En İyi 10 Xbox One Oyunu

En İyi 10 Xbox One Oyunu

Xbox One

Popüler oyun konsolu Xbox One, 4K video akışının ve 4K Blu-ray oynatıcının tadını çıkarmayı sağlıyor. Xbox Game Pass teknolojisi ile 100’den fazla oyuna, sınırsız erişim mümkün oluyor. Xbox One sayesinde ayrı ekranlarda aynı anda dört oyuncuyla birlikte oynanabiliyor. Siz de net ve gerçekçi grafikleriyle efsaneleşen oyunları Xbox One ile deneyimlemek istiyorsanız en iyi Xbox One oyunları listemize göz atmalısınız.

Xbox One özellikleri ile oyunseverlerin ilgisini çekiyor. Gelişmiş görüntü ve ses kalitesi sunan Xbox One oyun konsolu, özellikle bazı oyunlar ile oyun konsolu yarışında liderliğe yükseliyor. İşte konsol savaşlarını kızıştıran Xbox One kitaplığınızda bulunması gereken Xbox One oyunları:

1. Apex Legends

Respawn Entertainment tarafından geliştirilen ve Fortnite, PUBG gibi büyük savaş oyunlarını anımsatan Apex Legends, üç kişilik takımların ganimet toplamak ve son kalan olmak için yarıştığı takım tabanlı bir savaş oyunu. Piyasaya çıkar çıkmaz milyonlarca oyuncuya ulaşan oyun geniş silah katalogu ve karakter sınıfları ile dikkat çekiyor.

2. Rise of the Tomb Raider

Tüm zamanların en iyi Xbox One oyunları arasında bulunan ve 100’den fazla kez “Best Of” ödüllerine aday gösterilen Rise of the Tomb Raider, ölümsüzlüğün sırrını keşfetmek için yola koyulan karakterin hikayesini anlatıyor ve oyunculara ilk mezar keşfine tanıklık etme fırsatını sunuyor.

3. Gears 5

Xbox Game Studios tarafından yayınlanan üçüncü şahıs nişancı video oyunu Gears 5, iki bölümden oluşuyor. Gears of War 4’in hikayesi devam ediyor. Oyun Türkçe altyazı desteği sunması, geliştirilmiş silahları ve oyun modlarıyla oyunlar arasında öne çıkıyor.

4. Dragon Age: Inquisition

BioWare tarafından geliştirilen, Electronic Arts tarafından ise yayımcılığı yapılan video oyunu, haritaları, atmosferi ve manzaralarıyla dikkat çekiyor. 200 saatlik bir dizi görevler oyunu oyunseverler için cezbedici hale getiriyor.

5. Call of Duty: Modern Warfare (2019)

Satışa çıkar çıkmaz oyunculardan yoğun ilgi gören birinci şahıs nişancı video oyunu Call of Duty: Modern Warfare, çoklu oyuncu (multiplayer) seçenekleri, eşli oyun (coop) görevleri ve alışılagelen oynanış mekanikleri ile öne çıkıyor. Günümüz siyasi dinamiklerine göndermeler içeren hikaye modu ortalama altı saat sürüyor.

6. Battlefield 1

Dünyanın en beğenilen FPS serilerinden Battlefield, güçlü efektleriyle oyuncuların beğenisini kazanıyor. Battlefield 1’in Turning Tides DLC’sisi Gelibolu Savaşı’nı yansıtıyor. İsteyen Osmanlı Devleti’ni ya da taarruz cephesindeki İngiliz güçlerini seçebiliyor. Battlefield 1’in tarihi ortamı ve seviye tasarımları modern oyunların dışında kalmasını sağlıyor.

7. Control

2019’un karanlık atı olan Remedy Entertainment’in oyunu Control, doğa üstü olayları araştıran Federal Kontrol Bürosu (FBC) etrafında şekilleniyor. Aksiyon yapısı paranormal olaylar çerçevesinde ilerleyen oyun hikayesiyle etkiliyor.

8. Forza Horizon 4

Playground Games tarafından geliştirilen oyun özellikle hız tutkunlarının beğenisini kazanıyor. Oyun çok sayıda araç arasından seçim yapmaya olanak tanıyor. Oyunda Türkçe altyazı desteği bulunuyor. Sonbahar, Kış, İlkbahar ve Yaz mevsimlerini dinamik olarak yaşatabilen oyun büyük ilgi görüyor.

9. Devil May Cry 5

Oyunun beşincisinde macera V karakteri ile devam ediyor. Oyunun ana menüsünde Devil May Cry serisinde geçmişten günümüze neler olduğunu anlatan kısa bir video bulunuyor. Eski ve yeni nesil oyuncuları tek çatı altında toplayabilen Devil May Cry 5 hızlı ve sürükleyici bir oyun olarak beğeniliyor.

10. The Outer Worlds

Obsidian imzalı The Outer Worlds, akıllara Fallout serisini getiriyor. RPG unsurlarıyla süslenmiş, FPS formatındaki oyun farklı boyutları olan hikâyesiyle ilgi uyandırıyor. Oyuncu galaksinin en uç noktasına gönderilen kayıp bir koloni gemisinde yıllar sonra uyanıyor ve hikaye başlıyor.