Bu Sonbaharda Çocuğunuzla Sinema Keyfi Yapabileceğiniz 8 Çizgifilm

Bu Sonbaharda Çocuğunuzla Sinema Keyfi Yapabileceğiniz 8 Çizgifilm

835
main

Emojilerin maceralarından Koca Ayak ve Oğlu’na, yepyeni bir lego hikayesinden My Little Pony efsanesine; bu sonbaharda vizyonda birbirinden eğlenceli animasyon filmler var!

Eylül ve Ekim ayları özlediğimiz sinema, konser ve festival programlarıyla dopdolu. Bu dönemde çocuklarınızla yapabileceğiniz keyifli aktivitelerden biri de sinemaya gitmek. Bu yazımızda sizlere bu aylarda vizyona girecek olan birbirinden renkli çocuk filmlerinden bahsetmek istiyoruz.

1. Emoji Filmi

Emoji Filmi hepimizin hayatında yer eden emoji karakterleri ile ilgili macera dolu bir komedi animasyon filmi. Kahramanımız Gene emojilerin yaşadığı Textpolis şehrinde yaşamaktadır ancak diğer emoji karakterlerinden farklı olarak tek bir yüz ifadesi ile doğmamıştır. Bu durumu çözmek için Gene, aplikasyondan aplikasyon koşturmaya başlar ancak olaylar tüm emoji dünyasını tehdit eden bir boyuta ulaşacak, Gene çözümü bulmak için büyük maceralar yaşayacaktır.

2. Koca Ayak ve Oğlu

Babası uzun süre önce gizemli bir şekilde kaybolan Adam yıllar sonra onu aramak için yola çıkar ve babasının ünlü Kocayak olduğunu da bu yolculukta öğrenir. Adam babasını bulacak ve kendisinin de babası gibi gizli güçleri olduğunu anlayacaktır. Baba oğul kaybettikleri zamanı telafi etmeye çalışırken ailesinin DNA’larını elde etmek için peşlerinde Hair Co isimli bir şirketin olduğunu oldukça geç fark edeceklerdir.

3. Lego Ninjago

Lego Ninjago esasında bir seriye dönüşen Lego filmlerinin yenisi. Film Ninjago şehrini ele geçirmeye çalışan Garmadon’a karşı koymaya çalışan Yeşil Ninja ve arkadaşlarının mücadelesini ele alıyor. Bu mücadelede kazanan taraf olmak için Yeşil Ninja ve arkadaşları egolarından uzaklaşarak birlikte hareket etmeyi öğrenmeli ve içlerindeki gerçek gücü ortaya koymalılardır.

4. My Little Pony

Ponyville kentinde huzur ve uyum içinde yaşayan Princess Celestia ve arkadaşlarını ansızın karanlık bir güç tehdit eder. Evinden sürülen Celestia kendini yeni arkadaşlıklar kurup maceralar yaşayacağı bir hayatın içinde bulur. Arkadaşlığın sihrini kullanarak evini tekrar kurtarmak için geri dönecektir.

Bunu da okuyun: Bu Sonbaharda Mutlaka İzlemeniz Gereken 7 Dizi
Sonbahar adeta yabancı dizileri tutkuyla takip edenlerin mevsimi diyebiliriz. Gerek sezonlar boyu süren, adeta bağımlılık yaratanlardan yeni ve iddialı yapımlara karşınızda bu sonbaharın en iyi dizileri.

5. Urfin ve Onun Tahta Askerleri

Kurnaz ve kötü Urfin, Magic Land’in hükümdarı olmak istemektedir. Tahta askerlerden oluşan bir orduyla Emerald Şehri’ni işgal eder ve Urfinville adını alır. Dorothy adlı sıradan bir kız tarafından planları bozulduğu zaman zaferi kutlamak için hazırdır ancak olaylar beklenmedik şekilde gelişecektir.

6. Macera Günlükleri Sihirli Adaya Yolculuk

Eğer babanız dünyanın kaybolmuş köşelerini çizen efsanevi bir kaşif ve maceraperestse, kaybolduğunda ne yaparsınız? Mo ve Melody, Charles Willaed’ın çocuklarıysanız, ayak seslerini takip ediyorsunuz ve onu izlemeye çalışıyorsunuz demektir. Kardeşler önce Willard’ın en yakın dostu Profesör Shonku’nun yardımına başvururlar ve olaylar Willard ve Shonku’nun eski düşmanlarının peşlerinde olduğunu anlamalarıyla aksiyon dolu bir maceraya döner.

7. A Stork’s Journey

Yetim olarak doğan ve leyleklerle birlikte yaşayan genç serçe Richard,  leylek olduğuna inanmaktadır. Fakat konu Afrika’ya göç etmeye geldiğinde, leylek ailesinin gerçek kimliğini ortaya çıkarması ve onu ormanda bırakması zorunludur. Çünkü Richard göçmen kuş değildir! Her şeyden önce bir leylek olduğunu kanıtlamaya kararlı Richard, güneye kendi yöntemleriyle varmaya çalışacağı bir yolcuğa başlar. Bu yolculukta ona hayali arkadaşı Olga, uçarı Kiki de yardımcı olur.

8. Küçük Vampir

13 yaşında minik bir vampir olan Rudolph ve ailesi, amansız bir vampir avcısı tarafından yok edilme tehlikesiyle karşı karşıyadır. Bu esnada tanıştığı Tony adlı ölümlü bir çocuk, kendi yaşıtlarının aksine mezarlık, vampirler gibi şeylerden korkmamaktadır. Çok iyi arkadaş olan bu ikili, Rudolph ve ailesini kurtarmak için birlikte çalışacaktır.

İlgili Yazılar