Miniklerin Banyosu İçin İhtiyacınız Olacak 8 Malzeme

Miniklerin Banyosu İçin İhtiyacınız Olacak 8 Malzeme

1082

Yüzen kitaplardan banyo arkadaşlarına, bebek küvetlerinden eğlenceli organizatörlere, göz yakmayan şampuanlardan sağlıklı süngerlere; bıcı bıcıların olmazsa olmazları burada!

Bebeklerin banyo seansı her zaman kolay geçmez. Gerek miniğinizi oyalayarak gerek de kendi hayatınızı kolaylaştırarak bu seansı daha akıcı hale getirmeniz mümkün. Bunun için bazı ekipmanlara ihtiyacınız var ve bugünkü yazımız da bu ekipmanları konu alıyor. İşte karşınızda miniklerin banyosu için ihtiyacınız olacak 8 temel malzeme.

1. Banyo kitapları


Kitapların çocukların hayatındaki önemini hepimiz biliyoruz. Miniğinizin banyoda sırılsıklam olması bundan mahrum kalacağı anlamına gelmez. Bilhakis banyo esnasında sayfalarını çevireceği kitaplar, banyo seansını daha da eğlenceli hale getirecek. Dolayısıyla ıslanmaya dayanıklı malzeme ile tasarlanmış ve hatta kimisi yüzebilen bu banyo kitapları listenizde olmalı.

2. Banyo arkadaşları


Bebekleri banyo süresince oyalayacak en önemli şeyler elbette ki banyo oyuncakları olacaktır. Banyoda her yere yapıştırabileceği vakumlu oyuncaklardan suda oynayabileceği toplara, su fışkırtan eğlenceli oyuncaklardan kurunca yüzerek giden balıklara; birçok hareketli oyuncak banyosuna eğlence katacak.

3. Banyo organizatörü


Banyo organizatörleri çocuğunuzun olduğu kadar sizin de işinize yarayacak. Banyodaki tüm oyuncakları içine koyabileceğiniz ve kolayca durulayıp yeniden banyo duvarına asabileceğiniz bu pratik ve sevimli banyo organizatörleri her anneye lazım.

4. Banyo küveti


Bebeğinizin sağlıklı, güvenli ve konforlu bir şekilde duş alması ve sizin de bu işlemi çok daha rahat yapabilmeniz için bebek banyo küveti modelleri en önemli detaylar arasında. Eğimleri ve tasarımları ile ergonomik, alttan suyu akıtan delikleri ile pratik bu bebek küvetleri hayatınızı kolaylaştıracak.

Seçeceğiniz banyo süngerinden en doğru zamanlamaya, ideal su sıcaklığından şampuan seçimine; miniklerin banyo seansı hakkında bilmeniz gerekenler burada!

5. Banyo filesi


Özellikle yenidoğan bebekler için banyo seansının olmazsa olmazlarından banyo fileleri annenin bebeğe tek başına banyo yaptırabilmesini sağlar. Farklı noktalardan bebek küvetine tutturularak bebeği suya temastan kurtaran ya da istediğiniz şekilde suya temas ayarlamanızı sağlayan bu fileler listemizin önemli detaylarından!

6. Göz yakmayan şampuan


Tabii ki bebeğinizin güvenli, sağlıklı ve mutlu bir şekilde banyo yapması için en önemli detaylardan biri de bebek şampuanları seçimidir. Bebekler için göz yakmayan şampuan modelleri birçok farklı markada bulunabiliyor. Johnson’s Baby, Mustela, Chicco, Dalin, SebaMed, Avon GittiGidiyor’da ürünlerini kolayca bulabileceğiniz bebek şampuanı markaları arasında.

7. Banyo süngeri


Bebeğinizin yumuşacık teni için yumuşacık süngerler banyo ekipmanları arasında! Bebekler için özel olarak tasarlanmış banyo süngerleri arasından seçiminizi yapın ve onun tenini bu yumuşaklıkla yıkayın.

8. Minik havlu ve bornozlar


Son olarak banyo bitti ve bebeğinizi kurulayıp misler gibi giydirme zamanı! O zaman listemizin sonuncusu olan bebek bornozları ve bebek havluları ile yazımızı sonlandırıyoruz.