Çocuklarınızla Yılbaşı Gecesinde İzleyebileceğiniz 9 Film

Çocuklarınızla Yılbaşı Gecesinde İzleyebileceğiniz 9 Film

1329

Yılbaşını evde çocuklarınızla birlikte geçirecekseniz size harika film önerilerimiz var!

Bu hafta sizlere yılbaşında çocuklarınızla birlikte izleyebileceğiniz birbirinden eğlenceli 9 yılbaşı filminden bahsetmek istiyoruz. Sıcak evlerinizde kanepeye kıvrılıp hangi filmi izleyeceğinizden emin değilseniz listemiz tam size göre.

1. Elf

Will Ferrell bebekken yanlışlıkla Noel Baba’nın çantasına düşen ve bu nedenle gerçek kimliğini ve ailesini bilmeden elflerin arasında büyüyen bir insandır. Büyüdükçe ortaya çıkan farklılıklarının etkisiyle günü gelince gerçek bir elf olmadığını öğrenir ve Will’in kendi dünyasına maceralarla dolu yolculuğu başlamış olur.

Süre: 97 dk

Not: 7 yaş ve üstü seyirciler için önerilir.

2. Noel Gecesi Kabusu

Listemizin ikinci sırasında Tim Burton’un klasiklerinden. Hem cadılar bayramı hem de noel için uygun bir film. Cadılar bayramı kutlamalarıyla uğraşmaktan bıkmış Jack Skellingto, Noel Şehri’ne geçmek için bir kapı buluyor ve uzun bir aradan sonra farklı bir hayatı yaşamaya başlıyor.

Süre: 76 dk

Not: 7 yaş ve üstü seyirciler için önerilir.

3. Evde Tek Başına

Ailesinin Paris’teki Noel tatili için yola çıktığı sırada yanlışlıkla evde bıraktığı Kevin, evini iki hırsıza karşı savunmak zorunda kalır. Çok eğlenceli saatler yaşatma garantili bu filme çocuğunuz bayılacak.

Süre: 103 dk

Not: 7 yaş ve üstü seyirciler için önerilir.

4. Polar Express

Eski bir masal dan ilham alan hikaye, küçük bir çocuğun Kuzey Kutbuna seyahat edeceği trene binmesiyle başlıyor. Başrollerin de Tom Hanks ve Robert Zemeckis’in oynadığı animasyonda bir erkek çocuğun Noel şaşkınlığı masalsı bir dil ile anlatılmış.

Süre: 100 dk

Not: 6 yaş ve üstü seyirciler için önerilir.

5. Shrek 5, Mutlu Yıllar

Shrek filmlerini sevenlerin favorilerinden olabilecek filmde kahramanımız ailenin ilk Noel partisini düzenlemek için uğraşıyor ancak konuyla ilgili herhangi bir deneyimi yok. Bir rehber kitaptan yararlanmaya çalışırken işler şenlikli bir karmaşaya dönüşüyor.

Süre: 22 dk

Not: 6 yaş ve üstü seyirciler için önerilir.

6. Muppet Christmas Carol

Charles Dickens’ın en sevilen eselerinden biri olan Christmas Carol sinemaya içinde Muppet Show karakterlerinin de olduğu ilginç bir kurgu ile uyarlanmış. Sinema tarihininde klasiklerine girecek olan bu film ailece severek izleyeceksiniz.

Süre: 85 dk

Not: Tüm yaşlar için uygundur.

7. Noel Baba

Bir oyuncak şirketi yöneticisi olan Scott Noel arifesinde Noel Baba’nın evinin çatısından düşüp sakatlanması üzerine onun işini gönülsüz de olsa devralmak zorunda kalır.

Süre: 97 dakika

Not: 5 Yaş ve üstü için önerilir.

8. Grinch

Whoville’in büyülü topraklarında Noel sevinci yaklaşıyor, ancak Whoville’in hemen dışında Grinch yaşıyor ve o noelden nefret eden bir yaratık! Küçük bir çocuk olan Cindy Loe Kim, Grinch ile arkadaşlık etmeyi deneyince olaylar ilginç bir hale geliyor.

Süre: 104 dk

Not: 6 yaş ve üstü için önerilir.

9. Babam Söz Verdi

Başrolünde Arnold Schwarzenegger in oynadığı bu aile komedisi oğluna söz verdiği noel hediyesini almak için her şeyi göze alıp çılgın bir mücadele içine giren babaların öyküsünü anlatıyor.

Süre: 89 dk

Not: Her yaştan izleyici için uygundur.