Geniş Evler İçin İdeal Wi-Fi Menzil Genişletici: RE650

Geniş Evler İçin İdeal Wi-Fi Menzil Genişletici: RE650

5569
menzil yükselticimain

Büyük evlerin en büyük dertlerinden biri şüphesiz kablosuz internetin uzak odalardan yavaş çekmesi veya hiç çekmemesi. Bunun üstesinden gelmenin en etkili yollarından biri, menzil genişletici kullanmak. Kaliteli ağ ürünleriyle tanıdığımız TP-Link’in yeni menzil genişletici ürünü RE650, devasa büyüklükteki ev ve ofislerde Wi-Fi çekmeyen bölge bırakmıyor. Cihazın ayrıca kablolu bağlantıları kablosuza dönüştüren AP modu da bulunuyor. 

Salondaki modeminizin internet menzili yatak odanızı veya banyonuzu kapsamıyor mu? Uzak odalarda bağlantı hızınız düşük mü seyrediyor? Zamane sorunlarından biri olan Wi-Fi sinyal sorununa komple çözüm için size bir ürün önerimiz var!

Geniş ev ve ofisinizde kablosuz internet sinyal sorunun çözecek bu menzil genişletici ürünün adı RE650. Üreticinin açıklamasına göre bu cihaz, kablosuz internet kapsama alanını 1.300 metrekareye kadar genişletebiliyor. Tüm yüksek kablosuz bağlantı protokollerini destekleyen cihazın erişim noktası (access point) özelliği de bulunuyor.

menzil yükseltici

Kablolu bağlantıyı kablosuza çeviriyor

TP-Link’in yeni menzil genişleticisine, sadece kablo ile internete bağlanan oyun konsolu, akıllı TV gibi cihazlar da bağlanabiliyor. RE650 üzerinde bir Gigabit Ethernet girişi yer alıyor ve bu tip cihazlar bu girişe kablo ile bağlanarak internete yüksek hızla erişebiliyor. 

Cihaz aynı zamanda bir erişim noktası (access point-AP) olarak da işlev görüyor. Cihazın dahili AP modu sayesinde kablolu bağlantılar, 4×4 MU-MIMO çift bantlı bir kablosuz bağlantıya dönüştürülüyor. Bunun için Ethernet kablosunu cihaza takmak yeterli oluyor. 

Yüksek teknik kapasiteye sahip

TP-Link’in RE650 adlı bu ürünü, kapasite olarak piyasadakilere göre çok daha üst seviyede bir ürün: Sahip olduğu teknik özellikler ve fonksiyonlar, ev ve ofisler için komple bir çözüm anlamına geliyor. Menzil genişletici cihazda 880MHz’lik çift çekirdekli işlemci, çok sayıda cihazın, her noktadan WiFi’a en yüksek performansla bağlanmasını sağlıyor.

Hüzmeleme (beamforming) teknolojisi sayesinde WiFi’a bağlanan cihazların yerlerine göre ışın oluşturularak, sürekli hareket halinde kullanılan ve ev/ofisin farklı noktalarından WiFi’a bağlanan akıllı telefon ve tablet bilgisayarların da yüksek WiFi performansından en iyi şekilde yararlanması sağlanıyor.

Yüksek hız kapasitesi sunuyor

802.11ac destekli olan RE650, çift bantlı ve 2.4GHz bandında 800Mbps, 5GHz bandında ise 1733Mbps kablosuz hızlara ulaşabiliyor. Cihaz 4-Stream ve TurboQAM teknolojisini kullandığı için WiFi hızları bu denli yüksek. Bunun sonucunda da 4K video, gecikmesiz online oyun gibi en zorlu uygulamaları bile destekleyen WiFi hızı ve performansı sunuyor.

Daha fazla cihazın WiFi’a sorunsuzca bağlanabilmesi için MU-MIMO teknolojisi kullanılan RE650, geleneksel AC menzil genişleticilere oranla 4 kat daha hızlı çalışıyor. Ayrıca önemli bir artı da cihazın çift bant desteğinin kesintisiz olması. Ana yönlendiricide bantlardan biri düşse ya da ana yönlendirici tek bant desteği veriyor olsa bile RE650 dengeli çift bant desteği sağlıyor.

Kurulumu ve kullanımı çok kolay

Ağ ürünleri genelde karmaşık kurulum işlemlerine sahip oluyor ama bu ürünün kurulumu ve kullanımı da son derece kolay. Cihaz üzerinde yer alan Akılı Sinyal Göstergesi, cihazın en doğru yere konumlanması konusunda kullanıcılara yol gösteriyor. Ücretsiz akıllı telefon uygulaması olan Tether ise RE650’nin her tür ayarının ve kontrolünün, kolayca ve her yerden akıllı telefon ve tablet bilgisayar üzerinden yapılabilmesini sağlıyor.