Ekmek Yapma Makinesi Tavsiyeleri

Ekmek Yapma Makinesi Tavsiyeleri

725
ekmek yapma makinesi tavsiyesi

Sağlıklı beslenmeye önem veriyor ve damak tadınızdan da taviz vermek istemiyorsanız damak tadına en uygun ekmek çeşitlerini evde sağlıklı şekilde hazırlayabilirsiniz. Taze ekmeğe günün her saatinde ulaşabilmek için ekmek yapma makinesi tavsiyesi arayışındaysanız doğru sayfadasınız. Ekmek yapma makinesi alırken dikkat etmeniz gerekenleri ve GittiGidiyor avantajlarıyla sahip olabileceğiniz en iyi ekmek yapma makinelerinin hangileri olduğunu öğrenmek için blog yazımızın devamını okumalısınız. 

Sosyal mesafenin ve sağlıklı beslenmenin önemi artarken lezzetli, çeşit çeşit hamur işi yapmak isteyenler ekmek yapma makinesi tavsiyeleri arıyor. Sinbo, Arçelik, Tefal, Fakir, Beko, Arzum gibi küçük ev aletlerinde öncü markalar; çift karıştırıcılı ekmek yapma makinesi, glütensiz program gibi farklı özelliklere sahip ekmek yapma makinesi modelleri sunuyor.

Ekmek yapma makinesi tavsiyesi: Nelere dikkat etmeli?

Evde ekmek yapmayı kolaylaştıran evde ekmek yapma makineleri farklı özelliklerde sunuluyor. Ekmek yapma makinesi öneri arayanlar farklı genişlikte haznesi bulunan malzeme kalitesi farklı olan ekmek yapma makinesi ile karşılaşabiliyor. Bu makineler çeşitli pişirme programları sayesinde kek pişirmeye ve reçel yapmaya da olanak tanıyor. Ekmek yapma makinesi modellerinin bazılarında zaman geciktirme özelliği bulunuyor. Bu özellik sayesinde akşamdan yapılan hazırlık sabah sıcak ekmek olarak geri dönebiliyor.

Ekmek yapma makinesi nasıl çalışır sorusunun cevabı ekmek çeşidine ve ürünün modeline göre değişiyor. Tercihinizi yapmadan önce ne kadar ekmek tükettiğinizi, mutfağınızda ne kadar alan olduğunu, makineyi reçel veya kek gibi başka işler için de kullanıp kullanmayacağınızı belirlemelisiniz. Ekmek yapma makinesi almadan önce ihtiyacınız doğrultusunda hangi özelliklerde makine almak istediğinize karar verip bütçenizi belirleyin.

Ekmek yapma makinesi tavsiyesi: En iyisi hangisi?

Ekmek yapma makinesi öneri arayanlar en çok satılan ve tavsiye edilen ekmek yapma makinelerini Türkiye’nin öncü e-ticaret sitesi GittiGidiyor’da bulabiliyor. İşte en iyi ekmek yapma makineleri.

Arçelik K 2715 Ekmek Yapma Makinesi

Arçelik’in K 2715 model ekmek yapma makinesi 11 adet program seçimi sayesinde farklı ekmek tariflerini uygulamaya olanak tanıyor. Zamanlayıcı sayesinde ekmeğiniz hazır olunca size sesli sinyal vererek bilgilendiren Arçelik ekmek yapma makinesi, cam pencereye sahip. Bu sayede ekmeğinizin pişme durumunu kolaylıkla takip edebilirsiniz. Makinenin programlayıcı özelliğini kullanarak  ekmeğinizin pişme zamanını ayarlayabilir, ekmeğinizi istediğiniz her an sıcak ve taze bulabilirsiniz. Çift hazneli makinede pişirme tercihinizi de az, çok ve orta şeklinde belirleyebilirsiniz.

Tefal Pain Dore Ekmek Yapma Makinesi

Dünyada yapışmaz tava tencere sektörünün kurucusu Tefal’in Pain Dore model ekmek yapma makinesi, çıkarılabilir ekmek sepetinin bulaşık makinesinde yıkanabilir olmasıyla öne çıkıyor. Ilık tutma özelliği sayesinde ekmeğin pişirme bittikten 1 saat sonraya kadar otomatik olarak ılık kalmasını sağlayan Pain Dore, 12 pişirme programlarıyla pizza, makarna gibi hamur işleri, kek, çavdar ekmeği yapmaya da olanak tanıyor.

