Oyun Tutkunları Buraya: En İyi Nintendo Switch Oyunları

Oyun Tutkunları Buraya: En İyi Nintendo Switch Oyunları

Nintendo Switch oyunları

Nintendo’nun hibrit konsolu Switch, son dönemin en yenilikçi oyun konsollarından biri olarak oyunlarıyla 7’den 70’e herkesin beğenisi kazanıyor. Siz de eğlenceli vakit geçirmek istiyor ve çok sayıdaki Nintendo Switch oyunları arasında seçim yapmakta zorlanıyorsanız sizin için hazırladığımız listemize göz atmalısınız.

Nintendo’nun tableti andıran oyun konsolu Switch hem TV karşısında hem de el modunda oynanabiliyor. İşte can sıkıntısının çözümü, eğlenceli saatlerin sebebi olabilecek en iyi Nintendo Switch oyunları:

Keşfederek eğlenin: The Legend of Zelda Breath of the Wild

Nintendo sevenlerin “şimdiye dek yapılmış en iyi oyun” olarak ifade ettiği Breath of the Wild, 150 saat ve üzeri oynama olanağı tanıyor. Uçsuz bucaksız haritası ile dikkat çeken oyun zorlu bulmacalarla birlikte sürekli keşfetmeye sürüklüyor. Oyunda manzaralar oldukça gerçekçi görünüyor.

Dünya konuşuyor: Animal Crossing New Horizons

Mart 2020’de piyasaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyanın konuştuğu bir oyun haline gelen Animal Crossing: New Horizons, kendi adanızı inşa edip evinizi dekore etmenizi ve arkadaşlarınızla büyük projelerin üstesinden gelmeye çalışarak keyifli vakit geçirmenizi sağlıyor.

Devrimsel bir oyun: Super Mario Odyssey

Super Mario serisinin 20. oyunu olan Super Mario Odyssey, gelmiş geçmiş en serbest oyun deneyimini sunuyor. Oyun iki kişi oynanabiliyor. “Mario tarihinin en devrimsel oyunu” şeklinde ifade edilen oyunda Moon’lar ile yeni bölümleri ve itemleri açabilirsiniz. Arkadaşınız Mario’yu kontrol ederken siz de Joy-Con’un sensörleri sayesinde Mario’nun yeni şapkasını kontrol edebilirsiniz.

Heyecan dorukta: Luigi’s Mansion 3

Luigi’s Mansion serisinin üçüncü oyununda Luigi, lüks bir otelden aldığı davet üzerine Mario ve arkadaşlarıyla hayallerindeki tatile cıkıyor. Luigi’s Mansion 3’ün multiplayer modunda zorlayıcı bulmacalar çözüp hayaletleri avlayabilirsiniz.

Günün stresini atabilirsiniz: Splatoon 2

Tek oyunculu modu ve çeşitli çevrimiçi çok oyunculu modları içeren Splatoon’un doğrudan devamı niteliğindeki Splatoon 2, özelleştirilebilir karakter seçenekleri ile dikkat çekiyor. Splatoon 2, takım oyunu olarak rakiplerin alanını boyama hedefiyle eğlenceli vakit geçirmeyi sağlıyor.

Müziklerine kulak verin: Celeste

“2018 Yılının En İyi Indie Oyunu” ödülünü kazanmış olan Celeste, nostaljik oyunlara alternatif oluyor. Arka plan müzikleriyle dikkat çeken oyun, Celeste dağına tırmanan Madeline’nin öyküsünü sürükleyici şekilde yansıtıyor. Piksel tabanlı grafiklere sahip bir platform oyunu olan Celeste’de yüzlerce mücadele ve boss dövüşleri bulunuyor.

İzole günlerde stres atmanın yolu: Super Smash Bros Ultimate

Satış rekorları kıran Nintendo Switch oyunu Super Smash Bros Ultimate, çoklu oyuncu modu ile aynı ekranda 10’a kadar karakterle dövüşmeye olanak tanıyor. Oyun, farklı modlarının yanı sıra hikaye modunu da barındırıyor.

Aksiyon ve rol oyunu: Snack World The Dungeon Crawl Gold

Nintendo Switch Lite oyunları arasında bulunan Snack World: The Dungeon Crawl Gold, roguelike mekanikleri ve eğlenceli yapısı ile dikkat çekiyor. Oyun, temelinde rol yapma oyunu olmakla birlikte çeşitli düşmanlarla aksiyonu da barındırıyor.

Pokemon’ları yönetin: Pokémon Mystery Dungeon: Rescue Team DX

Ocak 2020’de piyasaya sürülen oyun, ana serilerden farklı olarak sevimli Pokemon’ları doğrudan yönetmeyi sağlıyor. Oyun, ana dizinin dışındaki bir Pokémon oyununun ilk versiyonu olarak, farklı işlenen hikâye kurgusu ve grafikleriyle oyun tutkunlarının ilgisini çekiyor.

Geçmişten gelen bir oyun: Doom

1993’te piyasaya sürülen ve internetin yaygınlaşmasıyla 50 milyon bilgisayara yüklendiği düşünülen Doom gelmiş geçmiş en iyi Nintendo Switch oyunları arasında bulunuyor. Yenilikçi aydınlatma efektlerinden yararlanan ilk FPS oyunu unvanını elde eden Doom, birinci şahıs atıcı türüne de öncülük ediyor. Oyun on iki oyuncuya kadar oynanabiliyor.