Bilgisayarınızı Stüdyoya Dönüştüren En İyi 10 Müzik Yazılımı

Bilgisayarınızı Stüdyoya Dönüştüren En İyi 10 Müzik Yazılımı

Müziğin insan ruhunu ve sağlığını iyileştirme potansiyeli bilinen bir gerçek. Siz de ruhunu iyileştirmek için müzikten yararlanmayı tercih edenlerdenseniz müzik prodüksiyon programları en iyi yardımcınız olabilir. Skrillex, Marshmello, Martin Garrix, Hardwell gibi pek çok önde gelen müzik sanatçısının, parçalarını dizüstü bilgisayarlarında yapması müzik yapma programlarını, müzik tutkunları için vazgeçilmez kılıyor. Siz de müzik tutkunuysanız en iyi 10 müzik yazılımı listemizi incelemenizi öneririz.

Sürekli evrim geçiren teknoloji, her alanda olduğu gibi müzik alanında da kendisini gösteriyor. Bu bağlamda müzik aleti çalarak müzik yapma mecburiyeti ortadan kalkıyor. Elektronik müzik bu denli popüler hale gelmişken müzik terimlerine hâkim olmak, bilgisayardan biraz anlamak ve müzik kulağına sahip olmak müzik yapmak için yeterli olabiliyor. Müzik yaparken yararlanabileceğiniz müzik yazılımı sayesinde yaratıcı çalışmalar ortaya çıkarabilirsiniz. İşte en iyi 10 müzik yapma programı.

1. GarageBand

GarageBand uygulaması, telefonunuzu, tabletinizi ya da bilgisayarınızı müzik stüdyosuna çevirebileceğiniz bir müzik yazılımı sunuyor. Yeni başlayanlar için en iyi ücretsiz müzik yapma yazılımları arasında bulunan program; çeşitli enstrümanlar, önceden kaydedilmiş ses kütüphanesi, endüstrinin en çok satan sanal müzikleri ve yeni başlayanlara yönelik gitar ve piyano dersleri içeriğiyle çok başarılı bir uygulama.  Apple’ın geliştirdiği uygulama sadece Apple ürünlerinde çalışıyor.

2. Cakewalk By BrandLab

MIDI ve ses dosyalarının düzenlenmesi, dijital olarak işlenmesi ve kaydedilmesine olanak veren Cakewalk, yüzlerce eklenti eklemenizi sağlayan VST3 desteği sunuyor. Kullanıcı ara yüzü kişiselleştirilebilen müzik yapma programı, Windows 7 ve üzeri işletim sistemi kullanan cihazlarda kendi müziklerinizi yapmanıza olanak tanıyor.

3. Tracktion T7

Sınırsız miktarda şarkıya ve MIDI parçasına sahip olabileceğiniz program, VST, AU ve Linux VST gibi tüm üçüncü taraf eklentilerini destekliyor. Çoklu ve tekli ekran modlarıyla özgürce çalışmalarınızı yürütebileceğiniz Tracktion T7, Linux üzerinde kullanabileceğiniz en iyi müzik düzenleme yazılımı.

4. SoundBridge

Sezgisel ve kullanıcı dostu bir arayüze sahip olan Soundbridge, piyasadaki en iyi ücretsiz müzik araçları arasında bulunuyor. Soundbridge sınırsız sayıda MIDI ve ses parçası, üçüncü taraf eklenti desteği sunuyor. Soundbridge, müzik prodüksiyon dünyasına yeni atılanlara öneriliyor.

5. Studio One

DAW yazılımları arasında en iyiler arasında bulunan Studio One, davul efektleri, harmonik edit, kolay kullanımlı eklenti arayüzüne sahip 4. Versiyonunuyla büyük bir kitleye hitap ediyor. Otomatik akor algılayıcısı, Chard Track düzenleyicisi ve sanal enstrüman başlıklarıyla dikkat çeken yazılım, macOS ve Windows üzerinde kullanılabiliyor.

6. Cockos Reaper

REAPER Cockos tarafından oluşturulan dijital ses iş istasyonu ve MIDI sıralayıcı yazılımı Cockos Reaper, büyük bir kütüphaneyle kullanım temaları sunuyor. Ses ve enstrümanlara özel kanal çeşitleri CTRL + T ile ile gelen yazılım, ücretsiz ve ücretli versiyonlara sahip. Cockos Reaper prodüksiyon yazılımı, Windows ve macOS platformlarında kullanılıyor.

7. Linux Multimedia Studio

Bağımsız çalışan açık kaynak kodlu bir Dijital ses işleme istasyonu uygulaması olan LMMS; Windows, Linux ve MacOS işletim sistemleriyle uyumlu çalışıyor ve ritim, bas, melodi özelliklerinin yanı sıra MIDI klavye desteğiyle de geniş bir yelpaze sunuyor.

8. FL Studio Mobile

Android telefonunda müzik yapma deneyimi yaşamak isteyenlerin tercihi olan FL Studio Mobile, sade ve sezgisel bir arayüze sahip. 133 adet yüksek kalite enstrümanı bünyesinde barındıran program, özellikleriyle 48.99 lira fiyatının hakkını veriyor.

9. Hydrogen

En iyi müzik yapma programları arasında yeni başlayanlar için uygun olan program Hydrogen, Windows, Mac ve Linux ile uyumlu çalışıyor. Teknik bilgi birikimine ihtiyaç duymayan, kullanımı kolay, sezgisel bir kullanıcı arayüzü ile karşımıza çıkan müzik yapma programı, WMV, MP3 ve çok daha fazlası gibi çeşitli dosya formatlarını destekliyor.

10. DrumFlow

Davulcular için en iyi müzik programı sayılan DrumFlow, Windows ve Mac ile uyumlu çalışıyor. Roland GS, Genel MIDI, SW1000XG, Seviye 1 XG bateri örneklerini destekleyen program, en çok tutulan müzik yapım programlarından biri.