Oyun Çadırı Tavsiyeleri ve Çadır Alırken Bilmeniz Gerekenler

Oyun Çadırı Tavsiyeleri ve Çadır Alırken Bilmeniz Gerekenler

Kampı eve taşımak ve evde çocuklarınızla eğlenceli vakit geçirmek için oyun çadırlarını tercih edebilirsiniz. Çocuklarınızı eğlendirmek için alacağınız oyun çadırları hakkında nelere dikkat etmelisiniz. Tüm detayları sizin için derledik.

Çocuklar yaşları gereği sürekli oyun oynamak ister. Oyun çocukların gelişimlerini destekleyen en önemli aktivitelerden biridir. Bu nedenle anne ve babalar olarak bizlere düşen görev onların gelişimlerini en doğru biçimde desteklerken hayal güçlerini de zenginleştirecek materyaller ve oyuncaklar kullanmaktır. Renk renk, çeşit çeşit, plastik, ahşap veya metalden yapılan oyuncaklar birçok çocuk için hayatın bir parçasıdır.

Son dönemin trendleri arasında yer alan oyun çadırları da  hem ev için de hem de bahçelerde sık sık tercih edilen oyuncaklar arasında yerini almış durumda.  Çocuklarınızın oynarken zamanın nasıl geçtiğini fark etmeyeceği, sizin kendinize keyifle vakit ayırabileceğiniz zamanlar için oyun çadırı en ucuz fiyatlarla GittiGidiyor’da bulunabilir. Oyun çadırı fiyatlarını incelemeden önce hem oyun çadır modellerini hem de oyun çadırı alırken bilmeniz gerekenleri sizin için hazırladık. İşte tüm modeller ve bilmeniz gerekenler…

Oyun Çadırı Modellerini Tercih Ederken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Oyun çadırı almadan önce evinizin planını gözden geçirmeli ve hangi odada yer ayırabileceğinize karar vermelisiniz. Eğer eviniz genişşe ve çocuğunuz için bir oyun odası planlıyorsanız büyük oyun çadırını tercih edebilirsiniz. Çocuklarınız çadırın içerisinde keyifle vakit geçirirken siz çayınızı kahvenizi içip ayaklarınızı uzatma şansını yakalarsınız. Çocuğunuz yemeklerini bile orda yemek hatta uyumak isteyecektir. Bu yüzden oyun çadırını onun küçük bir evi gibi kabul etmeli ve anlayış göstermelisiniz.

Çocuğunuzun sevdiği bir çizgi film karakteri, bir çizgi roman kahramanı, bir hayvan veya çok severek oynadığı oyuncaklarından birinin fotoğrafının bulunması çocuk oyun çadırını cazip bir hale getirecektir.

Karlar Ülkesi’nin baş karakteri kraliçe Elsa, prenses kızlarınızın baştacı! İşte tam da bu Elsa sevgisini destekleyerek Elsa oyun çadırı tercih ederseniz kızınızın gözünde bir kahraman olabilirsiniz. Tabii modası hiç geçmeyen Barbie’yi de unutmamak gerekir. Eğlenceli kıyafetleri, uzun sarı saçlarıyla kız çocuklarının vazgeçilmezi olan Barbieler çocuk odalarının da vazgeçilmesi olabilir. Barbie oyun çadırıyla kızınızın pembe odasına yeni bir oyuncak hem de dekor ekleyebilirsiniz. Erkek çocukları da unutmuş değiliz. Kral Şakir televizyonlarda sık sık gördüğümüz bir diğer çizgi film karakteri olarak ilgi çeker. Bu yüzden tercih edeceğiniz Kral Şakir oyun çadırı ile çocuğunuzla keyifli vakit geçirebilirsiniz. Kral Şakir’in hikaye kitaplarını da satın alarak oyun çadırı içerisinde yapacağınız kitap okuma saatleri hem keyifli vakit geçirmenize hem de çocuğunuzla aranızdaki bağı güçlendirmenize yardımcı olacaktır.

