Sömestr Zamanı: Çocuklar İçin Program Önerileri

Sömestr Zamanı: Çocuklar İçin Program Önerileri

1885

Sanat ve bilim atölyelerinden gösterilere, buz pistlerinden sinemadaki filmlere; sömestr için program önerilerimiz burada!

21 Ocak-3 Şubat tarihleri arası yarıyıl tatili zamanı ve çocuklarınız için birbirinden keyifli aktivitelerin başladığı bir dönem… Biz de size bu konuda yardımcı olmak istedik ve 2019 sömestr tatili için program önerilerini bir araya getirdik.

Zorlu Çocuk Sanat Festivali

3-15 yaş arası çocukları sanat ile buluşturmayı hedefleyen etkinlik, 31 Ocak – 3 Şubat tarihleri arasında Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde düzenleniyor. Festival kapsamında yapılacak birçok atölye ile çocukların el becerileri, özgüvenleri, bedensel ve fiziksel gelişimlerini arttırmak ve topluma faydalı bir birey olmaları amaçlanıyor. Resimden müziğe, mozaikten dramaya, animasyondan karikatüre, fotoğrafçılıktan uçurtma yapımına, dijital sanattan kodlamaya kadar geniş yelpazede atölyeleri kapsayan etkinlik ek olarak tohumdan toprağa, hayvandan bitkiye doğa sevgisini sanat ile bağdaştırıp çocuklara çeşitli deneyimler kazandırmayı hedefliyor.

İstanbul Modern’de sanat atölyeleri

İstanbul Modern Sanat Müzesi, 21 Ocak – 01 Şubat 2019 yarıyıl tatilinde çocuklara sanat dolu bir program sunuyor. 7-12 yaş aralığındaki çocuklar bu program kapsamında müze uzmanlarıyla birlikte sanatı yorumlamaya ve sanatsal üretimler gerçekleştirmeye yönelik atölye çalışmalarına katılabiliyor. Atölye çalışmaları, sabah 10.00-12.00 ve öğleden sonra 13.30-15.30 saatleri arasında günde iki defa düzenleniyor. Atölyeler arasında foto-kolaj, gölge, dans eden resimler, çamurdan heykeller, baskı, geleceğin mimarları, resimler ve kostümler, linol baskılar, kumaştan resimler, akımlar ve resimler gibi seçenekler bulunuyor.

Miniskop Bilim ve Sanat Atölyesi

Çocukları araştırmaya ve sorgulamaya yönelterek 21. yy becerilerine sahip bireyler yetiştirmeyi hedefleyen Miniskop da 21 Ocak haftasında birbirinden güzel atölye çalışmalarına ev sahipliği yapıyor. Bunlar arasında iletken gece lambası, diş macunu üretimi, köpüren dinazor, astronomi/güneş sistemine yolculuk, ebru atölyesi, sabun üretimi, parfüm kolonya üretimi, eğlenceli bilim, mis kokulu kremim, robotik kodlama gibi farklı çalışmalar bulunuyor.

UNIQ İstanbul

Winter Tales buz pistinden Xtrem Aventures adrenalin parkına, sergi alanlarından gösteri salonlarına; çocuklar için İstanbul’daki en keyifli mekanlardan biri olan UNIQ Hall’da bu sene birbirinden keyifli yarı yıl etkinlikleri düzenliyor. Volkswagen Arena, 29-30-31 Ocak ve 6-7 Şubat tarihlerinde dünyaca ünlü bir şova ev sahipliği yapıyor. The Underwater Paradise; drama, pandomim, dans, illüzyon, kukla, kum sanatı ve sihrin, köpüklerin büyüleyici güzelliği ve şaşırtıcı lazer gösterileri, özel efekt ve ışık şovları ile her yaş için eşsiz.

Çocuklar İçin Program Önerileri: Vizyondaki filmler

Bir diğer sömestr programı da çocuklarınızla sinema keyfi olabilir. Vizyonda birbirinden keyifli filmler varken bu programları kaçırmayın! Özellikle Ralph ve İnternet, Maşa ile Koca Ayı: Yepyeni Maceralar, Kimsesiz Çocuk Remi ve Süper Ayı size önerdiğimiz filmler arasında…