GittiGidiyor’dan Satın Alabileceğiniz En İyi 15 Oyuncu Faresi

GittiGidiyor’dan Satın Alabileceğiniz En İyi 15 Oyuncu Faresi

Oyuncuların “ele oturan mouse” diye tanımladığı oyuncu faresi sayesinde konforlu oyun deneyimi yaşayabilirsiniz. Elbette bu konuda kafa karıştıracak kadar çok seçenek mevcut. Sizin için tercihinizi kolaylaştıracak bir rehber hazırladık ve en iyi oyuncu faresi modellerini derledik. 

Teknolojideki hızlı ilerleyiş eğlence ve oyun sektörünü de etkiledi. Oyun trendini yakalamak da oyuncu faresi aracılığıyla mümkün olabiliyor. Eğlence sektörünün en gözde teknolojik ürünleri arasında bulunan oyuncu faresi, tuşlarındaki fonksiyonel özellikleriyle oyuncunun performansını artırıyor ve kaliteli bir oyun deneyimi sağlıyor.

Oyuncu faresi eli kavraması, tepkime süresinin hızlı olması ve ağırlığının ideal seviyelerde olmasıyla saatlerce bilgisayar başında kalan oyuncular için büyük gerekliliktir. DPI değeri, kavrama şekli, makro, kablolu/kablosuz oluşu, sensör şekli, duyarlılık kapasitesi gibi özellikleriyle rakipleri arasından sıyrılan oyuncu faresi modellerini GittiGidiyor’da bulabilirsiniz.

Logitech G903 Lightspeed 

Bilgisayar aksesuarları denildiğinde akla gelen markalardan biri olan Logitech’in e-spor için özel olarak ürettiği G903 oyuncu faresi modeli1 milisaniye tepkime süresi ve 12000 DPI hassasiyet sunuyor. Fare modeli, üzerindeki 11 adet programlanabilir tuşu ile farklı tasarıma sahip.

Razer Call of Duty: Black Ops III DeathAdder Chroma

10.000 DPI sensörü, 1 milisaniyelik tepkime süresi ve hafifliği sayesinde en iyi oyuncu fareleri arasında bulunan Razer Deathadder Chroma, 5 butona sahip. Fare, RGB aydınlatma özelliği de barındırıyor.

SteelSeries Rival 110

Oyuncu ekipmanları konusunda öncü firmalar arasında bulunan SteelSeries’in Rival 110 modeli, en çok satılan modeller arasında bulunuyor. 7200 DPI ile gerçek bir e-spor deneyimi vaat eden fare, RGB aydınlatma özelliğine de sahip. Fare modeli 87,5 gram ağırlığıyla hızlı ve kolay hareket etmeye olanak tanıyor.

Corsair Gaming Dark Core SE RGB

Değiştirilebilir yan panelleri ve RGB aydınlatmasıyla dikkat çeken Corsair Dark Core SE RGB,  hem kablolu hem kablosuz olarak kullanılabiliyor. DRAM pazarının öncüsü olan markanın çok satan bu modeli, 16000 DPI hassasiyet sunuyor ve üzerinde 9 adet programlanabilir tuş barındırıyor.

Cooler Master MasterMouse Pro 

Ergonomik, konforlu tasarımı ve mat yüzeyi sayesinde zorlu oyunlarda en iyi tutuş kabiliyeti ve konfor sunan MasterMouse Pro L, giriş seviyesinde bir model.  16.7 milyon renk çarpıcı RGB aydınlatma, 12000 DPI Avago sensörüyle etkili moyun performansını garantiliyor.

Roccat Kone AIMO RGBA

Sektör lideri yenilikleriyle ilk Roccat ürünü olan Roccat Kone’nin geliştirilmiş versiyonu, gelişmiş tuş yapısı, Owl-Eye optik sensörü ve  çift RGBA AIMO akıllı ışıklandırmasıyla rakiplerinden farkını ortaya koyuyor. Easy Shift teknolojisini de destekleyen fare, 12000 DPI hassasiyet sunuyor.

Asus ROG Gladius II Wireless

Asus’un ROG Gladius II Wireless Oyuncu Mouse modeli; ROG’ye özel anahtar priz tasarımı, 2.4GHz / Bluetooth kablosuz bağlantısı, gelişmiş 16000-dpi sensörü ve Aura Sync aydınlatma özelliğiyle öne çıkıyor. Fare, üzerinde 6 adet programlanabilir buton taşıyor.

Rampage Shine SMX-R15 10000 DPI RGB

Kendine ait yazılımı bulunan Rampage Shine SMX-R15; 10.000 DPI sensör hızı, 50 Milyon Buton ömrü, Tekerlek ömrü 500.000 devir, 1.5m kablosu gibi özellikleriyle oyuncuların tercihi oluyor.  Üzerinde 10 buton bulunduran fare,  Led ışıklı tasarımıyla etkileyici tasarıma sahip.

HP Pavilion Gaming 300

HP’nin Pavilion oyuncu faresi modeli, üzerinde 8 fare bulunduruyor. Kauçuk kulpları ve lastik tutacakları sayesinde uzun süreli konforlu kullanıma olanak tanıyan fare, 5.000 DPI optik sensör ve 4 hassasiyet ayarı sunuyor.

Everest Rampage BLAZEFURY SMX

Yumuşak dokunuşlu yapısı ve  3.9g’lık ayarlanabilir ağırlık ünitesi ile konforlu kullanım sunan Rampage BLAZEFURY; 3X Tıklama Tuşu, Scroll Tuşu, DPI fonksiyon tuşu ve ileri-geri fonksiyon tuşları ile size kolay kullanım imkanı tanıyor. 1000/3000/5000/7000/8200/16400 DPI seçeneği sunan fare, Led ışıklı tasarımı ile görsel olarak da etkileyici.

Monster Pusat V8

Türkiye’deki PC oyunculuğunun öncü firmalarından biri haline gelen Monster’ın Pusat V8 oyuncu faresi modeli, 12000 DPI hassasiyet sunuyor ve üzerinde 18 buton taşıyor. RGB aydınlatma özelliği de bulunan ürün, en iyi oyuncu faresi modelleri arasında bulunuyor.

Razer Mamba Hyperflux

16000 DPI 5G optik sensör ve Razer’in tescilli Frekans teknolojisiyle donatılmış olan olan mause, hızlı ve kesin hareketlere olanak tanıyor. fare, bünyesinde 9 adet buton barındırıyor.

Trust GXT 155W 

Yüksek performanslı ürünleri uygun fiyata sunan Trust’un GXT 155W model örgü kablolu faresi; MOBA oyunları için ideal olan 5 ilave baş parmak düğmesi, 11 adet programlanabilir düğmesi, 5 adete kadar oyuncu profilini saklayabilen dahili belleğiyle öne çıkıyor. 4000 DPI hassasiyet sunan fare ayarlanabilir ağırlık ünitesine sahip.

HyperX Pulsefire Dart

2.4 GHz kablosuz bağlantılı fare; tek şarj ile 50 saate kadar kullanım süresi sunması, kişiselleştirilebilir RGB aydınlatma özelliğine sahip olması ve 50 milyon tıklama ömürlü 6 adet programlanabilir tuşuyla en iyi oyuncu faresi modelleri arasında bulunuyor.

Dell Alienware Elite AW959

Dünyanın en büyük ikinci kişisel bilgisayar üreticisi Dell’in Alienware Elite oyuncu faresi modeli, 12000 DPI hassasiyet sunuyor. Kablolu oyuncu faresi modeli, üzerinde 8 buton bulunduruyor.