Yeni Doğanlarda Alt Değiştirme İçin 5 Faydalı Tüyo

Yeni Doğanlarda Alt Değiştirme İçin 5 Faydalı Tüyo

1009

Yeni doğmuş bebeklerin altları ne kadarda bir değiştirilmeli? Bu işlem yapılırken nelere dikkat etmeli? İşte yanıtlar!

İlk başlarda her ne kadar korkutucu bir işmiş gibi görünse de bu sizin hemen alışacağınız ve bol bol pratik ederek çok daha kolay hale getireceğiniz bir iş olacak. Evet, yeni doğan bebeklerin alt değiştirme operasyonundan bahsediyoruz… Bu ipuçları da sizlere bu konuda oldukça yardımcı olacak!

1. Doğru bezi seçin

Yeni doğan bebek bezleri genelde bebeğin göbek bağı oyuntusu ile tasarlanmış olurlar. Bu tip bezler göbek bağının hava alarak daha çabuk iyileşmesini sağlayacaktır. Dolayısıyla bez seçimi bu anlamda önem taşıyacaktır. İlk birkaç hafta yeni doğan bezi seçerken bu detaya dikkat etmenizi öneririz.

2. Stok yapın

Yeni doğanlar sık sık beslenme halindedirler ve her üç saatte bir çiş, günde birkaç kez de kaka yapma ihtimalleri olasıdır. Bu da günhttps://www.gittigidiyor.com/bebek-bezi-ve-islak-havlu-alt-acma/alt-acma-seti
de yaklaşık 12 bebek bezi değişimi anlamına gelir. Dolayısıyla bu rakamları iyi planlayıp toptan alışveriş yapmanız sizi hem maddi hem manevi anlamda rahatlatacaktır! Sadece bir konuya dikkat edin; bebeğiniz hızlı bir şekilde büyüyecektir, bunu unutmayın ve stoğunuzda abartıya kaçmayın.

3. Alt değiştirme bezinin kalitesi önemli

Bebeğinizin altını değiştirirken onu üzerine koyacağınız ve bu işlem esnasında bebeğinizin sağlığı, hijyen ve konfor açısından oldukça önemli bir parça olan alt açma bezi seçerken yastıklı modelleri tercih edebilirsiniz. Ev için bu tip bir modelin yanı sıra alt değiştirme masası da tercih edebileceğiniz bir diğer pratik çözüm. Mutlaka bir adet de katlanabilir alt değiştirme bezi veya alt açma setleri de dışarıya çıkacağınız anlar için kurtarıcınız olacak.

4. Gerekli olan malzemeler yakınınızda olsun

Yeni doğanlarda alt değiştirme esnasında en önemli detaylardan birisi de ihtiyacınız olacak tüm aksesuarları erişilebilir yerlerde, yakınınızda tutmanız olacaktır. Öncelikli olarak bebeğinizin altını temizlemek için ıslak mendil ve temiz bez…

5. Sık sık değiştirmekten çekinmeyin

Bebeğinizin her kakasında bez değiştirme gerekli olacaktır. Yeni doğanların cildi hassas olduğundan ciltlerinin tahriş olmasını önlemek için bir çiş sonrası bile hemen değiştirmek iyi olacaktır. Tek kullanımlık bebek bezleri nemi çok iyi emdiklerinden, bez ağır gelene kadar anlamayabilirsiniz. O yüzden temiz bir parmakla iki saatte bir test ederek bezinizin ıslaklığını kontrol edebilirsiniz. Aynı zamanda her bez değişiminden önce bebeğinizin teninin iyice temiz ve kuru olmasına dikkat etmeyi unutmayın!