Bir Akıllı Saat Almak İçin 9 Sebep

Bir Akıllı Saat Almak İçin 9 Sebep

Giyilebilir teknoloji denilince akla ilk gelen ürünlerden biri akıllı saatlerdir. Hayatımızın birçok alanında kolaylık sağlayan akıllı saatlere sahip olmak için 9 sebebi sizler için derledik!

Son yıllarda oldukça popüler olan ve sıklıkla tercih edilen akıllı saatler, giyilebilir teknoloji ürünüdür. Akıllı saatler, klasik saatlerden oldukça farklı özelliklere sahiptir. Yakın zaman içerisinde akıllı saatleri çevrenizde daha çok görmeye başlamış olabilirsiniz. Gelişen teknolojiyle birlikte oldukça moda olan bu saatlere siz de sahip olabilirsiniz. GittiGidiyor’da inceleyebileceğiniz akıllı saat modellerinden zevkinize uygun olanı kolaylıkla seçebilirsiniz. Peki ama neden akıllı saat alınmalı?Akıllı saatler ne işe yarar ve nasıl kullanılır? Bütün bu sorularınız için gereken yanıtları yazımızda bulabilirsiniz.

apple watch series 6

Akıllı Saat Nedir?

Taşınabilir teknoloji ürünü olan akıllı saatler, diğer saatlerden oldukça farklı. Yakın gelecekte akıllı telefonların yerini almaya aday olan akıllı saat modelleri, klasik saat modellerini geride bırakarak hayatı kolaylaştıran faktörler sunuyor. Büyük teknoloji üreticilerinin sunduğu akıllı saatler zaman algısına yepyeni bir boyut getirmekte. Akıllı telefonlarla entegre edilen cihazlar, telefonunuzun birçok özelliğini içinde barındırarak ilgi çekici bir hal almış durumda. Örneğin, telefonunuza gelen çağrı, mail ve mesajlara kolaylıkla dönebilir, fotoğraf çekebilir, müzik dinleyebilir ve sosyal medya bildirimlerini kontrol edebilirsiniz. Akıllı saatlerin birden çok tasarım modelinin bulunması kullanıcılarına farklı kullanım seçenekleri sunmasına da olanak tanımakta. Peki, giyilebilir özelliği ve hafif yapısıyla rahat bir teknolojik deneyim yaşatmayı vaat eden akıllı saatler nasıl kullanılır? Gelin birlikte bakalım…

Akıllı Saat Nasıl Kullanılır?

Akıllı saatler, hayatınızı kolaylaştırmak için sizlere yardımcı olacak birçok özellik sunar. Seyahat hâlindeyken, toplantıdayken, arkadaşlarınızla birlikteyken ve telefona bakamayacağız diğer durumlarda, akıllı saatler sizlere kolaylık sağlar. Akıllı saatler, tıpkı diğer saat modelleri gibi bileğe takılarak kullanılır. Akıllı saatleri, geleneksel saat modellerinden ayıran özelliği, içerisinde bulunan özel yazılım ve işletim sistemiyle telefonunuza entegre olarak adeta bir telefon görevi görmesidir. Yakın gelecekte akıllı telefonların yerini almaya aday olan akıllı saat özellikleri arasında saati göstermenin yanı sıra; GPS, çalar saat, mesaj, çağrı, uygulama bildirimleri, kulaklık ve müzik kontrolü bulunur. Akıllı saat erkek, kadın ve çocuk modelleriyle her yaştan insana hitap eder. Üstelik akıllı saat modelleri arasında sim kartlı akıllı saatler de bulunmaktadır.

apple watch series 6

Dokunmatik ekran ve tuşlu ekran seçeneği sunan akıllı saatlerin, dokunmatik ve tuşlu ekranı bir araya getiren modelleri de mevcuttur. Akıllı saat seçenekleri, kullanıcıların zevkleri ve ihtiyaçlarına göre düşünülmüş ve birçok farklı tasarımla da ilgi çekmeyi başarmıştır. Spor yaparken de kullanabileceğiniz akıllı saatler, su geçirmez özelliğiyle yüzme gibi aktivitelerde de sorun çıkarmayacak şekilde üretilmiştir. Akıllı saatlerle çağı yakalayarak hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz. Eğer bir akıllı saat almayı düşünüyorsanız,  dikkat edilmesi gereken en önemli unsur, akıllı telefonun işletim sistemine en uygun modeli bulmaktır. IOS ve android uyumlu modeller dışında her iki işletim sistemine de uyumlu modeller tercih edilebilir. En iyi akıllı saat için kullanıcı yorumlarını okuyabilirsiniz. Akıllı saat tavsiyeleri sayesinde aradığınız modeli daha hızlı bulmanız mümkün hale gelir.

