En İyi Robot Süpürgeler Hangileri?

En İyi Robot Süpürgeler Hangileri?

en iyi robot süpürge

Pek çok ev aletleri üreticisi markanın farklı özelliklerle, ev temizliğinde kolaylık arayanların beğenisine sunduğu robot süpürgeler sunduğu avantajlarla modern evlerin vazgeçilmezi olmayı başarıyor. Robot süpürgenin avantajlarından yararlanmak ve bambaşka bir temizlik deneyimi yaşamak istiyorsanız en iyi robot süpürge modeline sahip olmak için alışverişten önce blog yazımızın devamını okumanızı öneririz.

Minimalist tasarımları, otonom çalışma mekanizması, programlama özellikleriyle hijyene önem verenlerin beğenisini kazanan robot süpürgeler, kendiliğinden hareket ederek yüzeyleri kolayca temizliyor. Islak ve kuru temizliği aynı anda yapabilen robot süpürgeler temizliği kolaylaştırmasının yanı sıra çalışma mekanizmasıyla temizliği eğlenceli hale getiriyor.

Robot Süpürge Kullanmanın Avantajları

Günlük ev işlerinin sıkıcı rutininden kurtulmak isteyenler, yeni çocuk sahibi olan aileler, öğrenciler, çalışanlar veya çeşitli nedenlerle evde vakit geçiremeyenler robot süpürge önerileri için ihtiyaç duyuyor. Minimalist dizaynı ve farklı fonksiyonlarıyla bilinen robotik süpürgeler, avantajları sayesinde büyük ilgi görüyor. Öyle ki robot süpürge yorumları bu cihazların boyundan büyük işleri başardığını ortaya koyuyor.

Rutin işlerini kolaylaştıracak akıllı ürün arayanların tercih ettiği robot süpürgeler, mobil uygulamadan kolaylıkla kontrol edilerek istenen alanları temizliyor. Dairesel tasarımlarıyla göz dolduran bu akıllı cihazlar, barındırdığı teknoloji doğrultusunda farklı çalışma yöntemleriyle en iyi robot süpürge hangisi sorusunu gündeme getiriyor.

Kablosuz teknolojilere uyum sağlayan robot süpürge modelleri, sistemli bir şekilde çalışıyor. Üzerindeki sensörler sayesinde zemin farklılıklarını algılayan bu cihazlar, merdiven boşluğu gibi alanlardan kendini koruyor. Saksı, koltuk, masa, sandalye gibi ev eşyalarına çarpmadan temizleme yapan robot süpürgeler, halı yüzeyinde biriken kıl ve tüyleri temizlik haznesinde topluyor.

Sensörleri sayesinde kir durumunu analiz edebilen robot süpürgeler evcil hayvanların bulunduğu ortamlarda çekim gücünü yaklaşık 10 kat arttırabiliyor. Islak zeminleri temizleme özelliği de bulunan robot süpürgeler, haftalık veya günlük olarak programlanabiliyor. Bu sayede istenen zamanda, belirlenen alanda temizlik yapabiliyor.

Robot süpürgeler; akıllı cep telefonu, bilgisayar, tablet ya da akıllı ev sistemlerine entegre edilebiliyor. Güçlü batarya ile donatılan ve kendiliğinden şarj olabilen robot süpürgeler,  pillerini doldurduktan sonra kaldığı yeri hatırlayarak temizliğe aynı yerden devam ediyor. Robot süpürgeler, cilalama, paspaslama ve UV sterilizasyonu gibi farklı temizlik işlevleriyle de büyük kolaylık sağlıyor. Bebeği olanlar bakterilerin yok edilmesini sağlayan UV sterilizasyonu sunmasıyla robot süpürgeleri en iyi yardımcı teknolojik cihazları arasına dâhil diyor.

