Öğrenci ve Eğitimciler İçin Teknolojik Ürünler

Öğrenci ve Eğitimciler İçin Teknolojik Ürünler

İnsanların hem gerçek kimlikleriyle hem de dijital kimlikleriyle var olduğu teknoloji çağında teknoloji eğitim sistemine de yansıyor. Eğitimci hedef kitlesine ulaşmak için teknolojiyi bir yol, bir araç olarak kullanıyor ve öğrenciler de başarı grafiğini yükseltmek için öğretmenlerin kılavuzluğunda teknolojiyi kullanıyor. Peki, eğitim için kullanılabilecek teknolojik ürünler nelerdir? Siz de eğitimci veya öğrenciyseniz sorunun yanıtı için blog yazımızın devamını okumanızı öneririz.

Teknoloji öğretimde yardımcı bir rol üstleniyor ve hem öğrencilerin hem de eğitimcilerin işini kolaylaştırıyor. Sizler için eğitim alanında hayatınızı kolaylaştıracak teknolojik ürünler listesi derledik. İşte, eğitim alanında harikalar yaratan, her yaştan öğrenci ve eğitimci için gerekli teknolojik ürünler.

Anker Nebula Capsule Max Pint

Projeksiyon cihazı, hem öğrencilerin hem de öğretmenlerin kullandığı teknolojik ürünler arasında bulunuyor. Görsel etki yaratmak ve dikkatleri yüksek düzeyde tutmak isteyen eğitimciler, cep tipi kapsül tasarımı üzerine kurulu olan Capsule Max ile büyük fayda sağlayacaktır. 100 inçlik büyük HD görüntü kalitesi sunan Capsule Max, mobil uygulama üzerinden kontrol edilebiliyor. Yüksek yoğunluklu ses çıkışı sağlayan cihaz gözlere giren doğrudan ışık miktarını azaltıyor.

Xiaomi Mi Pro 10000 mAh Type-C PowerBank

Powerbank modelleri, öğrencilerin ve eğitimcilerin şarj sorununa pratik ve gerçekçi bir çözüm sunuyor. 10000mAh yüksek kapasiteli premium ATL Li-polymer pil hücrelerini kullanan Xiaomi Mi Pro, cihazınızı en hızlı ve en güvenli şekilde şarj etmenizi sağlayan otomatik cip sistemine sahip.

Apple Airpods Pro Bluetooth Kulaklık

Kablosuz bluetooth kulaklıklar, en faydalı teknolojik ürünler arasında sayılıyor. Apple Airpods Pro Bluetooth Kulaklık modeli, kalabalık okul ortamında ders aralarında telefon görüşmeleri yapmak veya müzik keyfi yapmak isteyenlerin imdadına yetişiyor. Apple Airpods Pro, aktif gürültü engelleme özelliği ve suya ve tere dayanıklı tasarımıyla öne çıkıyor. Airpods Pro, tek şarjla 4,5 saate kadar dinleme süresi sunuyor.

Soundlife ULTIMATE 10W Kablosuz Araç İçi Şarj Cihaz

Araç içi şarj cihazı öğretmenler için teknolojik ürünler arasında en çok tercih edilenler arasında bulunuyor. Araç içi şarj cihazları, okul yolculuğunda telefon ve tabletlerin bataryasını sorun olmaktan çıkarıyor. Soundlife Kablosuz Araç İçi Şarj Cihazı, aynı anda iki telefonu şarj edebilme özelliğine sahip ve her araç ile uyumlu.

Xiaomi Pro Hızlı Araç Şarj Cihazı

Öğretmenler ve öğrenciler için teknolojik ürünler arasında bulunan Xiaomi Pro, cihazı otomatik olarak tanıyarak gereken gücü ayarlayarak gönderiyor. 5S kısa devre koruması ile güvenli kullanım sağlayan araç şarj cihazı, hızlı şarj edebiliyor. İki USB çıkışı sayesinde aynı anda iki cihaz şarj edilebiliyor.

Novatek NT602W Wifi 128GB Destekli 4K Ultra HD 2160P Araç Kamera

Yol güvenliği için ihtiyaç halini alan araç içi kameralar, “suç kimde?” tartışmasını engelleyerek hakkınızı aramanın da kolay yolu. Novatek NT602W araç kamerası 170° geniş açılı gece görüşlü ön kamera lensi, yüksek görüntü kalitesi ve hem sesli hem de sessiz video kayıt özelliği ile dikkat çekiyor. Okula kendi aracınızla gidiyorsanız, Novatek Hız Ölçer Çift Yön Araç İçi Kamera’yı edinmelisiniz.

Sony WH-1000XM3 Kablosuz Kulaklık

Kalabalık okul ortamında, ders aralarında en büyük ihtiyacı sessizlik olan öğretmenler, gürültü önleyici kulaklıklar sayesinde ders aralarında özgürlüğün tadını çıkarabiliyor. Sony Gürültü Önleyici Kulak Üstü Kablosuz Kulaklık, 30 saat pil ömrü sunuyor.

Apple USB To HDMI Plug and Play

Eğitim sürecinde görsel ve işitsel araçların etkisi büyük. Dolayısıyla görüntü aktarma kabloları eğitim alanında en çok kullanılan teknolojik ürünler arasında bulunuyor. 2 metre uzunluğundaki kablo, sunumları, slayt gösterilerini televizyona, ekrana projektöre aktarmayı sağlıyor. iPhone ve ipad’i destekleyen HDMI kablo 1080 p HD’ye kadar aktarım sağlıyor.

