Google’ın Yeni Telefonu Pixel 2’nin Özellikleri Belli Oldu

Google’ın Yeni Telefonu Pixel 2’nin Özellikleri Belli Oldu

698
main

İşletim sistemi Android ile mobil cihaz pazarındaki gücünü, kendi telefonlarıyla da artırmaya çalışan Google’ın yeni modeli olan Pixel 2’nin çok yakında tanıtılması bekleniyor. Pek çok yenilikle gelecek yeni Google telefonunun özellikleri ve tasarımıyla ilgili bilgiler ortaya çıktı.

Cep telefonu pazarında rekabet gün geçtikçe sertleşiyor. Pazarda en etkili şirketlerden biri olan Google, yeni modeli Pixel 2 ile bazı yenilikleri kullanıcılar ulaştırma derdinde. Gelen bilgilere göre, HTC’nin son olarak kullandığı bazı özellikler, Pixel 2’de yer alacak.

Sıkınca işlem yapacak

Bu özelliklerin başında, HTC U11 modelinde gördüğümüz, telefonu sıkarak işlem yapma özelliği geliyor.

Ayrıca HTC’nin Edge Sense adını verdiği teknolojisi de Pixel 2’de yer alacak. Google’ın yeni amiral gemisi telefonunun, HTC tarafından üretileceği bilgisini de verelim.

Popüler işlevler kolaylaşacak

Google’ın Pixel 2 ile amacı, kullanıcıların sık yaptığı fonksiyonları çok daha kolay ve kullanışlı hale getirmek. Örneğin selfie çekmek, Pixel 2 ile daha hızlı ve kaliteli hale getirilecek.

Donanımlar da güçlü gelecek

Google Pixel 2’nin performansını etkileyen donanımlarıyla ilgili de bilgiler ortaya çıktı. Qualcomm’un Snapdragon 835 işlemcisine, 64 GB depolama ve 4 GB RAM eşlik edecek.

Arka ve ön kameralar hakkında henüz spesifik bir bilgi yok fakat bu konuda da başarılı olacağından şüphemiz yok.

Google Pixel’in bir de XL modeli bulunacak. “Telefonunuzu değiştirmeyi düşünüyor musunuz?” sloganıyla duyurulacak telefonun tanıtım tarihi ise 4 Ekim olacak.

Yazar Hakkında

Gazeteciliğe 1996'da, PC Magazine Türkiye’de muhabir olarak başlayan Erdal Kaplanseren; Yeni Yüzyıl, Milliyet, Vatan, Posta ve Hürriyet gazetelerinde teknoloji yazarlığı ve editörlüğü yaptı. PC Magazine, .net ve PCnet gibi dergilerde editörlük ve yayın yönetmenliği görevlerini yürüttü. Kariyerine Radyo Kozmos, NTV Radyo ve CNBC-e ile farklı mecralar ekledi. Hürriyet ve Doğan Burda gruplarında dijital yayıncılık konusunda görevler aldı, yöneticilik yaptı. 2014'te Doğan Grubu'ndan ayrılarak kendi içerik girişimi olan Layka'yı kurdu. Dijital yayıncılık hizmetlerinin yanı sıra Tekno TV adlı video blogu ile Teknolog.com adlı teknoloji haber blogunu hazırlıyor.

İlgili Yazılar