Yenidoğanlar İçin 6 Gelişim Destekleyici Oyuncak

Yenidoğanlar İçin 6 Gelişim Destekleyici Oyuncak

Müzikli projektörlerden yumuşak aynalara, kumaş kitaplardan dönencelere, çıngırak çoraplardan ses çıkaran peluşlara; miniklerin ilk oyuncakları karşınızda!

Bebekler ilk aylarında elleriyle kavramayı veya oturmayı henüz öğrenmediklerinde, ona en çok bakabileceği ve dinleyebileceği oyuncaklar ile destek olabilirsiniz. İlk günlerde görüşü bulanık olacak, ancak gün geçtikçe özellikle yüksek kontrastlı desenler ve parlak renkler onun ilgisini çekiyor olacak. Sesleri ve müziği ise her daim fark edecek, etkisini hissedecektir. İşte tüm bu bilgilerden yola çıkarak sizler için GittiGidiyor’dan seçtiğimiz yenidoğanlar için 6 gelişim destekleyici oyuncak!

1. Müzikli projektör


Bebeğinizi rahatlatmanın en iyi yollarından biri ona müzik dinletmektir. Farklı müziklere farklı tepkiler verdiğini gözlemleyebilirsiniz. Dolayısıyla yenidoğan bebeklerin hem gevşemesi hem de gelişmesi açısından odasında müzikli projektör oyuncaklarının ya da dijital müzik çalarların bulunması iyi olacaktır. Müzikli projektörler duvara yansıttığı eğlenceli ışıklarıyla da onun ilgisini çekecektir.

2. Dönence


Yenidoğan bebekler için oyuncaklar arasında en çok bilinenlerden birisi dönencelerdir. Miniklerin çoğunluklu yatay pozisyondaki yaşamlarına eğlence katmak istiyorsanız dönence modellerine göz atmanızı öneririz. Genelde yatağın yanından monte edilme aparatlarına da sahip olan bu harika dönenceler renkleri, şekilleri, kimi zaman müzikleri ve hareketleri ile bebeklerinizin dikkatini hep çekecek.

3. Yumuşak bebek aynaları


Bebeğiniz için bu kırılmaz, yumuşacık aynalar harika bir oyuncak olacak. Her ne kadar gördüklerin kendilerinin farkında olmasalar da, bebekler kendi yansımalarını büyüleyici bulurlar. Üç ay itibariyle de kendisi bebek aynası ile bir ilişki kurmaya başlayabilir ve bu durum onun yüzünü güldürüyor olabilir.

4. Kumaş kitaplar


Görülmesi kolay desenler ve kontrast renkleri ile dikkat çekici çizimlerden oluşan yumuşak bebek kitapları en güzel oyuncak seçenekleri arasında. İçindeki öğretici bilgiler henüz yenidoğan bebekler için çok etkili olmasa da bu kumaş bebek kitapları çıkardığı fışır fışır sesler, sizin elinize ona gösterdiğiniz renkler ve dokular ile onun ilgisini epey çekecek.

5. Duyusal oyuncaklar


Basıldığında titreyen ya da bir yerine dokununca ses çıkaran yumuşak peluş bebek oyuncakları bebeğinizi uzun dönemlerce oyalayacak oyuncak seçenekleri arasında. Onunla oynarken kazara çıkan sesler sayesinde elleriyle neler yapabildiğini fark edecek.

6. Çıngıraklı çoraplar ve bileklikler


Bebeğinize bir müddet sonra oyalanması için çıngıraklı çorap ve ve bileklik verebilirsiniz. Onun bileklerine bu çıngırakları takabilir, ona çıngıraklı çoraplar giydirebilir ve kendi kendilerine yeni sesler çıkarmalarını, bu seslerle yaşayacakları eğlenceli deneyim anları yaşamalarını sağlayabilirsiniz.