En İyi VR Oyunları Neler?

En İyi VR Oyunları Neler?

1109
en iyi VR oyunları

Yapılan araştırmalar 2018’de 138 milyar dolar civarında seyreden oyun sektörü cirosunun 2019’da 150 milyar doların üzerine çıktığını gösteriyor. Oyun deneyiminin ve oyun sektörünün bu denli hızlı büyümesinde elbette VR (sanal gerçeklik) oyunlarının etkisi görülüyor. Peki, en iyi VR oyunları hangileri, bu oyunlar nasıl oynanır? Soruların yanıtı blog yazımızda!

360 derece videoları görmeyi sağlayan bir teknoloji olarak hayatımıza giren VR teknolojisi gelişmeye devam ediyor ve oyun sektörüne yeni bir boyut kazandırıyor. Sanal gerçeklik gözlüklerinin ve HTC Vive, Oculus Rift ve PlayStation VR gibi platformların yaygınlaşmasıyla birlikte VR oyunları da yaygınlaşıyor. Kendilerini “gamer” olarak ifade eden oyun tutkunları farklı dünyalara yolculuk yapıyor ve yepyeni bir oyun oynama hazzı alıyor.

En İyi VR Oyunları, VR Oyunları Nasıl Oynanır?

1-4 kişinin oynayabileceği 3D geliştirilmiş sanal gerçeklik oyunları aynı anda farklı lokasyonlarda oynanabiliyor. VR oyunları sanal gerçeklik gözlüğü, mikrofonlu kulaklık, joystickler bağcıkları gibi ekipmanlar bulunan VR salonlarında oynanabiliyor. Elbette kontrolcü olduğunda salona gitmeden ev konforunda da VR box oyunları oynamak mümkün oluyor. Hatta kontrolcüye ihtiyaç duymadan oynanan VR oyunları da bulunuyor. Peki, en iyi VR oyunları hangileri? Türkiye’nin öncü alışveriş sitesi GittiGidiyor’dan alabileceğiniz en iyi VR oyunlarını derledik.

Blood & Truth VR

PlayStation VR Worlds’ün çok popüler ‘The London Heist’ deneyiminden esinlenerek geliştirilmiş olan bu VR oyunu Hollywood filmlerini aratmayacak sahneleriyle öne çıkıyor. Ailesinin hayatı için ölüm kalım mücadelesine giren Ryan Marks’ın hikayesine tanıklık edilen oyunda klasik orkestral film müziği ve Londra’ya özgü oyun müziği de dikkat çekiyor.

en iyi VR oyunları

Mortal Kombat XL

Mortal Kombat XL, çok oyunculu bir oyun olarak doğal 1080p çözünürlükte ve 60 FPS hızında çalışıyor. Dünya çapında milyonlarca kullanıcıya ulaşan oyunda, 13 arenada savaşarak yeryüzüne inen Büyük Tanrı Shinnok’u alt etmeye çalışılıyor. Kanlı dövüş arenalarını evlere taşıyan oyun gerçekçi dövüş oyunları arayan oyun severlerin başucu oyunları arasında bulunuyor. milyonlarca oyuncunun gönlünde taht kuran Mortal Kombat, en sevilen korku filmlerindeki karakterlerle oynama fırsatı tanıyor.

Resident Evil 7 Biohazard PS VR

Üç yıldır eşi kayıp olan Ethan Winters’ın korku dolu macerasını konu alan oyun güçlü grafik sistemiyle dikkat çekiyor. 60 FPS değerinde oldukça akıcı bir şekilde ilerleyen oyun, eşyalara verilen derinlik hissi ve aydınlatma efektleri ile oyuncunun korku hissini tetikliyor. Atmosferin ve hikaye örgüsünün ince detaylarla donatıldığı oyun korku filmlerindeki içeriklerin kalitesini yakalayan bir oyun olarak en iyi VR oyunları arasında sayılıyor.

PS4 SKYRIM VR, Ps4 Bethesda

Sanal gerçeklik için tam metrajlı, gerçek bir açık dünya oyunu olarak Skyrım, büyük beğeni topluyor. RPG oyunları arasında en sevilenlerden biri olan Skyrım’ın Dawnguard, Hearthfire ve Dragonborn eklentiler de bulunuyor. Epik fantezi başyapıtı olarak görülen oyun derinlik ve sürükleyicilik konusunda başarılı görülüyor.

Gran Turismo Sport VR

Gerçek motor sporları dünyasının resmî şekilde tanınan ilk video oyunu Gran Turısmo, 160 farklı araç kombinasyonu ve 17 farklı pist üzerindeki 40 farklı parkur ile dünyanın farklı yerlerindeki oyuncularla oynama imkanı tanıyor. Detaylı grafikler ile gerçeğe yakın görseller sunan oyun, her yaş grubuna hitap ediyor. VR ekipmanları ile gerçek bir sürüş simülasyonu deneyimi sunan Gran Turısmo, yarıştıkça açılan modifikasyonlar sayesinde araçların kişiselleştirilmesini sağlıyor.

Sanal gerçeklikle uçaya hazır olun!