2020 Online Yılbaşı Etkinlikleri

2020 Online Yılbaşı Etkinlikleri

Çevrimiçi konserlerden online partilere, canlı yayınlardan oyunlara; 2021’e girerken katılabileceğiniz online etkinlikler bu yazımızda!

Bu yılbaşı akşamı dünya çapında farklı bir yeni yıla kapı açacağa benziyor. Her yılbaşı dünyanın en büyük şehir meydanlarını dolduran on binlerce insanın sevincini veya havai fişekler altında verilen sokak partilerini göremeyeceğiz. Evlerde dahi toplamasınınn beklenmediği bu yılbaşında, insanların genelde ekran başında veya daha çok online ortamda buluşmalarda ve online yılbaşı etkinliklerinde toplanması bekleniyor. O bakımdan her yılbaşı öncesi alışkın olduğumuz “bu yılbaşı ne yapıyorsun” sorusunun yerini hangi online yılbaşı programlarında buluşalım sorusu aldı. Biz de sizler için online yılbaşı programlarını derledik ve yılbaşı gecesi çevrimiçi ortamda ne gibi etkinlikler var konusunu araştırdık.

Online Yılbaşı Konserleri

Yeni yıla müzikle ve eğlenceyle girmek için en iyi yol olan yılbaşı konserleri 2020 yılına veda ederken online konser etkinlikleri ile sizleri bekliyor. Bakalım yılbaşı konser 2020 programları nelermiş:

– Sertab Erener konseri: Sertab Erener kendi seçtiği müzisyen dostları Seçil Akmirza ve Alp Erzönmez ile birlikte online yılbaşı konseri veriyor. Konser SosyoApp uygulaması denilen uygulama üzerinden yayımlanacak.

– Levent Dörter konseri: Yılbaşında online konser verecek bir diğer pop sanatçısı ise Levent Dörter. Dörter’in konseri hakkında detayları sanatçının sosyal medya hesaplarındaki duyurulardan da takip edebilirsiniz.

– Berkay ve Electro Hafız: 10 kişilik ekibi ile Jojo’dan yılbaşı konseri verecek olan Berkay’ın sevilen müzikleri sonrası isteyenler Electro Hafız ile geceye devam edecek. Biletler için biletix üzerinden bakabilirsiniz.

– Tan Taşçı ve Konukları: Yılbaşı gecesi bir diğer online konser duyurusu da Tan Taşçı ve ekibinden geldi. Bu ekipte Taşçı ile birlikte Melek Mosso, Rubato ve Hakan Aysev bulunuyor. Ayrıntılı bilgiyi Taşçı veya ekibin sosyal medya hesaplarından edinebilirsiniz.

– Işın Karaca: Işın Karaca hayranları bir güzel haber de sizler için. Sevilen sanatçı yılbaşı gecesi online konserinde. Biletleri ise biletix üzerinden alabilirsiniz.

– Bu yılbaşı bizleri bekleyen diğer bir online konser ise klasik müzik sevenlere. Gedik Flarmoni Orkestrasının vereceği konserde solist olarak Aydın Karlıbel, kemanda Önder Baloğlu ile güzel bir konser olacağa benziyor. Ayrıntılı bilgi için İstanbul Filarmoni Derneği’nin web sitesine göz atabilirsiniz.

Yılbaşı İçin Canlı Yayınlar

Her sene olduğu gibi yılbaşında televizyon kanalları yılbaşına özel programlar hazırlasa da online ortamda canlı yayınlar oldukça dikkat çekici. Örneğin 2020 yılı boyunca özellikle de pandemi döneminde başlayan Instagram serisinde Bartu Küçükçağlayan ve Melikşah Altuntaş’ın canlı yayın programı Mücbir Sebepler ile izlemiştik. Bu yılbaşı ise bu müthiş ikili süpriz konukları ile yılbaşı canlı programıyla Mücbir Yılbaşı ile karşımızda. Gain dijital platformunda ücretsiz olarak yayınlanacak programda ikili 2021 yılı yerine 1991’e girmeye karar veriyor.

Oyunseverler İçin Online Yılbaşı Oyun Partileri

Bir oyunsever için oyun oynayarak geçen bir yılbaşı 2020 yılını geride bırakmak için en keyifli seçenek olabilir. Karantinadan dolayı oyun sektörünün önemini iyiden iyiye arttırdığı şu dönemde oyun firmaları yılbaşı için özel bölümler ekliyorlar.

Yılbaşı temalı giysiler, aksesuarlar, bölümler gibi güncellemeler ile genelde aralık ortasında başlayan ve ocak ayı ortasına kadar sürecek olan bölümler Knight Online oyunu severlere istedikleri gibi bir yılbaşı hazırladı.

Öte yandan geleneksel yılbaşı oyunlarına online platformlardan ulaşmanız da mümkün. Klasik oyunlardan tombala, çarkıfelek, bingo gibi oyunlar online olarak yılbaşı 2020 programında yine popüler olanlardan. Onun dışında toplu quest oyunları, nostalji severlere eski atari oyunların yeni versiyonları, yılbaşı temalı adventure oyunları yine online olarak yılbaşı gecesinin sevilen eğlencelerinden olacağa benziyor.

Yılbaşı Partileri

Birçok şirket, yılbaşı programı 2020 yılı sonunda şirket içi partileri dahi yapılamadan geçtiği için online partiler düzenlemek yoluna gidiyor. Bu konuda çalışan ve hizmet veren online platformlar ve web siteleri üzerinden düzenlenen organizasyonda, evlere  yemek servisinden özel kıyafetlere, pek çok farklı hizmet alınabiliyor. Şirketler düzenlediği online çekilişler ile çalışanlarına hediyeler hazırlayıp, yılbaşı konserleri biletleri hediye ederek geceye konserler ile devam ediyorlar.