Sömestir Tatilinde Şehirde Yapabileceğiniz 6 Program

Sömestir Tatilinde Şehirde Yapabileceğiniz 6 Program

18-31 Ocak tarihleri arasındaki sömestir tatilinde çocuğunuzun eğleneceği ve yeni şeyler keşfedeceği etkinlik önerilerini sizler için listeledik!

Yılın özellikle çocuklar tarafından heyecanla beklenen o dönemi geldi çattı. Bir yaz tatili kadar olmasa da yarıyıl tatili yani sömestir çocuklarınızın biraz soluklanması ve kafasını dağıtması için harika dönemlerden biri. Belki ailecek bu zamanı beraber değerlendirmek isteyecek ve bir kış tatili organize edeceksiniz. Ancak şehirde kalacaksanız, çocuğunuzun da keyifli vakit geçirebileceği birkaç etkinliğe ya da atölye çalışmasına gidebilirsiniz. Bu sayede hem sosyalleşen hem de yeni bilgiler edinen çocuğunuz 14 günlük tatilin nasıl geçtiğini anlamayacak bile. 18-31 Ocak tarihleri arasındaki bu tatili en verimli şekilde geçirebilmeniz için sizlere birkaç öneri sunuyoruz. Ayrıca çocuğunuzun evde kaliteli ve yaratıcı zaman geçirmesi için Sömestir Tatili için 5 Ev Aktivitesi konumuzdan da fikir alabilirsiniz.

Çocuklarla Yaratıcı Dans

Birbirinden farklı atölye çalışmalarına ev sahipliği yapan Beşiktaş’taki Container’da 26 Ocak’ta gerçekleşecek olan Çocuklarla Yaratıcı Dans atölyesine katılabilirsiniz. Dansçı, eğitmen ve sanat terapisti Cemal Acet’in 6-12 yaş arasındaki çocuklar için gerçekleştireceği bu etkinlikte çocuklar paylaşım, kolektif bilinç, performans, uzamsal zekâ, beden farkındalığı, yaratıcılık gibi birçok kavramı deneyimleme fırsatı yakalıyorlar.

Yarıyıl Sanat Atölyeleri

İstanbul Modern Sanat Müzesi20-31 Ocak tarihleri arasında çocuklara sanat dolu bir program sunuyor. 7-12 yaş aralığındaki çocuklar müze uzmanlarıyla birlikte sanatı yorumlamaya ve sanatsal üretimler gerçekleştirmeye yönelik atölye çalışmalarına katılabiliyor. Haftanın her günü farklı ilgi alanlarına yönelik çeşitli programlar sunuluyor. Bu atölye çalışmalarının katılım bedeli ise 175 TL.

Troya Atölye Çalışması

Çocukların kültürel miraslarımızı tanımak adına hayata geçirilen etkinliklerden biri olan Troya Atölye Çalışması 18 Ocak Cumartesi günü Teşvikiye’deki Açık Diyalog İstanbul’da gerçekleşecek. Çocuklar bu etkinlikte sanatçı ve eğitmen Begüm Çalışkan’ın yönetiminde Troya’yı yakından tanıma fırsatını yakalarken üçboyutlu çalışmalar da yapacaklar.

Geleceğin Fotoğrafları

Pera Müzesi ’nin çocuklara özel atölye çalışmaları sömestir tatilinde de devam ediyor. 23 ve 29 Ocak’ta Geleceğin Fotoğrafları adlı atölye çalışması da bunlardan biri. 7-12 yaş arasındaki çocuklar için düzenlenen bu etkinlikte katılımcılar fotoğrafın evrelerini keşfederken günümüzde kullanılan efektlerle nasıl yeni anlamlar üretildiğini öğrenecekler. Fotoğraflara müdahale etme ve kolaj çalışması yöntemleriyle yaratıcılıklarını ortaya koyacaklar. Atölyeye katılım bedeli ise 75 TL.

Çocuk Tiyatro Festivali

18 Ocak-2 Şubat tarihleri arasında Maslak’taki UNIQ ’te doğa ve çocuk temasıyla Çocuk Tiyatro Festivali düzenleniyor. Festival kapsamında çok özel çocuk oyunlarından dünyaca ünlü gösterilere geniş bir seçki sunuluyor. Çocuğunuzla birlikte eğlenceli vakit geçirmek istiyorsanız, özellikle Bubble Show ’u kaçırmamanızı öneririz.

Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı in Concert

Eğer çocuğunuz bir Harry Potter hayranıysa, Zorlu PSM ’de gerçekleşecek olan bu etkinliğe biletinizi önceden ayırtmanızı öneririz. Harry Potter in Concert’ta müzik ve sihir bir araya geliyor. Canlı senfoni orkestrası eşliğinde Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı ’nı izlemenin en az çocuğunuz kadar sizin de hoşunuza gideceğine eminiz.