Profilo Zaman Ayarlı Ekmek Yapma Makinesi

Evinde fırın profesyonelliğinde ekmek pişirmek isteyenlerin tercih ettiği PBM1000W model Profilo ekmek yapma makinesi, hem dikdörtgen hem kare şeklinde pişirmeye olanak tanıyor. Pişirme süresince malzeme ekleyebilme imkanı sunan ekmek yapma makinesi, 3 farklı pişirme ayarı kızartma fonksiyonuna sahip. 1 kilo hamur kapasitesi bulunan makine, 11 farklı program sayesinde pizza, makarna gibi hamur işleri ve kek yapmaya da olanak tanıyor.

Beko BKK-2510 Ekmaker Ekmek Yapma Makinesi 

Çift hazne ve 11 farklı programla farklı lezzetler sunan ve ekmek yapma makinesi tavsiyesi arayanların karşısına çıkan Beko BKK-2510 ekmek yapma makinesi, 60 dakika sıcak tutma özelliği ve elektrik kesintisinde kaldığı yerden devam etme özelliğiyle öne çıkıyor. Pişme takibi için çift cam pencereye sahip olan makine çift cam pencere ile pişme takibi fırsatı sunuyor.

Arzum AR2017 Panetti Ekmek Yapma Makinesi Tavsiyesi

Ekmek yapma makinesi en iyisi hangisi sorusuna yanıt arayanların karşılaştığı modellerden biri olan Arzum Panetti ile LCD ekranından kolaylıkla seçebileceğiniz 13 farklı pişirme programı sayesinde tam buğdaydan glütensiz ekmeğe kadar istediğiniz ekmek türünü kolaylıkla pişirebilirsiniz. Haznesi çıkarılabilen makine, 1000 gram kapasitesi ve hızlı pişirme fonksiyonuyla da dikkat çekiyor.

Luxell LX-9220 Ekmek Yapma Makinesi Tavsiyesi

Ankastre ürünleri ve setleri ile en çok çeşide sahip markaların başında yer alan Luxell’in ekmek yapma makinesi; tatlı ekmek, Fransız ekmeği, tam buğday ekmeği, reçel ve kek yapma imkanı sunuyor. Zamanlayıcısı da bulunan makine, cam pencereli kapağıyla pişme sürecini takip etmeye olanak tanıyor. 12 pişirme programı bulunan ekmek yapma makinesinin haznesi çıkarılabiliyor.

Kenwood Ekmek Yapma Makinesi Tavsiyesi

1000 gr kapasiteye, pişme takibi sağlayan cam pencereli kapağa sahip olan ekmek yapma makinesi; Fransız ekmeği, glütensiz ekmek, tam buğday ekmeği, reçel ve kek yapma imkanı sunuyor. 12 programlı makine, hızlı pişirme fonksiyonuna sahip oluşuyla dikkat çekiyor.

Cuisinart CBK-110 900gr Kompakt Otomatik Ekmek Yapma Makinesi

Glütensiz ekmekler, reçeller ve soslar yapabileceğiniz ekmek yapma makinesi tavsiyesi arıyorsanız en iyi ekmek yapma makineleri arasında bulunan Cuisinart CBK-110 modelini tercih edebilirsiniz. 13 saatlik gecikmeli başlatma zamanlayıcısıyla, okunması kolay LED ekranıyla, iç aydınlatması ve görüntüleme penceresiyle öne çıkan makine, 2 kilo ekmek pişirebiliyor.

Tristar BM-4586 Ekmek Yapma Makinesi Tavsiyesi

Muhtelif yiyecekler hazırlamak için 19 ön ayarlı pişirme programına, özel glütensiz ekmek programına, zamanlayıcı ve sıcak tutma fonksiyonuna sahip olan ekmek yapma makinesi, yapışmaz kaplama çıkarılabilir ve bulaşık makinesinde yıkanabilir ekmek haznesiyle kolayca temizleniyor. Ekmek kabuğunun ne kadar kızaracağını seçmenize de olanak tanıyan Tristar BM-4586 Ekmek Yapma Makinesi ile lezzetli ve taze ekmeklerin yanı sıra, reçel, yoğurt ve pilav da yapabilirsiniz.