Sömestir Tatilinde Çocuğunuzla Sinema Keyfi

Sömestir Tatilinde Çocuğunuzla Sinema Keyfi

1213

Bu sömestir tatili boyunca vizyona olan, çocuğunuzla birlikte sinemada keyifli vakitler geçirebileceğiniz bu 3 filmi keşfedin!

Yine göz açıp kapatıncaya kadar sömestir tatili zamanı kapıya geldi. Soğuk kış günlerinde çocuğunuz ile birlikte yapabileceğiniz sıcak ve keyifli etkinliklerden biri de sinemaya gitmek. Peki yarı yıl tatili olduğunda vizyonda hangi filmler olacak? Atıştırmalıklarınızı alın ve sinema keyfine hazır olun. İşte sömestir tatilinde çocuğunuzla sinema keyfi yapabileceğiniz filmler!

Bobi Dikenlerin Gücü Adına

Ocak ayında vizyona giren Bobi Dikenlerin Gücü Adına tatil zamanında da bazı sinemalarda gösterimde olacak. Kahramanımız Bobi kirpi kabilesinin renkli ve isyankar bir üyesidir. Tie Tui ile giriştiği rekabet sonucunda kaza geçirip hafızasını kaybeden Bobi’nin unuttuklarını yeniden hatırlamak için macera dolu bir yolculuğa çıkması gerekecektir. Yolculuğu boyunca şair arkadaşı güvercin de ona eşlik eder, onun sayesinde arkadaşlığın ne olduğunu öğrenir. Bobi kim olduğunu hatırlama yolcuğunda tüm hayvanları tehdit eden bir kötülükle de baş etmek zorunda kalacaktır. 94 dakikalık bu animasyon filmin genç yönetmeni Uzakdoğulu Jianming Huang.

Coco

2018 yarı yıl tatilinde sinemalarda olacak olan başka bir film Coco. Disney, Pixar ortak yapımı olan animasyon son derece sürükleyici ve olağanüstü bir hikaye. 12 yaşındaki Miguel efsanevi gitarist Ernesto De La Cruz’un koyu bir hayranıdır. Her gün onun müziklerini dinleyen Miguel bir gün onun gitarını bulur. Ancak gitarı çalar çalmaz kendisini ölüler diyarında bulacaktır. Bu insanlık tarihinde ilk kez yaşayan birinin ölüler diyarına geçmesi demektir. Miguel bir kaosa neden olmadan oradan çıkabilecek midir? Miguel çıkış yolunu ararken karşısına kurnaz Hektor çıkar ve birlikte Miguel’in aile tarihini öğrencekleri olağanüstü bir maceranın içinde kendilerini bulurlar. Kayıp balık Nemo, Ters Yüz ve Oyuncak Hikayesi’nin yaratıcılarından keyifli ve harika çizimli bir animasyon izlemek isteyenler Coco’yu kaçırmasın.

Bizim Köyün Şarkısı

İstanbul’da yaşayan Çınar’ın en büyük hayali müzik yarışmasına katılmaktır ancak babasının iflas etmesiyle Çınar’ın hayatı alt üst olur. Babası köylerine dönme kararı almıştır. Çınar ne kadar ısrar etse de babasını kararından döndüremez. Bambaşka bir ortama giden Çınar’ın yeni okuluna, yeni arkadaşlarına ve yeni yaşam alanına alışması gerekir ancak bu düşündüğü kadar zor olmayacak ve eski hayalinden de vazgeçmesi gerekmeyecektir. Çınar doğanın kalbinde yeni arkadaşlarıyla dostluğu, eğlenceyi ve paylaşmayı öğrenirken hayallerinin yolunda onlarla birlikte harika bir macera yaşayacaktır. Tuğçe Soysop’un yönetmenliğini yaptığı film, sömestir tatilinde sinemada izlemek için güzel bir seçenek.