En İyi Şifre Yöneticisi Programları

En İyi Şifre Yöneticisi Programları

şifre yöneticisi

Sosyal medya kullanımındaki artış, internet bankacılığının yaygınlaşması, online alışverişlerin daha sık tercih edilmesi ile büyük çoğunluk onlarca online hesabın sahibi oldu. Bu durum dünya üzerinde milyonlarca şifre olduğunu gösteriyor. Öyle ki 2020 itibariyle dünya üzerinde 100 milyarın üzerinde online şifre kullanılacağı tahmin ediliyor. Şifre sayısının çokluğunun yarattığı karışıklıktan mustaripseniz en iyi şifre yöneticisi programlar derlemesi yaptığımız yazımızı okumalısınız.

Kişisel bilgilere ulaşmanın kolaylaştığı günümüzde güçlü bir şifre oluşturmak büyük önem taşıyor. Online hesapların hepsi için tek ve kolay bir şifre belirlemek veya güçlü fakat hatırlanması zor şifre belirlemek risk oluşturduğu gibi zaman kaybına yol açıyor. Bu durumda da şifre yöneticisi programları devreye giriyor. Elbette bu konuda pek çok alternatif yazılım karşımıza çıkıyor. Sizler için en iyi şifre yöneticisi programları derledik.

Last Pass

Ücretsiz ve Premium versiyonları bulunan program, sınırsız sayıda girişleri depoluyor, güçlü şifreler üretiyor ve otomatik form tamamlama hizmeti sunuyor. Programın zararlı yazılım içeren web sitelerinde  formları otomatik olarak tamamlamayı reddetmesi dikkat çekiyor. Last Pass sayesinde verileri dışa aktarmak da mümkün oluyor. Premium sürümde, güvenli bulut depolama, gelişmiş çok faktörlü kimlik doğrulama ve belirlenen kişilerle şifre paylaşmak mümkün oluyor.

Platform: Windows, Mac, Linux, Chrome

Dashlane

Kullanışlı ara yüzü ve kolay kullanımı ile popüler olan şifre yöneticisi; tek tıklamayla şifre oluşturma, not saklama, iki faktörlü kimlik doğrulama, birkaç tıklamayla birçok sitede kullanılan farklı şifreleri değiştirme ve bellekte kapladığı alanın her güncellemeyle birlikte küçülmesi özellikleriyle öne çıkıyor. Tarayıcı eklentileri ve mobil sürümleri bulunan yazılımın premium sürümü olsa da ücretsiz sürüm otomatik doldurma ve dijital cüzdan özellikleri gibi temel şifre yöneticisi özelliklerine sahip.

Platform: Windows, Mac, iOS, Android

şifre yöneticisi

RoboForm

Dünyanın en iyi şifre yöneticisi olduğunu iddia eden RoboForm; çapraz platform kullanım desteği, notları kaydetme ve sınırsız hesap bilgisi depolama özelliklerine sahip bir yazılım. Güçlü ve benzersiz şifreler oluşturmak için RoboForm’dan yararlanabilirsiniz.

Platform: Windows, Mac, iOS, Android

KeePass Password Safe

Çoklu kullanıcı desteği ve indirilebilir eklentileriyle güvenli kullanım sunan KeePass Password Safe, açık kaynaklı bir yazılım. Programın veri tabanları AES ve Twofish şifreleme algoritmaları kullanarak şifreleniyor.

Platform: Mac, Windows, Linux

Sticky Password

En güvenilir şifre yöneticileri arasında bulunan Sticky Password, ek bulut özelliklerini barındıran ücretli bir versiyona da sahip. Hem Face ID hem de  parmak iziyle kullanıcı girişini desteklemesiyle öne çıkan şifre yöneticisi; Pale Moon, Yandex ve SeaMonkey gibi farklı masaüstü internet tarayıcılarını destekliyor.

Platformlar: Windows, Mac, iOS, Android

TrueKey

McAfee tarafından yapılan program, diğer şifre yöneticisi yazılımlarından içe aktarma özelliğine sahip. Popüler bir şifre yöneticisi olan TrueKey, sadeliği, yüz ve parmak izi tanıma, iki adımlı doğrulama vb. oturum açma yöntemleri ve en güçlü şifreleme algoritmalarından biri olan AES-256 kullanmasıyla en iyi şifre yöneticisi programlar listesinde yer almayı başarıyor. Chrome, Firefox ve Edge gibi web tarayıcılarını destekleyen programın ücretsiz sürümünde 15 hesap bilgisi saklanabiliyor.

Platformlar: Windows 10, macOS, iOS ve Android

LogMeOnce

Bir USB’yi 2FA belirtecine dönüştürme seçeneği, kredi kartı bilgilerini saklamak için güvenli cüzdan, tek tıklamayla otomatik olarak değiştirme özelliği, cihazlar arası senkronizasyon LogMeOnce programının özellikleri arasında bulunuyor. Programın ücretsiz sürümü, kullanıcının belirdiği bir kişiyle hesabını yönetmesine de olanak tanıyor.

Platformlar: Android, Windows, iOS ve macOS

Password Boss Premium v2.0

En iyi parola yönetimi yazılımları arasında bulunan Password Boss Premium v2.0, tüm platformlar ile senkronize oluyor ve tüm şifreleri güvenle saklıyor. Şifre yöneticisi; banka hesabı ve kredi kartı bilgileri, kimlikler, pasaportlar veya sigorta bilgileri gibi önemli bilgileri de saklıyor.

Platformlar: Mac, Windows

Keeper Security & Digital Vault

Kurumlar, işletmeler, aileler ve bireyler için çeşitli şifre çözümleri sunması sayesinde en ölçeklenebilir şifre yöneticisi sayılan Keeper Security & Digital Vault, acil durum erişimi ile beş farklı kişi belirlemeye olanak tanıyor. Pasaport bilgilerinizi, ehliyet numaranızı veya diğer önemli kayıtları da programda saklayabilirsiniz.

Platformlar: Mac, Windows, Linux

Intel True Key

En iyi şifre saklama programları arasında bulunan Intel True Key, şifreleri otomatik kaydetmesi ve girişleri otomatik yapması özellikleriyle öne çıkıyor. True Key, ana şifreye alternatif olan biyometrik yöntemlere odaklanıyor ve parmak izi veya yüzle kullanıcı girişi yapmaya olanak tanıyor.

Platformlar: Android, Windows, iOS ve macOS