Küçük yaş grubundaki çocuklarınız için bebek oyun çadırları da mevcuttur. Üstü açık ve kapalı seçenekleri olan bebek oyun çadırları size günlük yaşantınızda büyük zaman kazandırır. Bebeklerin televizyonla tanıştıkları zamanlarda ilk kahramanları genelde Niloya olmakta. Eğlenceli çocuk şarkıları ve eğitici cümleleriyle bilinen Niloya’yı bebek odasında da kullanabilirsiniz. Niloyalı oyun çadırı bebeğinizin dikkatini çekme ve onu oyalama konusunda size yardımcı olur.

Eğlenceli oyun odalarının olmazsa olmazlarından biri de tünelli oyun çadırıdır. Tünelli oyun çadırında küçük bir ev ve devamında uzun bir tünel sonrası çıkış bulunmaktadır. Çocuklarınız tünelin içinde sürünecek, saklanacak ve tahmininizden fazla eğlenecektir. Şişme oyun çadırları da özellikle yazlıklarda ve yaz aylarında ilgi görür. Konforlu ve şişme havuz formatındaki çadırlar yumuşaklığı nedeniyle her yaştan çocuk için iyi bir oyuncaktır. Sağlığa zararlı hiçbir boya ve kimyasal içermeyen  lisanslı oyun çadırlarını GittiGidiyor’da bulabilirsiniz.

Oyun Çadırı Hangi Malzemelerden Yapılır?

Oyun çadırları genelde kumaştan üretilir. Bunun yanı sıra kumaş, pamuklu kumaş, dalgıç kumaş, bez oyun çadırı da çeşitler arasında bulunur. Aynı zamanda ahşap oyun çadırı da modeller arasında yerini alır. Kumaş çeşidi ürünün sağlamlığını ve kalitesi hakkında da size ipucu verir. Çocuğunuzun sağlığına zarar verecek maddelerin tercih edilmediği çadır malzemeleri kimyasal da içermez. Bu sayede oyun çadırlarını gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Ebeveynler tüm bu modeller arasında sağlık ve güvenliği ön planda tutuarak bez oyun çadırlarını terceh etmektedir. Su geçirmez, leke tutmaz ve hava geçirgenliği mevcut bu çadırlarla temizlik yaparken de zorlanmazsınız. Oyun çadırı alırken modele ve malzemesine karar veremiyorsanız GittiGidiyor’da yer alan oyun çadırı tavsiyelerini inceleyebilirsiniz. Tavsiyeler ve yorumlar sayesinde daha kullanışlı bir oyun çadırını kolaylıkla satın alabilirsiniz. 

Oyun Çadırı Nasıl Kurulur?

Oyun çadırı ölçülerine de anne babalar için oldukça önemlidir. Oyun çadırları yaş gruplarına göre değişiklik gösterdiği gibi boyutları da farklılık gösterir. Fakat genelde standart ölçüler bir metredir. Tek kişi için daha ideal olan ölçüler çocuklarınızın yaşları büyüdükçe artabilir. Tünelli oyun çadırı modelleri biraz daha büyüktür ve çocuklara daha çok oyun alanı sunar.

Oyun çadırı modeline karar verdiniz ancak nasıl kurulacağını bilmiyorsanız hiç korkmayın. Eğlenceli oyun çadırlarını kurmak oldukça basittir. Ürünlerin içerisinde oyun çadırının iskeletini oluşturan çubuklar bulunur ve genelde birbirine geçirerek monte edilebilirler. Uygun aparatları kutu içinden bulup uç uca eklediğinizde kolaylıkla iskeleti oluşturabilirsiniz. Ardından çadırın etrafını paketin içerisinden çıkan örtüyle kaplayabilirsiniz. Örtüler genelde tek parça çıtçıtlı ya da cırt cırtlı olmaktadır. Çocuklarınızız vazgeçilmez eğlencelerinden biri olan oyun çadırları bir zaman sonra doğal olarak eskimeye başlayabilir. Ancak uzun yıllar kullanabileceğiniz bu oyuncakların yedek parçalarını da GittiGidiyor’dan bulabilirsiniz. Oyun çadırı yedek parçaları sayesinde çadırın kaybolan veya kırılan parçalarını temin ederek oyun çadırını ilk günkü gibi kullanabilirsiniz.