Animasyon Oluşturabileceğiniz En İyi 10 Program

Animasyon Oluşturabileceğiniz En İyi 10 Program

animasyon programı

Animasyon hazırlama programları, modelleme işlemi ile bütün animasyon işlemlerini yapmayı sağlıyor. Siz de başarılı animasyon ortaya çıkarmak için render ve modelleme özellikleri gelişmiş animasyon hazırlama programı arayışındaysanız sizin için derlediğimiz programlara göz atmalısınız.

Cartoon Animator 4

Cartoon Animator 4 ses dudak senkronizasyonu, 360 dereceye kadar kafa döndürme, yüz tanıma gibi özellikleri destekliyor. PSD dosyalarını karakter şablonları olarak içe aktarmayı sağlayan program 4K video desteği de sunuyor. 2D karakterleri kontrol edebileceğiniz program profesyonel bir animasyon oluşturmak için kullanılıyor.

PowToon

Ücretli seçenekler de sunan animasyon programı, ücretsiz planıyla da animatörlerin şablonları özelleştirmesini sağlıyor. PowToon, üç dakikaya kadar video oluşturma yeteneğiyle standart video çözünürlüğü sunuyor. Ücretsiz sürüm kullananlar da PowToon’un video içerik kitaplığının bazılarına erişim sağlayabiliyor. Programın YouTube, Facebook, Vimeo ve diğerlerine aktarma özelliği de bulunuyor.

Pencil 2D

Pencil 2D animasyon programı basit ve anlaşılır arayüzüyle özellikle yeni başlayanlar tarafından tercih ediliyor. Ücretsiz 2D Animasyon programı Pencil 2D’nin Windows, Mac ve Linux sürümleri de bulunuyor. Açık kaynaklı bu program raster ve vektör dosyaları arasında sorunsuz geçiş yapabilmesiyle öne çıkıyor.

Animaker

Yeni başlayanların tercih edebileceği Plastic Animation Paper, eğitimleriyle çalışmaları özelleştiriyor. Temel çizim araçları bulunduran program klonlarla zamanlama, sayfayı büyütme ve döndürme, katman ekleme gibi özellikler barındırıyor. Kolayca animasyon videoları hazırlamak için Animaker’ı tercih edebilirsiniz.

animasyon programı

Toon Boom

Animasyon programı denildiğinde ilk akla gelen program olan Toon Boom, animasyon yapmayı bilmeyenlere de hitap ediyor. Toon Boom, hem 2D hem 3D istediğiniz uzunlukta programı oluşturmayı sağlıyor. En iyi ücretsiz animasyon programı olarak gösterilen Toon Boom, gelişmiş arayüzüyle animasyonu kolaylaştırıyor.

Synfig

2D animasyon programı açık kaynaklı bir program ve yeni özelliklerle sürekli olarak güncelleniyor. Windows, Linux ve OSX için mevcut olan Synfig sayesinde hızlı hareketli grafiklerden sinema kalitesinde animasyona her şey yapılabiliyor. Her kareyi çizmeden animasyon oluşturabileceğiniz bir program istiyorsanız Synfig’i alternatifler arasında değerlendirebilirsiniz.

Anime Studio

Vektör tabanlı 2D animasyon yapma programı Anime Studio, Moho olarak da adlandırılıyor. Katmanlı Photoshop dosyalarını destekleyen program oldukça hızlı çalışıyor. Program  bilgisayarda fazla yer kaplamıyor.

Blender

Blender kullanmanın, paylaşmanın ve değiştirmenin ücretsiz olduğu Blender; D modelleme, animasyon, görsel efektler,  simülasyon, 2D animasyon, 3D boyama özellikleriyle öne çıkıyor. Grafik kartını fazla zorlamayan bir program olmasıyla da kullanıcıların memnuniyetini kazanan Blender, açık kaynaklı olduğundan kişiselleştirilebiliyor.

3ds Max

Görselleştirme ve animasyon programı 3ds Max, MSDOS ortamında çalışıyor. Dünyada en fazla tercih edilen animasyon yapma programlarının başında gelen 3ds Max, üst düzey karakter modelleme özellikleriyle diğer programlar arasında öne çıkıyor. 3ds Max daha çok video oyunlar için tercih ediliyor.

Digicel FilipBook

Digicel FilipBook, kalem basıncını algılayabilmesi sayesinde tablet kullanırken çizim yapmayı sağlıyor. DigiCel FlipBook, Microsoft Windows veya Mac OS X üzerinde çalışıyor. Geleneksel animasyon sanatçısına göre geliştirilmiş olan program, profesyonel araçlarıyla yüksek kalitede animasyonlar oluşturmayı sağlıyor.