Gündemin Gerisinde Kalmayın: En İyi Haber Takip Uygulamaları

Gündemin Gerisinde Kalmayın: En İyi Haber Takip Uygulamaları

haber takip uygulamaları

Sabahları kızarmış ekmeğin kokusuna karışan gazete kokusu her şeyin dijital ortama taşındığı günümüzde nostaljik bir hissiyat yaratıyor. Gazeteden haber okumanın farklı bir yeri olsa da teknolojinin kolaylıklarından da faydalanmak gerekiyor. Akıllı telefonlara veya tabletlere kolayca indirilebilen haber takip uygulamaları dünyadan ve Türkiye’den haberleri tek bir yerde topluyor. Sizin için en popüler, güncel ve en iyi haber takip uygulamalarını derledik.

Mobil uygulama pazarı gelişiyor. Hayatı kolaylaştıran, yenilikler katan mobil uygulamalara her geçen gün yenisi ekleniyor. Haber takip uygulamaları da internetten haber okuma deneyimini mobil cihazlar ile geliştiriyor. İşte, gündemi takip edebileceğiniz en iyi haber takip uygulamaları:

Play Store’un gözdesi: Bundle

Türk bir ekibin oluşturduğu Bundle on binin üzerinde haber sitesini, teknoloji portalını, blog, dergi ve köşe yazarını bir araya getiriyor. Birçok kategoride güncel ve popüler haberleri okumaya olanak tanıyan haber takip programı Bundle’ı, çevrimdışı özelliği ile internetin olmadığı zamanlarda da kullanabiliyorsunuz. Play Store tarafından en iyi haber uygulaması olarak seçilen Bundle, kategorilere göre haberleri kaydetmeye de imkân veriyor.

Her zaman güncel: Google Haberler

Google tarafından 2002 yılında hizmete sunulan Google News, 4000 farklı haber kaynağını barındırıyor. Yapay zeka sayesinde belirlenen kategoriler altında günün en önemli başlıklarını sunan uygulamada “sizin için”, “favoriler”, “başlıklar”, “gazetelik” bölümleri bulunuyor.

Android’in gözdesi: Flipboard

Android işletim sistemi yüklü cihazların bazılarında varsayılan olarak sunulan Flipboard, haberlerin yanı sıra popüler yazıları ve sohbeti bir araya getiriyor. Uygulamada eğlenceli ve değişik özellikler bulunuyor. Profil açarak kendi dergilerinizi oluşturup son dakika haberlerini bildirim olarak alabiliyorsunuz.

haber takip uygulamaları

Haber dünyasının ritmi: Nabız

37 farklı ülkede 10 milyon üye tarafından kullanılan Nabız haber takip uygulaması, 700’ün üzerinde Türkçe haber kaynağına ulaşmaya olanak tanıyor. İlk yurtdışı deneyimini Türkiye ile başlattığı bilinen uygulamada pek çok konuda favori haber kaynaklarındaki haberler bildirim olarak da iletiliyor.

Eğlenceli bir haber programı: SQUID

40’tan fazla ülke arasında haberlere geçiş yaparak bölgesel ve küresel haberlerin birleştirilebildiği haber uygulamasında 100’den farklı kategori bulunuyor. SQUID’in simgesine dokunup not, çıkartma ekleyebiliyor veya boyayabiliyorsunuz.

Eş zamanlı kullanım imkanı: Microsoft Haber

Anlık bildirimler (push) ile en son haberleri ve son dakika gelişmelerini gelişmelerini hemen öğrenmeyi sağlayan uygulama 3000’den fazla markanın içeriğini barındırıyor. Microsoft hesabı olması durumunda farklı cihazlarda aynı anda da kullanılabilen Microsoft Haber, Widget desteği ile haberlere hızlı erişim imkanı sunuyor.

Hem haber hem radyo: Gather

Dünyanın farklı ülkelerinden 1600’ü aşkın kaynağı, Türkiye’de 830 kaynağı bulunan Gather da en iyi haber takip uygulamaları listesinde yerini alıyor. Uygulama sayesinde 184 ülkeden 50.000’i aşkın radyo istasyonunu da dinleyebiliyorsunuz. Favori radyo kanallarınızı sık kullanılanlar sekmesine ekleyebiliyorsunuz.

Sputnik

Hem haber okuyup hem radyo dinleyebileceğiniz uygulamalardan biri de 2014’te kurulan Sputnik. 51 dilde yayın yapan Sputnik sayesinde makaleleri kaydedebiliyor ve çeşitli röportajlara da ulaşabiliyorsunuz.

Mynet Haber: Son Dakika Haberler

Hangi haber sitesini takip etmeli diye sorulduğunda akla gelenlerden biri olan Mynet, uygulama olarak da kullanıcılarına haber takip etmede kolaylık sağlıyor. Trafik durumunu da uygulama üzerinden takip edebiliyorsunuz. Uygulamada yemek tariflerini, spor hakkında son dakika gelişmelerini ücretsiz olarak öğrenebiliyorsunuz.

Haber takip uygulamaları kullanım açısından farklı özelliklerle kolaylık sağlamakla birlikte genel olarak gündemdeki gelişmeleri takip etmeyi sağlıyor.