Amazon Kindle Paperwhite Kitap Okuyucu

E-kitap okuyucu cihazlar, kitap okuma alışkanlığına farklı bir boyut kazandırıyor. “Ne okusam? Yanıma ne alsam?” gibi kararsızlıkları ortadan kaldıran Kindle Paperwhite, gerçek kâğıt gibi okunan 300 ppi parlama içermeyen ekran üzerine kurulu. Üstelik dâhili ayarlanabilir ışığı sayesinde gece ve gündüz, içeride ve dışarıda okumaya olanak sağlıyor. Cihaz suya dayanıklılığıyla öne çıkıyor.

Canon PIXMA E414 Yazıcı

Hem öğrencilerin hem öğretmenlerin en çok ihtiyaç duyduğu şeylerden biri çıktı almak, evrak taramak. Dolayısıyla okullarda fotokopi almak için uzun bir bekleyiş gerekli olabilir. Canon PIXMA E414 ile yerden tasarruf edebilir ve kolayca baskı alabilir, ihtiyaç duyduğunuz evrakları tarayabilirsiniz.

Anker A3109 Soundcore Motion Siyah Bluetooth Hoparlör

Yabancı dil derslerinde ve sunum ve proje gibi konularda sınırlı ses gücü büyük problem olabiliyor. Zarif tasarımlı Soundcore Motion, 12 saati aşan çalma süresini destekliyor ve üstün ses kalitesiyle düşük ses sorununu ortadan kaldırıyor. Cihaz suya dayanıklılık gösteriyor.

Samsung Tab S5e SM-T720

Öğrenciler ve eğitimciler için dizüstü bilgisayarların taşınma açısından zor geldiği noktada tablet bilgisayarlar devreye giriyor. Samsung’un 10.5 inç IPS ekrane sahip olan Tab S5e SM-T720 model tablet bilgisayarı, 4 GB ram ile gerçek anlamda yüksek performans sunuyor. 64 GB dahili hafızası ile uzun vadede dahi ekstra bir depolama alanına ihtiyaç duymayan tablet çizim yapmak için de ideal.

Sandisk Ultra Flair 256GB USB 3.0 Flash Bellek

USB Bellekler, küçük boyutları ve uzun ömürleriyle DVD ve Cd’lerin yerini aldı. Öğrenci ve öğretmenlerin dosyalarını uzun süre güvenle saklayabilmesinin yolu USB Bellekler. Sandisk’in dosyaları hızlıca aktarmayı sağlayan Flash bellek modeli, sağlam metal gövdesiyle hem zarif hem de darbelere karşı dayanıklı.

Everest SC-HD03 1080P Full HD Webcam Usb Pc Kamera

Webcam, laptoplarda entegre olarak bulunuyor; fakat masaüstü bilgisayarlar için ekstra bir ürün olarak satın alınması gerekiyor. Webcam ile uzaktaki sevdiklerinizle görüşebilir veya profesyonel görüşmelerinizde webcam kullanabilirsiniz. Everest SC-HD03, görüntü kalitesi ve dahili mikrofona sahip olmasıyla öne çıkıyor.

My Valice Smart Bag Business Akıllı Sırt Çantası

Özellikle öğrenciler için okul hayatının olmazsa olmazlarının başında sırt çantaları geliyor. Teknolojinin eğitimde aracı olduğu bu süreçte de sıradan sırt çantaları yetersiz kalıyor ve USB girişi entegre edilen çantalar devreye giriyor. Ergonomik ve ortopedik ayarlanabilir omuz askılarıyla rahat kullanım için tasarlanmış olan My Valice Smart Bag Busıness Usb Şarj Girişli Akıllı Notebook Sırt Çantası, kullanıcısına şarj sorunu yaşamayacağını garantiliyor.

Vestel LED Dokunmatik Android Akıllı Tahta

Akıllı göz özelliği ile ortamdaki ışığa göre ekran parlaklığını otomatik ayarlayarak gözü yormadan uzun süre çalışmaya olanak tanıyan akıllı tahta, akıllı kilit opsiyonu ile eğitimde güce güç katıyor. Dokunma hassasiyeti, çocuk kilidi özelliği, planlı ve otomatik açma kapama özelliği, USB kilitleme sistemi, antiglare temperli camı ile dikkat çeken akıllı tahta, düşük enerjiyle çalışarak enerji tasarrufu sağlıyor.

Bonus: Akıllı kâğıt tahta

Akıllı tahtalar, öğrenci ve öğretmenler için süreci kolaylaştıran teknolojik ürünler arasında bulunuyor. Akıllı tahtalar, kağıt formunda düşük maliyetlerle satışa sunuluyor. Ofislerde pano olarak da kullanılan, çoğunlukla eğitimde not defteri, projeksiyon perdesi ve resim defteri olarak kullanılan akıllı kağıt tahtalar, yapışkansız olduğu için yüzeye zarar vermiyor ve uzun yıllar kullanılabiliyor. Özel teknolojisi sayesinde duvar veya camlara kendinden tutunan akıllı kağıt tahta modelleri, çocukların el becerilerini geliştirmek için ideal.