Apple Watch Series 5 Akıllı Saat Modeli Tanıtıldı 

Apple Watch Series 5 Akıllı Saat Modeli Tanıtıldı 

384

Apple, merakla beklenen etkinliğini gerçekleştirdi ve akıllı saat sektörünün en çok satan cihazı Apple Watch’un güncellendiğini duyurdu. Apple Watch’un beşinci nesli, yeni özellikleriyle tanıtıldı. Apple Watch Series 5 özellikleri ve fiyatı hakkındaki detaylar blog yazımızda.

Apple Watch Series 5, bileği kaldırmadan veya ekrana dokunmadan kolayca görmeyi sağlamak için hiç uyumayan yeni Hep Açık Retina ekran özelliği, uluslararası acil arama özelliğiyle dikkatleri üzerine topladı.

Always-On özelliği

Yeni Series 5’in Always-On özelliği sayesinde saat hiçbir zaman kaybolmayacak ve anolog saatlerde olduğu gibi her saniye ekranınızı görebileceksiniz. OLED LTPO Retina ekran sayesinde ekrana baktığınızda ekran parlaklığı otomatik olarak artarken ekrana bakmadığınızda ise parlaklık otomatik olarak azalacak.

Dahili pusula

Yeni akıllı saat üyesi 324 x 394 piksel çözünürlüğünde. Güncellenen modelde EKG özelliği ve yeni geliştirilmiş sağlık özellikleri ön plana çıkıyor. Yeni Apple watch, dahili pusulayı içerisinde barındırıyor. Bu sayede enlem, boylam, yükseklik ve eğim görülerek doğru konum takibi yapılabilecek.

Uluslararası Acil Arama

Apple Watch 5’te geliştirilmiş güvenlik özellikleri de dikkat çekiyor. Emergency SOS ile hücresel verinin bulunmadığı acil durumlarda küresel çapta birçok ülkede acil durum araması gerçekleştirmek mümkün oluyor. Bununla birlikte özelliğin hangi ülkelerde kullanılabileceği belirsizliğini koruyor. Düşme tespiti ve S.O.S mesajı gönderme güvenlik önemlerine sahip olan Apple Watch ailesi 64 bitlik çift çekirdekli S5 işlemciden güç alıyor.

Apple Research uygulaması

Apple, kalp, işitme ve kadın sağlığı için araştırma enstitüleri ve hastanelerle ortaklık yaptığını açıkladı. Yıl sonunda Apple Watch’lara gelecek olan Apple Research uygulamasıyla birçok farklı yeni özellik kullanılabilecek. İşitme alanında gürültü uygulaması ile Apple Watch yüksek sesli ortamlarda sizi uyaracak. Kadınlara özel gelen yeni özellik sayesinde tek tuşla menstrüel döngü takibi mümkün olacak.

Geri dönüştürülmüş alüminyum kaplama

Altın, Uzay Grisi ve Açık Gri olarak üç farklı renk seçeneğiyle birlikte tanıtılan Apple Watch 100 geri dönüştürülmüş alüminyum kaplamaya sahip. Beyaz seramik kasanın yanı sıra, Apple Watch’un tüm nesilleriyle birlikte kullanılabilen yeni bir spor loop ve çok çeşitli muhteşem yeni kayış renkleri de satışa sunuluyor.

Apple Watch Series 5 fiyatı ve çıkış tarihi

Apple Watch Series 5, 20 Eylül’de satışa sunulacak. GPS modeli 399 dolar fiyat etiketine, GPS ve hücresel veri özelliğine sahip olan model 499 dolar fiyat etiketine sahip olacak.