Yeni Huawei P30 Tanıtım Görselleri Yayımlandı!

Yeni Huawei P30 Tanıtım Görselleri Yayımlandı!

1496

Çinli Huwaei’nin Mart ayının sonunda tanıtmayı planladığı, Huawei P30 serisinin tanıtım görselleri yayımlandı. Paris’te gerçekleştirilecek etkinliğine büyük önem veren, teknolojinin önde gelen markalarından biri olan Huawei’nin yeni P30 tanıtım görselleri, kameranın özelliklerini ön plana çıkarıyor.

Huawei Mate 20 Pro telefonu ile 2018 yılına damga vuran ve şarj özelliğiyle çok konuşulan Huawei, bu defa Huawei P30 için kolları sıvadı. #KurallarıYenidenYaz hashtag’iyle paylaşılan görsellerde telefonlar görünmüyor; ancak farklı duvar kağıtları ile 26 Mart tarihi görülüyor.

Yüksek yakınlaştırma kalitesi

Huawei’nin yeni üst seviye modelleri P30 serisi kamera noktasında yenilikler sunuyor. Tanıtım görsellerinde yüksek yakınlaştırma kabiliyeti ön plana çıkarılıyor. Periskop kamera sistemi sayesinde kayıpsız bir şekilde yakınlaştırma yapabilen akıllı telefon 6,5 inç büyüklüğünde bir ekranla gelecek. Cihazın 8 GB RAM ve 128 GB dahili hafızası bulunması bekleniyor.

 2340×1080 piksel çözünürlük sunacak olan Huawei P30 ile Huawei P30 Pro modellerinin en büyük farkı, arka kameralar olacak. 3 kamerası bulunacak olan Huawei P30 modelinin sahip olduğu kameraların teknik detayları henüz açıklığa kavuşmadı.

Huawei P30 özellikleri

 128 GB dahili depolama alanıyla gelmesi muhtemel P30’da 12 GB RAM olacak. Dolayısıyla telefonun oldukça hızlı çalışarak yüksek performans sunacağını gösteriyor. Piyasada şu an 12 GB RAM’li bir telefon bulunmuyor. 22.5W hızlı şarj teknolojisini destekleyen 4300 mAh bataryası bulunacak olan cihaz, Bluetooth 5.0, NFC gibi teknolojileri destekleyeceği gibi standarda dönüşen USB Type-C arabirimi de cihazda kullanılacak.

Tanıtım videosunda, kullanılan hoparlör ve ses dalgaları ile ilgili efektler sistemin kaliteli olacağını ortaya koyuyor. Videoda kullanılan 3D modellemeler yüz tanıma teknolojisi hakkında da fikir veriyor. 26 Mart tarihinde Paris’te yapılacak tanıtım etkinliğinde daha fazla teknik detay ortaya çıkacaktır. Huawei P30 Serisinin, etkinlik öncesinde resmiyet kazanması beklenen P30 Lite dahil üç modelden oluşacağı bekleniyor. Tasarımı ve özellikleriyle merak konusu olan P30, görünen o ki özellikle kamera konusunda hayranlık uyandıracak.