Yeni Doğum Yapmış Annelerin Hayatını Kolaylaştıracak 10 Pratik Ürün

Yeni Doğum Yapmış Annelerin Hayatını Kolaylaştıracak 10 Pratik Ürün

main

Yeni bir anne olarak bebeğinizin neye ihtiyacı olduğunu bilmek çok kolay olmayabilir. Yanınızda taşıyacağınız biberon ısıtıcıdan mama kabına kadar düşünmeniz gereken bir sürü detay var. Ancak hayatınızda kalabalık yapacak, işlevsiz eşyalara da sahip olmak istemezsiniz. Bu yüzden varlıkları ile gerçekten hayatınızı kolaylaştıracak pratik ürünleri sizin için bir araya getirdik. Yeni doğan alışverişi için Yenidoğan Alışveriş Listenizde Neler Olmalı? yazımıza da göz atmanızı öneririz.

1. Burun aspiratörü

Burun aspiratörü
Hastalıklara karşı annelerin mutlaka sahip olması gereken bu ürün, burun tıkanıklığına karşı bebeğinizi rahatlatır. Ucunu bebeğin burnuna yerleştirerek kullanacağınız burun aspiratörü ile burnun içindeki tıkanıklık, ortadaki torbada toplanır ve bebeğinizin nefes almasını kolaylaşır.

2. Mama termosu

Mama termosu
Bebeğinizle sadece evde zaman geçirmeyi planlamıyorsunuz değil mi? Dışarıda olduğunuz zamanlar için mamayı ideal ısıda tutacak bir termosun, en önemli ihtiyaçlarınızdan biri olduğunu hatırlatalım.

3. Mama hazırlayıcı

Mama hazırlayıcı
Evde yalnız yaşayan ve çocuğuna tek başına bakan bir anneyseniz aynı anda ağlayan bebeği sakinleştirirken su ısıtıp mama karıştırmanız çok zor olabilir. Bu mama hazırlama kiti sayesinde bebeğinizle ilgilenirken saniyeler içerisinde istediğiniz dozda mama hazırlayabilirsiniz.

4. Bebek banyo seti

Bebek banyo seti
Bebeği yıkarken büyük kolaylık sağlayan bir ürün arıyorsanız ona özel bir küvet almanızı öneririz. Ayrıca küvete yerleştireceğiniz küvet filesi de bebeğinizin kaymasını önleyecek ve banyo seanslarını çok daha pratik hale getirecektir. Fileyi makinede de yıkayabilirsiniz.
 

5. Banyo termometresi

Banyo termometresi
Bebeğinizi yıkadığınız suyun soğuk ya da sıcak olduğunu elinizle anlamak zaman zaman mümkün olmayabilir. Banyo termometresi sayesinde suyun sıcaklığını bebeğinizin konforuna göre ayarlayabilirsiniz.

6. Süt pompası

Süt pompası
Çalışan ya da aktif bir anneyseniz bebeğinizin ilk aylarında süt sağmak durumunda kalabilirsiniz. Bebeğinizin yanında değilken de onu anne sütü ile besleyebilmek için süt pompalarını tercih edebilirsiniz. Sütü sağdıktan sonra paketleyerek dolapta saklayabilmenizi sağlayan ürün, en büyük ihtiyaçlardan biri.

7. Emzirme Yastığı

Emzirme yastığı
Emzirirken hem kendi konforunuzu hem de bebeğinizin konforunu sağlamak için kullanabileceğiniz bir üründür. Bebeğinizi üzerine yatıracağınız bu emzirme yastığı sayesinde kollarınızda ekstra yük taşımak zorunda kalmaz, emzirme seanslarını çok daha kolay atlatırsınız.

8. Emzik

Emzik
Siz yanında olmadığınız zamanlarda bebeğinizin sakinleşmesini sağlayacak bir ürün arıyorsanız mutlaka emzik çantanızda olmalı. Bebeklerin yaşına ve damak yapısına uygun olarak tasarlanan modeller, hatta emzik şeklinde tasarlanan ilaç şırıngaları en önemli ihtiyaçlardan.

9. Video monitör

Video monitör
Bebeğiniz hakkında endişelenmeyi bu monitör sayesinde bırakabilirsiniz. Çift taraflı bağlantı kuran monitör ile farklı bir odadan bebeğinize ninniler söyleyip onu sakinleştirebilir, akıllı telefonunuzdan bebeğinizi izleyebilirsiniz.

10. Buhar makinesi

Buhar makinesi
Burun tıkanıklığına son veren oldukça işlevsel bir cihazdır. Hasta olma riskini azaltan buhar makinesini bebeğinizin uyuduğu odaya yerleştirerek temiz bir hava yaratır, ona ferah bir nefes sunarsınız.