Torbalı veya kulplu süpürge modellerine kıyasla daha az kir haznesine sahip olsa da kir haznesinin dolması durumunda kullanıcısıyla iletişime geçen robot süpürgeler, nano teknolojisi ile üretildiğinden kir tutmuyor ve kolaylıkla temizlenebiliyor.

Hangi Robot Süpürge Alınmalı?

Gösterişli tasarıma ve pratik kullanıma sahip robot süpürgeler, çok sayıda marka tarafından imal ediliyor. Bu durum en iyi robot süpürge hangisi sorusunun yanıtını bulmayı zorlaştırabiliyor. Akıllı, tam otomatik, dayanıklı ev aletleri kategorisine dahil olan robot süpürgelerin çeşitliliği seçimi zorlaştırsa da birkaç noktada dikkat edildiğinde hangi robot süpürge alınmalı sorusu yanıt buluyor.

Elektronik cihazlar arasında en çok rağbet gören ürünlerin başında gelen robot süpürgelerin seçiminde kullanım amacını göz önünde bulundurmak gerekiyor. Bazı robot süpürge modelleri yalnızca süpürme özelliğine sahipken bazı modeller paspas özelliğini de barındırıyor. Emiş gücü, çalışma süresi, batarya kapasitesi ve temizleme alanı özellikleri robot süpürge seçiminde belirleyici oluyor.

Halı ve kilim gibi yüzeylerde kullanıma uygun olan robot süpürgeler alırken aşılabilir engel yüksekliği fazla olan modelleri tercih etmek gerekiyor. En iyi robot süpürge modeline sahip olmak isteyenlerin robot süpürgelerin hangi zeminlerde kullanılabildiğine dikkat etmesi gerekiyor. Bu noktada marka da önem taşıyor. Bazı markaların sunduğu robot süpürgeler parke gibi sert zeminlerde daha iyi sonuç verirken bazıları halı kullanımına uygun olabiliyor. Dolayısıyla en iyi robot süpürge markası ihtiyacınıza en uygun özellikleri bünyesinde barındıran modeller sunan marka olacaktır.

Robot süpürge fiyatları; marka, model, tasarım, teknik özellikler, çalışma süresi, emiş gücü, otomasyon yeteneği ve ekstra donanımlar doğrultusunda değişkenlik gösteriyor. Bu nedenle robot süpürge fiyat performans açısından değerlendirilmesi gereken bir ürün diyebiliriz.

Çok yönlü kullanım özellikleri bulunan robot süpürgeler atasında seçim yaparken inceleme yazılarını da göz önünde bulundurmak gerekiyor. Robot süpürge inceleme türündeki içeriklerde yer verilen elektronik cihazların başında geliyor. İnceleme yazıları kullanıcıların ürün hakkındaki olumlu yorumlarını yansıtarak robot süpürge tavsiye arayışındakilere rehberlik ediyor.

Robot Süpürge Tavsiyeleri

Zahmetsiz kullanım imkânı sunan robot süpürgeye sahip olmak ve bambaşka bir temizlik deneyimi yaşamak istiyorsanız öncü markaların modellerinin sunulduğu GittiGidiyor.com’un elektrikli ev aletleri kategorisini ziyaret etmelisiniz. İşte, Türkiye’nin öncü e-ticaret sitesi GittiGidiyor.com avantajlarıyla sahip olabileceğiniz en iyi robot süpürgeler:

Xiaomi Roborock S5 Max Robot Süpürge

Temizliğin en kolay yolu olarak nitelendirilen robot süpürgeler arasında öne çıkan modellerden biri olan Xiaomi Roborock S5 Max, özel kir algılama sensörü ile halılarda derinlemesine temizlik yapıyor. Roborock S5 Max; otomatik yüzey algılama sensörü, alan algılama sensörü ve otopilot özelliği ile öne çıkıyor. Yüksek kapasite sıvı tankı ile ıslak yüzey temizliği yapan robot süpürge, uygulama üzerinden kontrol edilebiliyor. Ses komut kontrol özelliği ve otomatik şarj ünitesi bulunan Xiaomi Roborock S5 Max, 3 saat kesintisiz temizlik sunuyor.