Neden Akıllı Saat Almalıyım? İşte Akıllı Saatlerin Özellikleri

Akıllı saat kullanmanın birçok avantajı vardır. Eğer “neden akıllı saat almalıyım?” diye düşünüyorsanız doğru yerdesiniz! Sizlere akıllı saat almak için gerekli 9 sebebi sıraladık.

  • Akıllı saat bataryası 48 saatten 3 aya kadar süren şarj ömürleriyle uzun süreli bir kullanım sağlar. Bu sayede sürekli tak çıkar yapmaktan kurtulur ve daha verimli bir kullanım elde edebilirsiniz.
  • Akıllı saatlerin spor takibine odaklı modelleri bulunmaktadır. Bu sayede adım takibi yapabilir, yaşamsal fonksiyonlarınızı kayıt altında tutabilirsiniz. Bazı akıllı saat modelleri yaptığınız hareketin doğruluğunu da bildirme özelliğine sahiptir. Bu özelliğiyle spor takibi yaparak zinde kalabilirsiniz.
  • EKG özelliğine sahip akıllı saat modelleri de bulunmaktadır. Bu özellik ile nabız hızınızı kontrol edebilirsiniz. EKG özelliğine sahip akıllı saatler, bazı kalp sağlığı sorunlarına karşı ön teşhis koyup sizi uyarabilme özelliğine sahiptir.
  • Akıllı saatlerinizi kişiselleştirebilirsiniz. Pembe akıllı saat gibi renkli modeller tercih edebilir ya da değişebilir akıllı saat kordonları ile istediğiniz tarzı yakalayabilirsiniz. Akıllı saat kordonları aynı zamanda ayarlanabilir şekildedir. Bu sayede herhangi bir sorun yaşamazsınız. Bunların dışında yuvarlak akıllı saat ya da akıllı saat bileklik gibi farklı modelleri tercih ederek farklı bir şıklık elde edebilirsiniz. Özellikle akıllı saat kadın kullanıcılar için çeşitli modeller mevcuttur. Böylelikle kıyafet kombinlerinizde akıllı saatlerle bir tarz oluşturabilir, şıklığınıza şıklık katabilirsiniz.
  • Akıllı saatlerde bulunan GPS özelliğiyle kaybolma riskini ortadan kaldırabilirsiniz. Çocuk akıllı saat modellerini kullanarak, çocuklar için de güvenli bir ortam yaratabilirsiniz. Çocuklarınızı da rahatlıkla takip edebilir ve güvenli yerde olduklarından emin olabilirsiniz.
  • Akıllı saatlerin çok ışıklı ya da güneşli ortamlarda net görüntü sağlayan modelleri vardır. Böylelikle kullanıcılarına daima iyi görüş vaat etmektedir.
  • Gelen çağrılara, mesajlara kolayca geri dönüş yapmayı sağlayan akıllı saatlerle, aynı zamanda uygulamalardan gelen bildirimleri de görebilirsiniz. Ayrıca fotoğraflarınızı depolayabilir ve müzik dinleyebilirsiniz. Akıllı saatlerin depolama alanları modellerine göre değişiklik gösterir. Müzik, fotoğraf vb dosyalarınız için ayrı bir depolama alanı bulunur. Akıllı saatler sizi telefona bağımlı yaşamdan uzaklaştırarak, hafif yapısıyla taşınabilirliği de kolaylaştırır.
  • Su geçirmez akıllı saat modellerini kullanarak olası bir kazada saatin bozulmasını önleyebilir ve akıllı saatinizi yüzmek istediğiniz zamanlarda çıkarmadan, dilediğiniz gibi yüzebilirsiniz.

Saat Gibi Akıllı Saat: Motorola Moto 360-2

Akıllı saat fiyatları model ve markaya göre değişiklik gösterir. Akıllı saat ucuz fiyatlarıyla bütçenize uygun modeller seçebilirsiniz. En iyi akıllı saat tavsiyeleri arasında genellikle Samsung, Huawei ve Apple markalarının modelleri yer alır. Sizler de akıllı saat almak için, akıllı saat incelemelerini okuyarak bilgi edinebilir ve en iyi akıllı saat modellerine GittiGidiyor avantajlarıyla sahip olabilirsiniz.