En Renkli Beslenme Yolu İçin 6 Meyve Sıkacağı

En Renkli Beslenme Yolu İçin 6 Meyve Sıkacağı

meyve sıkacağı

Rengarenk görünümüyle cezbeden besleyiciliğiyle öğünlerin yerini alan trend içecek soothie çeşitlerini hazırlamak veya 6 ay ve üzeri yaştaki çocuğunuz için sağlıklı yiyecek alternatifler hazırlamak için Gittigidiyor’daki meyve sıkacağı modellerini incelemelisiniz.

Taze sıkılmış bir bardak meyve suyu, vücudun ihtiyaç duyduğu enerjinin büyük bir kısmını karşılıyor. Nitekim meyve sularının emilim oranı yüzde 65 olarak biliniyor. Siz de sağlığına özen gösterenlerdenseniz, en sağlıklı meyve sularını elde etmek için iyi bir meyve sıkacağı için mutfak tezgâhınızda yer açmalısınız. Öncesinde bu cihazların alırken sahip olduğu teknik özellikleri en iyi şekilde değerlendirmelisiniz.

Katı meyve sıkacağı satın alırken; motor gücü, meyve giriş alanının büyüklüğü, filtre delikleri ve garanti süresi gibi özelliklere dikkat ettiğinizde üründen daha çok verimli alabilirsiniz. Detoks suları, narenciye suları, smoothie ve taze sıkılmış meyve suları hazırlayarak renkli ve sağlıklı beslenmek için, derlediğimiz en iyi modelleri incelemelisiniz.

Philips Avance Aqua HR1871/70 1000 W

2-5 dakika içinde meyve suyu hazırlama imkânı sunan, 1000 W gücündeki ürün, bulaşık makinesinde yıkanabiliyor. Kullanımı pratik ürün, mutfağınızda çok az yer kaplar. 1 dakika içinde temizlenebilen ürün sayesinde sevdiklerinize sağlıklı meyve suları hazırlamak için iyi bir tercih olacaktır.

Kuvings B6000S Slow Juicer

Sağlıklı besin hazırlama ürünleri konusunda uzmanlaşmış NUC Electronics’in markası olan Kuvings’in 76 mm. genişliğinde besleme ünitesi bulunan meyve sıkacağı, en sağlıklı yöntem olan cold press (soğuk sıkım) yöntemini kullanıyor. İnce tasarımlı ve kullanışlı bu ürünle sevdiklerinize meyve suları, smothieler ve dondurmalar hazırlayabilirsiniz.

ARZUM AR1050 Freshmix Slow Juicer

Türkiye’nin en çok tercih edilen ilk 10 markası arasında yer alan Arzum’un bu ürünü, meyveleri ezmeden, sıkıştırarak yüzde 100 doğal meyve suyu hazırlıyor. Paslanmaz çelikten üretilmiş 150 W güçteki ürün 950 ml sürahi kapasitesine sahip.

Karaca Maxvit 1501 Km

Zirkonyum bıçağı ile uzun süreli kullanım sunan ürün, 1500 W gücüyle tek seferde 2 litre meyve suyu hazırlayabiliyor. Karaca’nın ürünü, 75ml geniş besleme ağzına sahip.

Tefal Easy Fruit Gümüş Premium 700W

Tefal meyve sıkacağı, 3 litre kapasiteli posa haznesi, 75ml geniş besleme ağzı ve damlama durdurma sistemine sahip oluşuyla dikkat çekiyor.

Arçelik K 1582 B-Fit 

Türkiye’nin en değerli markalarından biri olan Arçelik’in bu ürünü, dondurulmuş meyve püresi aparatıyla özellikle de annelerin dikkatini çekiyor. Geri döndürme fonksiyonu sayesinde herhangi bir sebze/meyve sıkışması durumunda geri döndürerek sıkışmayı önleyen ürünün aparatları bulaşık makinesinde yıkanabiliyor.