Bilgisayar Oyunları Listesi

Bilgisayar Oyunları Listesi

1464
bilgisayar oyunları

Evde zaman geçirmek durumunda kalındığında yapılabilecek en iyi aktiviteler arasında bilgisayar oyunları öne çıkıyor. Bilgisayar oyunları sayesinde kimi zaman mermisi bitmek üzere olan bir asker kimi zaman uzay savaşçısı kimi zaman sevdiğiniz bir animasyon karakteri olabilir ve keyifli vakit geçirebilirsiniz. Araba yarışlarından çoklu strateji oyunlarına pek çok alanda geniş bir yelpazede sunulan bilgisayar oyunlarıyla sanal dünyada unutulmaz dakikalar geçirebilirsiniz. Evde keyifli vakit geçirmek için bilgisayar oyunları listesi arayışındaysanız blog yazımızın devamını okumanızı öneririz.

Bilgisayar oyunları teknolojideki gelişmelerle birlikte daha çok keyif veriyor. Yazılım ve donanımdaki gelişmelerle bilgisayar oyunlarındaki harita, çevre tasarımı gibi unsurlar daha gerçekçi olduğundan atmosfere kolayca dahil olmak mümkün oluyor. Oyundaki karakterlerin hareketleri, çevreyle etkileşimleri gerçek hayattaki gibi simüle edilebiliyor. Pek çok faydası bulunan bilgisayar oyunları, Hollywood film endüstrisine bile rakip olmuşken vakti değerlendirmek için oldukça iyi bir alternatif oluyor.

Bilgisayar oyunlarının faydaları

Hemen her yaş grubuna hitap eden bilgisayar oyunları, medyada yer alan birtakım haberlerle günah keçisi ilan edilmiş olsa da pek çok fayda sağlıyor. Çeşitli bilimsel makaleler, bilgisayar oyunlarının problem çözme, el-göz koordinasyonu ve hafıza gelişimi gibi yararları olduğunu destekliyor.

Sanal gerçeklik yapısındaki oyunlar, anksiyete ya da acı kaynaklı kronik rahatsızlıkların giderilmesinde etkili oluyor. Tüm zamanların en güzel oyunları arasında bulunan Super Mario gibi oyunlar, sağ prefrontal korteks ve beyinciklerinin gelişmesini sağlıyor. Angry Birds gibi gelişmiş grafikli üç boyutlu oyunlar hafızayı kuvvetlendirmede etkili oluyor. Aksiyon, bulmaca, gizli nesne bulma gibi oyun türlerindeki oyunlar, kısa süreli hafıza, bilişsel fonksiyon gibi özelliklerde olumlu etki yaratıyor ve detayları görme becerisini artıyor.

Tüm zamanların en uzun ömürlü oyunu sayılan Tetris gibi oyunlar travmatik anıları geride bırakmaya yardımcı oluyor. Bilgisayar oyunlarında birçok karakterin yerine girilmesi sayesinde gerçek hayattaki empati yeteneği artıyor. Oyun oynayan kişinin aynı anda birden fazla eylem gerçekleştirmesi el göz koordinasyonunu geliştirmeyi sağlıyor. Kritik karar almayı sağlayan oyunlar, gerçek hayatta problem çözme sürecini hızlandırıyor. Çok oyunculu oyunlar farklı bir sürü kesimden insanlarla aynı ortamın paylaşılması ve etkileşim halinde bulunulmasıyla sosyalleşmeyi sağlıyor. Oyunların evrensel dili İngilizce olduğu için oyunlar yabancı dil konusunda da fayda sağlıyor. Bilgisayar oyunları isimleri bile İngilizce kelime haznesini genişletmek konusunda faydalı olabiliyor.

Siz de bilgisayar oyunlarının faydaları doğrultusunda kendinize bilgisayar oyunları listesi hazırlayabilir ve “sen bu yaşında oyun mu oynuyorsun” söylemlerine aldırış etmeden keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Bilgisayar oyunları nasıl yüklenir?

PC oyunları listesi arasından tercihinizi yaptıktan sonra oyunları kolayca yükleyebilirsiniz. Oyunu indirin ve RAR veya ZİP dosyasının içindeyse sağ tuşla Winrar ile buraya çıkart seçeneğini tıklayın. ISO dosyalarını açabilmek için sağ tuşla bağla yapabilir veya Winrar buraya çıkart seçeneğini kullanabilirsiniz. Ardından setup üzerinden oyun yüklemesini çalıştırın. Kurulumun sonunda directx gibi uygulama önerileriyle karşılaşabilirsiniz. Bu uygulamalar yüklü değilse kabul edin ve kurulumu yapın. Dosyalar CODEX, CRACK, PROPHET, SKİDROW gibi klasörlerin içinde olabilir. Tüm crack dosyalarını oyunun kurulu olduğu dizine yapıştırın. Son aşamada da oyunu yönetici olarak çalıştırıp giriş yapabilirsiniz.

Bilgisayar oyun önerileri

PC oyunları önerileri arayışındaysanız sizler için derlediğimiz oyunlara göz atabilirsiniz.

  • Destiny 2:  PC oyunları listesi arasındaki çoklu oyuncu destekli FPS oyunlarından biri de Bungie tarafından geliştirilen Destiny 2. Aksiyon oyunları seviyorsanız bu oyunu tercih edebilirsiniz.
  • Red Dead Redemption 2: Rockstar Studios tarafından geliştirilen, Rockstar Games tarafından ise yayınlanan Western temalı aksiyon-macera türü video oyunu Red Dead Redemption 2, pek çok defa yılın oyunu ödülünü kucaklamış bir oyun.
  • Zula: MadByte Games tarafından geliştirilen, Lokum Games tarafından dağıtılan, MMOFPS türünde Türk yapımı video oyunu Zula, en popüler PC oyunları arasında bulunuyor. Oyun için gereken altın ve Zula baskılı tişört, kupa gibi ürünleri de GittiGidiyor’da bulabilirsiniz.
  • PubG: 100’e yakın oyuncu rotası belirlenmiş bir uçağın içinde başlayan çok oyunculu video oyunu PlayerUnknown’s Battlegrounds,  PC oyunları sevenlerin ilk tercihi oluyor. Popüler oyunun kartlarını, kutu oyunu versiyonunu ve oyuna dair birçok şeyi GittiGidiyor’da bulabilirsiniz.
  • Dragon Age: Yüksek bir fantezi rol yapma oyunu serisi olan Dragon Age, kendi oyun tecrübenizi kendiniz belirlemeniz için olanak tanıyor.