SIM Kartı Tak, İnterneti Paylaş: Archer MR400

SIM Kartı Tak, İnterneti Paylaş: Archer MR400

1496
main

İnternet hayatımızda artık elektrik, su kadar eksikliği hissedilen bir hizmet. Kablolarla sağlanan internet bağlantısını ev ve işyerlerinde kullanabiliyoruz fakat bazı yazlıklarda, seyahatlerde, arazilerdeki iş yerlerinde, teknelerde ve karavanlarda da kablosuz internet büyük ihtiyaç. Bu tip alanlarda 4G üzerinden Wi-Fi internet dağıtmaya izin veren yönlendiriciler büyük iş görüyor. Bunlardan biri olan Archer MR400, TP Link tarafından piyasa sürüldü.

Ağ donanımı ürünleriyle yakından tanıdığım markalardan biri olan TP-Link, girişte de belirtiğim alan ve mekanlarda 4G internet bağlantısını kablosuz olarak paylaştıran harika bir cihaz çıkardı. Artık ülkemizdeki yerleşim bölgelerinin yüzde 90’ından fazlası 4.5G kapsama alanında. Telekom operatörleri de cazip paketler çıkartmış durumda. Geçici kullanımlar için yüksek hızda internet ihtiyacınızı bu cihazla çözebilirsiniz.

4G interneti kablosuz olarak paylaştırıyor

Archer MR400 adlı bu cihazın 4.5G internet bağlantısını paylaşması için öncelikle bir SIM karta ve bu karta tanımlı yüksek kotaya sahip bir hatta ihtiyacınız olacak. Mevcut hattınızı da kullanabilirsiniz. Yüksek hızda WiFi bağlantısı sağlayan çift bantlı bu yeni 4G yönlendiricisi (router) alternatif bir internet çözümü sunuyor.

Pek çok kişiden, bulundukları bölgede DSL, kablo veya fiber gibi altyapıların bulunmadığına dair şikayetler de alıyorum. Bazı özel zamanlarda 40-50 Mbps hızlarına ihtiyaç olabiliyor. Bu tarz gerekliliklerde de Archer MR400 gibi bir cihaz kurtarıcı olacaktır.

Standart modemler gibi kuruluyor ve çalışıyor

İnşaat şantiyelerinde, internet bağlantısı bulunmayan uzak köylerde, tekne veya karavanla seyahat ederken Archer MR400 ile genişbant internetin tadını çıkartabilirsiniz. Kurulumu da oldukça basit. Hatta sabit internet modemlerini kurmaktan daha da kolay diyebilirim. Bulunduğunuz yerde LTE (4.5G) bağlantısı sağlıklı biçimde varsa, hiçbir sorun yaşamadan kesintisiz biçimde hızlı internet kullanabilirsiniz.

Hiçbir ek altyapı yatırımı yapmadan, sadece SIM kartınızı Archer MR400’e takarak her yerde istikrarlı bir WiFi bağlantısına kavuşacaksınız. Büyük otellerde yapılan kalabalık toplantılarda otelin internet bağlantısı çoğunlukla yetersiz kalıyor. Böyle etkinliklerde de Archer MR400 çözüm olabilir.

TP-Link’in ücretsiz uygulaması olan Tether ile Android ve iOS destekli cihazlardan Archer MR400’ü yönetmek son derece basit. Ürün kurulumu ve Ebeveyn Kontrolü, Erişim Kontrolü gibi ağ ayarları kolay web arayüzü sayesinde Tether uygulaması ile yapılabiliyor. Üstelik bu ayarları her an, her yerden akıllı telefonlar ile yapmak mümkün oluyor.

Gelişmiş antenleri geniş kapsama alanı sağlıyor

Archer MR400’ün gelişmiş antenleri üzerinden eşzamanlı ve çift bantlı bir kablosuz ağ oluşturuluyor. Bu antenler sayesinde internet bağlantısı çok geniş bir alana ulaştırılabiliyor. 2.4GHz ve 5GHz bandında çalışan bağımsız iki kablosuz ağ, daha iyi ağ performansı sunuyor. Ayrıca cihaz ile on adede kadar IPSec VPN tünel kurulabiliyor.

802.11ac destekli olan Archer MR400, toplamda 1350Mbps’ye varan kablosuz hızlara ulaşabiliyor. 4G LTE desteği ile 150Mb/s indirme hızı sunan ürün tek SIM kart ile sağlanan interneti birden fazla cihazla paylaştırıyor.

Yüksek çözünürlükte film izleme, dosya transferi ve yüksek kalitede görüntülü konuşma için Archer MR400 ideal bir çözüm sunuyor.