Ev ve İşyerleri İçin Pille Çalışan Akıllı Duman Dedektörü

Ev ve İşyerleri İçin Pille Çalışan Akıllı Duman Dedektörü

239
main

Olası yangın felaketlerinden korunmak için ihtiyacınız olan donanımlardan biri elbette size haber verecek bir duman dedektörü. GittiGidiyor’da pek çok iyi alternatif bulabilirsiniz. Bu yazımızda size Roost marka kablosuz ağ donanımlı akıllı duman alarmını anlatıyoruz. Bu dedektör ile acil durumlarda evinize cebinizdeki telefon kadar yakın olabiliyorsunuz.

En sık kullanılan elektronik ilk yardım cihazlarından olan duman alarmlarının bu son akıllı örneği, Wi-Fi kabiliyetinin yanı sıra, beraberinde gelen akıllı telefon uygulamasıyla kullanıcı dostu bir denetim imkanı vaat ediyor.

Pili biterken haber veriyor

Ağ destekli pil çözümleri üreten Roost’un bu ürünü sıra dışı özellikle sağlıyor. Bunlar arasında, pil bitmek üzere olduğunda kullanıcıyı mesajla uyarmak gibi fonksiyonlar bulunuyor.

Wi-Fi üzerinden internete bağlanıyor

Bu akıllı alarmın internete bağlanabilmesini aslında sahip olduğu pili sağlıyor. Roost bu pili ayrı şekilde satarak, kullanıcıların sıradan duman alarmlarını ‘akıllandırmaya’ da teşvik ediyor. Ürünün uygun fiyatlı sürümü sadece duman algılayabiliyorken; pahalı sürüm, dumanın yanı sıra karbon monoksit, doğal gaz ve yüksek ısıyı da algılayabiliyor.

Yazar Hakkında

Gazeteciliğe 1996'da, PC Magazine Türkiye’de muhabir olarak başlayan Erdal Kaplanseren; Yeni Yüzyıl, Milliyet, Vatan, Posta ve Hürriyet gazetelerinde teknoloji yazarlığı ve editörlüğü yaptı. PC Magazine, .net ve PCnet gibi dergilerde editörlük ve yayın yönetmenliği görevlerini yürüttü. Kariyerine Radyo Kozmos, NTV Radyo ve CNBC-e ile farklı mecralar ekledi. Hürriyet ve Doğan Burda gruplarında dijital yayıncılık konusunda görevler aldı, yöneticilik yaptı. 2014'te Doğan Grubu'ndan ayrılarak kendi içerik girişimi olan Layka'yı kurdu. Dijital yayıncılık hizmetlerinin yanı sıra Tekno TV adlı video blogu ile Teknolog.com adlı teknoloji haber blogunu hazırlıyor.

İlgili Yazılar