Sinema Tarihinin En Efsane 8 Anne Karakteri

Sinema Tarihinin En Efsane 8 Anne Karakteri

508

Çocukları için her şeyi yapmaya hazır annelerden sinema tarihinin en komik annelerine, süper kahraman annelerden ilham veren annelere; Anneler Günü’ne özel seçtiğimiz karakterler bu yazıda!

Denizkızları’nda Cher’in canlandırdığı özgür ruhlu anneden İnanılmaz Aile’nin süper kahraman annesi Elastigirl’e, Terminatör’ün annesi Sarah Connor’dan Harry Potter dünyasının sihirli annesi Mrs Wealey’e; sinema tarihinin en efsane anne karakterlerini hatırlamaya ne dersiniz?

1. Sarah Connor / The Terminator (Terminatör)

1984 yılındaki ilk Terminatör filminde Linda Hamilton’un canlandırdığı anne karakteri sinema tarihinin en unutulmazlarından biridir. Oğlunu korumak için tüm riskleri –hatta son derece maskülen riskleri bile- göze almaya hazır bir anne seyretmek istiyorsanız mutlaka Terminatör nostaljisi yapmalısınız.

2. Mrs George / Mean Girls (Kötü Kızlar)

O öylesine bir anne değil, o son derece cool bir anne! Amy Poehler’in muhteşem bir oyunculukla canlandırdığı, Rachel McAdams’ın Queen Bee Regina George karakterinin annesi olan Mrs George servetli, fifi köpekli, kokoş özellikleri ile komedi sinemasının yıldız anne karakterlerinden…

3. Elastigirl / The Incredibles (İnanılmaz Aile)

Emekli bir süper kahraman, bilge bir anne ve şüpheli bir eş olan Helen Parr, nam-ı diğer Elastigirl, çizgi dünyanın en harika annelerinden biri. The Incredibles animasyonunun kahramanına ses veren isim ise Holly Hunter…

Bunu da okuyun: Hediye Rehberi: Hangi Anne Hobisine Hangi Hediye?
Annenizin boş zamanlarını daha da keyifli geçirmesi için en güzel hediyeleri sizler için derledik.

4. Bambi’nin annesi / Bambi

Ve karşınızda çizgi dünyanın en unutulmaz annesi! Acıklı bir hikaye olsa da anneliğin gücünü anlatan bir çizgifilm Bambi… Ormanın prensesi, oğluna ormanın tüm yasalarını anlatıyor ve onu ilk yılında bir avcıdan kurtarmaya çalışırken ölüyor. İkinci Bambi filminde oğlunun rüyalarına giriyor ve ona her şeyin iyi olacağını söylüyor.

5. Mrs Weasley / Harry Potter

Tam altı çocuğa birden yetişebiliyor, yemek yapabiliyor, Mr Weasley’I tolere edebiliyor, ayrıca sihirli bir değnek ile korkutucu düşmanları uzaklaştırabiliyor. Mrs Weasley sihir dünyasının en harika annelerinden!

6. Peg Boggs / Edward Scissorhands (Makas Eller)

Dianne Wiest’in efsane oyunculuğuyla hem sert hem hassas bir anne karakteri ile karşı karşıyayız. Tim Burton’ın efsane filminden Edward Makaseller’in annesi Peg Boggs, hanımefendiliğiyle de favorilerden!

7. Aurora Greenway / Terms of Endearment (Sevgi Sözcükleri)

1983 yılında tam 11 dalda Oscar adayı olan efsane filmde Shirley MacLaine’in canlandırdığı karakter ile efsane bir anne ve kız hikayesine şahit oluyoruz. 30 yıllık bu ilişkinin farklı farklı dönemlerini ustalıkla seyretmeye hazır olun!

8. Rachel Flax / Mermaids (Denizkızları)

Cher, Winona Ryder ve Christina Ricci bir arada! Charlotte ve Kate kardeşlerin özgür ruhlu annesi Rachel, efsanevi aktris ve müzisyen Cher’in oyunculuğuyla birlikte eğlenceli ve sıra dışı bir aile ilişkisini gözler önüne seren son derece eğlenceli bir film…