DJI Osmo Mobile 3 Eğlenceyi Katlıyor [İnceleme]

DJI Osmo Mobile 3 Eğlenceyi Katlıyor [İnceleme]

1269
DJI Osmo Mobile 3

Çin menşeili drone, kamera ve gimbal üreticisi DJI markasının Youtuber’lar tarafından büyük ilgi gören, telefonlara özel gimbal modeli DJI Osmo Mobile 3 modelini inceledik. Osmo Mobile 2’nin yerini alan ve katlanabilir yapısıyla farkını ortaya koyan DJI Osmo Mobile 3, bakın nasıl bir kullanıcı deneyimi sunuyor.

Katlanabilir DJI Osmo Mobile 3 kutsusundan taşıma kılıfı, askı aparatı, kaymayı önleyici sticker ve gerekli dokümanlarla birlikte çıkıyor. Osmo Mobile 3 katlanabilir tasarımı sayesinde “mobil” kavramını tam anlamıyla yansıtmayı başarıyor.

Ergonomik tasarım

Yalnızca 405 gram ağırlığındaki gimbal, akıllı telefonların kamera performanslarını artırıyor. Tasarımsal açıdan Osmo Mobile 2’ye kıyasla daha kısa ve küçük oluşuyla daha uzun süre kayıt yapabilmesini sağlıyor.

Duyarlı tasarım

Telefonu tutan bölümü alta doğru katlanan ürün tek elle kullanım açısından avantaj sağlıyor. Hafifliğiyle çantada kolayca taşınabilen DJI Osmo Mobile 3 güvenilir modu sayesinde ara vermeye gerek kalmadan çekim yapmaya devam etmeyi sağlıyor. Sapının avuç içine tam oturması sayesinde limitlere takılmadan uzun süre çekim yapmak mümkün oluyor. 3 eksenli oluşu sayesinde titrek görüntüleri önleyen cihaz, gerçek zamanlı olarak hareketlere tepki vererek daha fazla odaklanmayı sağlıyor. Bünyesindeki kontrolcü telefonu farklı açılara çevirmeye olanak tanıyor.

Hikaye modu

AktifTakip 3.0 özelliği sayesinde telefon ekranı üstünden seçilen kişi otomatik olarak takip edilebiliyor. Akıllı telefonlarla Bluetooth üstünden haberleşen gimbal, yeni başlayanlar için görüntüleri otomatik olarak düzenleyen hikâye moduyla dikkat çekiyor.

Yazılımsal olarak pek çok seçenek

Active Track teknolojisinin yanı sıra time-lapse, hyperlapse, panorama ve hareket kontrolü gibi özellikler de barındıran bu cihaz, Quick Roll ile portre modundan manzara moduna geçmeyi sağlıyor. Panorama modunda manzara otomatik 3×3 ve 180 derece panoramayla çekilebiliyor.

Gimbal, üzerindeki fiziksel buton ile zoom yapmayı kolaylaştırıyor. Dolly Zoom, çekimlere sinema havası katabiliyor. Özelleştirilebilir hız sağlayan yakınlaştırma kaydırıcısı sayesinde Hitchcock efekti kullanılabiliyor. Hyperlapse oluşturma için ActiveTrack 3.0’ı etkinleştirmek gerekiyor. Videolar çeşitli müzik şablonları, geçiş efektleri ve filtrelerle özelleştirilip sosyal medya ve video platformlarında kolayca paylaşılabiliyor.

DJI Osmo Mobile 3

DJI Mimo uygulaması

Osmo Mobile 3, yararlı öğreticiler, kullanışlı şablonlar ve akıllı modlar içeren DJI Mimo uygulaması sayesinde tam ve yüksek performans sağlıyor. DJI Mimo uygulamasıyla içerikler sosyal medyada paylaşılabiliyor. 2,5 saatte dolan 2.450 mAh kapasiteli Li-İyon pil tam 15 saat kullanım vaat ediyor.

Sonuç değerlendirmesi

Kişilerin ve nesnelerin otomatik olarak takip edilebilmesi, 3 eksenli oluşuyla sarsıntıları ortadan kaldırması ve barındırdığı teknolojilerle DJI Osmo Mobile 3 akıllı telefon ile vlog çekmek için ideal. Her yere taşınabilen bu ürün ile büyüleyici Hyperlapse videoları videoları çekmek, yaratıcı çekim modları (Panorama, Timelapse, Slow Motion) ile hayal gücünü yansıtmak, spor moduyla hızlı eylemleri ve kaydetmek, Hareket Kontrolü sayesinde anında selfie çekmek veya kaydetmek mümkün oluyor. Spor modu, markanın vaat ettiği gibi bir basketbol oyununun dinamik hareketlerinden bir sincabı kovalayan köpeğe kadar tüm anların yakalanmasına olanak tanıyor.

Osmo Mobile 3, tüm bu avantajlarına rağmen bazı modeller için uygun olmuyor. Telefonların uyumlu olması için telefon genişliğinin 62 – 88 mm, kalınlığının ? 9.5mm olması gerekiyor. Yavaş hareket özelliği yalnızca iOS aygıtları tarafından destekleniyor.

DJI Osmo Mobile 3 özellikleri

  • Yükseklik: 28,5 cm
  • Genişlik: 12,5 cm
  • Derinlik: 10,3 cm
  • Ağırlık: 405 g
  • Batarya tipi: 18650 Li-İyon
  • Batarya kapasitesi: 2450 mAh
  • Bağlantı: Bluetooth Düşük Enerji 5.0
  • Maksimum Kontrol Hızı: 120°/s
PROFESYONEL DOKUNUŞ
Özellikler
100%
Ergonomi
90%
Kullanım Kolaylığı
90%
Fiyat/Performans
80%
Genel Puan
100%
Summary
Kolay ve rahat bir kullanıma sahip olan DJI Osmo Mobile 3, müthiş özelliklerine ek olarak, DJI Mimo uygulamasındaki eğlenceli özelliklerle daha da iyi hale geliyor.
92 %
DJI Osmo Mobile 3'le telefon kameranız farklı bir boyuta geçecek.
User Rating : 0 (0 votes)