Süt ve Mama İçin Annelerin İhtiyacı Olacak 8 Ürün

Süt ve Mama İçin Annelerin İhtiyacı Olacak 8 Ürün

1671
main

Bu listemiz hem anne sütü sürecinde hem de mamaya geçişte olan anneler ve bebekler için!

İdeal biberon seçiminden biberon aksesuarlarına, sterilizatörlerden ısıtıcılara, alıştırma bardaklarından mama önlüklerine, göğüs pompalarından süt saklama kaplarına; farklı dönemler için farklı ürünler ile her annenin ihtiyacı olacak 8 ürünle karşınızdayız!

1. Biberon

Elbette ki emziren annelerin en büyük ihtiyaçlarının başında biberonlar gelir. Birbirinden farklı materyal ve formları bulunan bu biberon modelleri arasından seçim yaparken dikkat edilmesi gereken birkaç detayı hatırlatmak isteriz. Sıvının sıcaklığını en iyi şekilde koruyan cam biberonlar sterilizasyon açısından da kolaylık sağlar. Plastik biberon modellerinin avantajı ise cama göre hafif ve kırılmaz olmalarıdır ve kesinlikle Bisfenol A maddesi içermemesine dikkat etmek gerekir. Bükülgen içi sayesinde bebeğin rahat tutuşunu sağlayan silikon biberon modelleri ise Bisfenol A içermemesi sayesinde oldukça avantajlıdır. Boyut söz konusu olduğunda ise 90-120 ml arası ilk haftalar, 120-150 ml arası ilk aylar, 240-260 ml arası üç ila altı aylar, 320-340 ml arası ise tüm öğünler için uygun olacaktır.

2. Biberon aksesuarları

Biberon alışverişi sadece biberonlar ile de bitmiyor. Sırada biberon aksesuarları var… Süngerli biberon ve emzik fırçaları biberonun en zorlu lekeli bölgelerini dahi temizleme yeteneğine sahiptir ve hijyen için her annede bulunması gerekir. Aynı zamanda biberon kurutucu ürünler de her evde bulunması gerekenler arasındadır.

3. Biberon ısıtıcılar

Bebeklere verilen anne sütü ideal sıcaklık değerine sahiptir fakat anne sütü dışında verilen mamalar söz konusu olduğunda besin maddelerinin sıcaklıklarının doğru bir şekilde ayarlanması gerekir. Burada da imdada biberon ısıtıcı ürünler yetişir. Dolayısıyla biberon ısıtıcılar her annenin evinde bulunması gerekenlerden biridir.

4. Sterilizatör

İyi temizlenmemiş bir biberon, bakterilerin rahatça üremesine neden olur ve haliyle biberonlarda hijyen her anne için en hassas konulardan biridir. Elektrikli buhar sterilizatörleri ya da mikrodalga fırının enerjisini kullanarak suyu buhara çeviren buhar sterilizatörleri bu işlemler için mutlaka edinmeniz gerekenler arasındadır.

5. Alıştırma bardakları

Biberondan bardağa geçiş aşaması için ideal bir ürün olan alıştırma bardağı özellikle 9-18 aylık dönemlerde bebeklerin biberon kullanımını azaltması ve bardak alıştırmaları yapılması için kullanılır. İlk etapta bebeklerin iki eliyle kavrayabileceği iki kulplu alıştırma bardakları tercih etmeniz ideal olacaktır.

6. Mama önlükleri

Tabii ki bebek ve beslenme söz konusu olduğunda bir annenin en büyük ihtiyaçlarından biri de mama önlükleridir. Özellikle kolay temizlenebilir materyallerden tasarlanmış ve alt kısımda tutucu cebi bulunan mama önlüğü modelleri ideal olacaktır.

Bunu da okuyun: Dışarıda Mama Hazırlama Tüyoları

Çocukla dışarı çıkmak ne kadar keyifli olsa da yemek saati, uyku saati gibi özel bir hazırlık ya da özel bir alan gerektiren durumlar biraz zorlayıcıdır. Ancak bebek beslenmesi konusunda uzman markalarla nerede olursanız olun bebeğinizin mamasını kolaylıkla hazırlayabilir, dışarıda olduğunuz dakikaları keyifle yaşayabilirsiniz.

7. Göğüs pompası

Emziren annelerin kurtarıcı dostlarından biri olan süt pompası alışverişinde ve kullanımında dikkat etmeniz gereken birçok detay var. Sizleri her biri hakkında bilgi sahibi olmak ve kendiniz için en doğru modeli seçmek üzere Alışveriş Rehberi: Göğüs Pompaları yazımıza davet ediyoruz.

8. Süt saklama poşet ve kapları

Son olarak sırada her emziren annede bulunması gereken süt saklama kapları ve süt saklama poşetleri var. Sütleri ideal şekilde muhafaza edebilmeniz için süt saklama kapları ve poşetlerini seçerken bebeğinizin sağlığı için her ince detayı değerlendirmeyi unutmayın!