Ebeveynlere Yönelik En İyi 8 Uygulama

Ebeveynlere Yönelik En İyi 8 Uygulama

main

Bilgi teknolojilerinin temel ayağı akıllı telefonlar, mobil uygulama aracılığıyla hemen her alanda hayatı kolaylaştırıyor. Bununla birlikte popüler tüketim aracı haline gelen telefonların olumsuz etkileri de olabiliyor. Öyle ki gençler arasında sosyal kontrol ve baskı mekanizmalarının telefonlar aracılığıyla üretildiği görülüyor. Telefonların gençler üzerinde olumsuz etki yaratmasının önüne geçmekse elbette ebeveynlere düşüyor.

İLGİLİ ÜRÜNLER

Çocuğunuzun arkadaşlarıyla sorunlar yaşadığını, müstehcen mesajlaşmalar yaptığını ya da psikolojisini olumsuz etkileyen bir oyun oynadığını mı düşünüyorsunuz. O halde sizler için derlediğimiz, çocuk yetiştirmede yol gösterici ebeveyn uygulamalarına göz atın. İşte, ebeveynlere yönelik en iyi 8 uygulama.

Find My Kids

Anneler ve babaların çocuklarının nerede olduklarını bilmek istemesi en doğal hakkı. Android ve iOS’ta kullanabileceğiniz Find My Kids uygulaması sayesinde çocuğunuzu GPS ile an be an takip edebilir, izlediği rotayı görebilirsiniz. Bildirimler sayesinde çocuğunuzu an be an takip etmeden de kontrol edebilirsiniz. Uygulamanın faydalarından biri de çocuğunuzun telefonunda kalan şarjı ve hangi oyunda ne kadar vakit geçirdiğini de görebilmenizi sağlaması.

Platformlar: iOS, Android

Mamabear

Çocuğunuzun nerede olduğunu takip edebileceğiniz Mamabear uygulaması, çocuğunuzun sosyal medya hareketlerini de takip edebilmenize olanak tanıyor. Çocuğunuzun acil durumlarda kullanabileceği bir panik butonu da bulunan uygulama, bisiklet sürme hızını bile takip edebilmenizi sağlıyor. iOS ve Android için geliştirilen uygulama, en iyi çocuk takip uygulamaları arasında yer alıyor.

Platformlar: iOS, Android

Webmd

Çocuk yetiştirmede yol gösterici ebeveyn uygulamaları arasında yer alan Webmd, dünyanın önde gelen araştırma merkezi ve üniversitelerinden sağlık araştırmaları ve güncel içeriklerin paylaşıldığı, hastalıklarla ilgili ayrıntılı bilgilerin bulunduğu bir uygulama. Uygulama semptomlara göre hastalık araması yapmayı mümkün kılıyor.

Platformlar: iOS, Android

Pbs Parents Play And Learn

Okul öncesi dönemde çocuğu olan ebeveynlerin telefonunda mutlaka bulunması gereken Pbs Parents Play And Learn uygulaması, matematik ve okuma becerileri ile İngilizce/İspanyolca dillerinin gelişmesini sağlayan oyunlar içeriyor. Oyunlar ebeveyn ve çocuğun beraber oynayabileceği şekilde geliştirilmiş oyunlar.

Platform: iOS

Skype

Çocuğunuz sizden uzakta eğitim alıyorsa mesafeleri anlamsız kılan mobil uygulama Skype’ı telefonunuza indirmelisiniz. Skype’ı kişisel bilgisayarınıza da yükleyebilirsiniz.

Platformlar: iOS, Android

Wake Me Up

Ebeveynlerin eğitim döneminde çocukların kahvaltısını, beslenmesini hazırlamak, okula hazırlamak gibi aktiviteler için ek zamana ihtiyacı var. Dolayısıyla erken uyanamamak ebeveynler için büyük bir sorun. Wake Me Up uygulaması, yataktan çıkıp yürümediğiniz sürece susmayan bir alarm uygulaması.

Platformlar: iOS, Android

Today Weather

Çocuğunuzun hava soğuk yanılgısıyla evden monttan çıkıp tüm gün kitap defter yüküyle birlikte montunu evde taşımasını veya ince kıyafetiyle üşümesini istemezsiniz değil mi. Öyleyse 2019’un en iyi hava durumu uygulamaları arasında bulunan Today Weather’ı indirmelisiniz. Today Weather, dünyanın en doğru yerel hava tahminlerini sağlayan kullanımı kolay bir uygulama.

Platformlar: iOS, Android

Google Family Link

Google Family Link, çocuğunuzu baskı altına almadan internet kullanımını takip edebileceğiniz bir ebeveyn kontrol uygulaması. Uygulama, çocukların hangi uygulamada/web sitede ne kadar süre harcadığını ve cihazda yapmış olduğu işlemleri detaylı bir rapor halinde ebeveyne sunuyor.

Platformlar: iOS, Android