Canon PowerShot G5 X Mark II ve PowerShot G7 X Mark III Modellerini Tanıttı

Canon PowerShot G5 X Mark II ve PowerShot G7 X Mark III Modellerini Tanıttı

192
PowerShot Gmain

Görüntüleme teknolojileri lideri Canon, fotoğraf ve video tutkunlarının kompakt boyut ve 4K çekim ile gittikleri her yerde kendi hikâyelerini özgürce yaratabilecekleri PowerShot G5 X Mark II ve PowerShot G7 X Mark III modellerini tanıttı. İşte, amatör fotoğrafçılar ve video blogcular için tasarlanan Canon PowerShot G7 X Mark III ve Canon PowerShot G5 X Mark II fotoğraf makinelerinin özellikleri.

Canon’un tüketicilerin beğenisine sunduğu iki yeni fotoğraf makinesi, vlog çekenler ve seyahatlerinde fotoğraf çekmeyi sevenler için benzersiz deneyim sunuyor.

Canon PowerShot G7 X Mark III 

1 inç boyutunda 20.1 megapiksel CMOS sensör üzerine kurulan PowerShot G7 X Mark III modelinin gövdesinde sabit 24-100 mm F1.8-2.8 lens bulunuyor. Cihazın 3 inç dokunmatik LCD ekranı öne doğru dönebiliyor.  Bu özelliğiyle vLog çekimleri için güzel bir seçenek oluşturan kamera, tek tuşa basıldığında YouTube üstünden canlı yayın yapılmasını sağlıyor.

YouTube üzerinden canlı yayın yapılabilen makine, kablosuz bağlantı desteğine sahip. Gücünü DIGIC 8 işlemciden alan PowerShot G7 X Mark III, 4K 30 fps ya da Full HD 120 fps video çekimleri gerçekleştirebiliyor. USB-C üzerinden şarj edilebilen fotoğraf makinesi, iki renk seçeneğine ve 749 dolar fiyat etiketine sahip.

Canon PowerShot G5 X Mark II

Gücünü DIGIC 8 işlemciden alan model, 1 inç boyutunda 20.1 megapiksel CMOS sensör üzerine kurulu. Cihazın sabit 24-120 mm F1.8-2.8 lense sahip kamerasıyla 4K 30 fps ya da Full HD 120 fps video çekimleri gerçekleştirebiliyor.

OLED elektronik vizörü gövdesinden çıkan Canon PowerShot G5 X Mark II, 12.800 ISO’ya kadar çıkış yapabiliyor. Makinenin ekranı öne doğru dönebiliyor. Canon PowerShot G5 X Mark II’nin satış fiyatı 899 dolar.