Etkileyici Fotoğraflar Çekmek İçin Kullanabileceğiniz 10 Selfie Uygulaması

Etkileyici Fotoğraflar Çekmek İçin Kullanabileceğiniz 10 Selfie Uygulaması

242
Selfie Uygulaması

Akıllı telefonlar özellikle kamera özellikleri bakımından yeniliklerle geliştirilince mobil fotoğrafçılık ve selfie çekim popüler oldu. Selfie’nin popülerliğindeki artışla Türk Dil Kurumu selfie sözcüğü için “özçekim” Türkçe karşılığını duyurdu. Selfie için telefonların standart kamera uygulamaları yeterli gelmemeye başladı ve uygulama mağazalarının yeni yıldızları selfie uygulaması oldu. Sizler için etkileyici selfie’ler çekmek için kullanabileceğiniz mobil uygulamaları derledik.

Selfie’lerinizde küçük düzeltmelerle mükemmel görüntüye ulaşmak için selfie uygulaması örneklerinden yardım alabilirsiniz. Selfie uygulaması, bünyelerinde barındırdıkları özellikler sayesinde hızla gelişen devre ayak uyduruyor. Fotoğrafın daha çekici ve kaliteli görünmesini sağlamak fotoğraf düzenleme uygulamalarıyla mümkün oluyor.

Facetune 2

İnstablogger’ların vazgeçilmez uygulaması FaceTune sayesinde yüzdeki pürüzleri ortadan kaldırmak, göz rengini değiştirmek, dişleri beyazlatmak, fotoğrafa ışık ekleyebilmek mümkün oluyor. Makyaj seçenekleri de sunan uygulama,  iOS platformunda ücretli.

iOS

Android

Retrica

Akıllı telefonlarda en çok görülen filtre uygulamalarından biri de Retrica’dır. Bir sosyal medya işlevi de gören Retrica, kolajlar yapabilmeye ve farklı açılardan çekilen görüntüleri birleştirerek GIF’ler oluşturmaya olanak tanıyor. Retrica, hem iOS hem Android platformlarında kullanılabiliyor.

iOS

Android

AirBrush

Selfie’leri mükemmel portre haline getirmeyi kolaylaştıran uygulamayla ton farklılıklarını, çilleri ve diğer istenmeyen unsurları tek bir dokunuşla kaldırabilmek, gözleri büyütebilmek, yüzü ve burnu inceltebilmek mümkün oluyor. Uygulamanın makyaj seçeneği de bulunuyor. AirBrush, hem iOS hem Android platformlarında kullanılabiliyor.

iOS

Android

Cymera

Dünya çapında 300 milyon kullanıcısı olan Cymera, 130 filtre ve onlarca ayar arasından kendi ayarlarınızı oluşturabileceğiniz hatta vücut ölçülerinizi de değiştirebileceğiniz bir uygulama. Cymera’da sürekli yenilenen stickerlar ve hayvan maskelerini bulmak da mümkün. Cymera, hem iOS hem Android platformlarında kullanılabiliyor.

iOS

Android

Selfie City

Selfie düşkünlerinin tercih edebileceği uygulamalardan biri de Selfie City. Şehirlere göre farklı filtreleri de beraberinde getiren uygulama kendinizi oradaymış gibi görme imkanına sahip olmanızı sağlıyor. Selfie City kullanılan selfie’ler sayesinde hiç gitmediğiniz New York’ta fotoğrafınız olabilir. Selfie City, hem iOS hem Android platformlarında kullanılabiliyor.

iOS

Android

A Color Story

Etkileyici selfie’ler için kullanabileceğiniz A Color Story, sayısız düzenleme aracı ile bir uygulamadan çok daha fazlasını sunuyor. Uygulama, profesyoneller tarafından tasarlanmış 300’ün üzerinde filtre ve 100’ün üzerinde efekt barındırıyor. A Color Story, hem iOS hem Android platformlarında kullanılabiliyor.

iOS

Android

YouCam Perfect

En iyi selfie uygulamaları arasında bulunan YouCam Perfect, yüz kırışıklıklarını gidermekten gözaltı şişliklerini düzeltmeye kadar pek çok rötuş aracına sahip. Uygulama, fotoğraftan istenmeyen kişileri silmeye ve fotoğrafa yazı eklemeye de olanak tanıyor. YouCam Perfect, hem iOS hem Android platformlarında kullanılabiliyor.

iOS

Android

Perfect365

Çektiğiniz portrenin tam anlamıyla kusursuz olmasını istiyorsanız Perfect365’i telefonunuza indirmelisiniz. 20 adet makyajın yanı sıra güzellik araçlarını, ön ayarları ve hazır görünüşleri içerisinde barındıran uygulama, yüz algılama özelliği sayesinde doğal bir görünüm yakalamayı sağlıyor. Profesyonel bir renk paleti sayesinde istediğiniz renk kombinasyonunu elde edebileceğiniz uygulama yalnızca iOS’ta kullanılabiliyor.

iOS

Camera360

500 milyondan fazla kullanıcısıyla 7 ülkede fotoğrafçılık listelerinde 1. Sırada bulunan, 2016’da birkaç Google Play’de en iyi uygulama seçilen Camera360; artırılmış gerçeklik, hayvan çıkartmaları, animasyonlu çıkartmalar, temalar ve daha birçok özellikle eğlenceli bir aktivite sunuyor.

iOS

Android

PIP Camera

Üç boyutlu artistik çerçevelerle selfie’leri ilginç boyutlara getirmeyi mümkün kılan uygulama, sosyal medya hesaplarında eğlenceli paylaşımlar yapabilmeyi sağlıyor. PIP Camera, fotoğraf çerçevesi üzerinde yaratıcı fotoğraflar oluşturmanın en iyi yolu oluyor. PIP Camera, hem iOS hem Android platformlarında kullanılabiliyor.

iOS

Android