Anker Eufy RoboVac 11S HEPA Filtreli Yüksek Emişli Akıllı Robot Süpürge

Şarj ürünleri üretimi konusunda dünyanın önde gelen markalarından olan Anker’in bu robot süpürge modeli, yüksek kapasiteli pil ömrü ile birlikte 2 saate yakın nitelikli hizmet sunabiliyor. 1300Pa’lık yüksek emiş gücü ve üçlü filtre sistemiyle öne çıkan model, birden fazla temizleme moduyla kapsamlı temizlik yapıyor. Yüksek kaliteli sensörler kullanan cihaz, gücü azaldığında otomatik olarak şarj ünitesine geri dönüyor.  HEPA filtreli yüksek emişli akıllı robot süpürge modeli, özel sensörler sayesinde yüksekliği algılıyor ve düşme ihtimalini ortadan kaldırıyor. RoboVac, üzerinde bulunan cam kapak tasarımıyla çizilmelere karşı koruma sağlıyor.

iRobot Roomba S9+ Plus Robot Süpürge

Dünyanın en gelişmiş robot süpürgesi unvanıyla satışa sunulan Roomba S9+ Plus, PerfectEdge Teknolojisi ile özel açılı köşe fırçasını kullanarak kiri gizlendiği yerde bulup temizliyor. Gömülü kirleri, döküntüleri ve evcil hayvan tüylerini saklandığı yerden çekmek için Çiftli Çoklu Kauçuk Yüzey Fırçalarını ve ** 40X emiş gücünü kullanan robot süpürge, akıllı haritalama- Imprint Teknolojisi teknolojisiyle dikkat çekiyor. vSLAM navigasyon teknolojisini kullanan s9+, saniyede 230.400’den fazla veri noktası topluyor ve evi temizlemenin en iyi yolunu biliyor. Cihaz, anti alerjen sistemiyle polen ve küf alerjenlerinin boşaltma haznesinde hapsolmasını sağlıyor.

Samsung Powerbot Robot Süpürge

En iyi robot süpürge arayanlara önerilen Samsung Powerbot robot süpürge, halıların üzerindeki ve alçak mobilyaların altındaki toz ve kirleri çekmek için 20 kat fazla emiş gücü üretiyor. Geliştirilmiş, yüksek performanslı FullView sensörü sayesinde geniş bir alanı tarayan ve ince veya küçük engelleri tespit eden robot süpürge, oda köşelerini yüzde 37 daha fazla emiş gücüyle temizliyor. Duvar köşelerini dahi kolaylıkla temizleyen cihaz, zemin türünü tespit ederek ideal emiş gücü sağlıyor. Samsung Powerbot robot süpürge, akıllı telefon uygulaması üzerinden uzaktan kumanda edilebiliyor. Visionary Mappin Plus sistemiyle ideal güzergahı belirleyen süpürge, büyük tekerlekleriyle kapı kasaları dahil pek çok engelin kolaylıkla üstesinden geliyor.

ILIFE V7S Plus Akıllı Robot Süpürge 

Robot süpürgeleri önerileri arasında sıklıkla karşılan modellerden biri olan ILIFE V7S Plus, ıslak ve kuru temizleme yapabiliyor. 190 m² den fazla alanı temizleyebilen robot süpürge, 15 mm yüksekliğe tırmanabiliyor. Mikrofiber bezi sayesinde tozu ve kiri zemine zarar vermeden temizleyen cihaz, i-Dropping teknolojisi ile ıslak temizleme sırasında su israfını önlüyor. 4 farklı temizleme moduna sahip olan robot süpürge, 120 dakikaya kadar temizlik yapabiliyor ve otomatik şarj oluyor.