarından çok büyük bir ilgi görünce Instagram, ek özelliklerle kullanıcıları daha fazla tutuma yoluna gitti. Özellikle genç kullanıcı kesiminin Facebook’tan hızla uzaklaştığını gören yönetim, Instagram’a yatırımını artırdı.
Bunun en yeni örneği ise Bana Soru Sor özelliği oldu. Instagram Hikayeler bölümüne eklenen bu yeni özelliği nasıl kullanacağınızı adım adım anlatıyoruz.

Instagram Bana Soru Sor nasıl kullanılır?

Bundan böyle Instagram takipçilerinizin size soru sormasını Hikayeler üzerinden sağlayabilirsiniz. Doğrudan paylaşımınızla ilgili sorular olabilir veya aklınızdan başka ne geçiyorsa bu konuda sorular alabilirsiniz. Soruları Hikayeler üzerinden alıp cevaplamanız mümkün olacak.

Öncelikle Instagram’ı açtığımızda görünen Hikayeler bölümüne giriş yapıyoruz. Biliyorsunuzdur ama yine de söyleyelim; ekranın üst solunda kamera ikonunda göreceksiniz.

Hikayenin kaydını yaptıktan sonra üst bölümde görünen çıkartma sekmesine dokunun.

Karşınıza tüm çıkartma seçenekleri görünecek. Orta bölümde SORULAR seçeneğini göreceksiniz. Yapmanız gereken buna dokunmak.

Şimdi soru bölümü açılmış oldu. Pencere içinde üst bölüme sorunuzu yazabilirsiniz. Daha sonra boyutunu ve konumunu ayarlamanız gerekecek.

Tüm ayarlamaları yaptıktan sonra sorunuzu Hikayeniz üzerinden yayına alabilirsiniz. Artık takipçilerinizin doğrudan soru sormasını sağlamak çok daha kolay. Gerisi sizin yaratıcılığınıza kalmış.