Kış Soğuklarından Bebeğinizi Korumanın 6 Yolu

Kış Soğuklarından Bebeğinizi Korumanın 6 Yolu

6494

Bebeklerin hassas bir bünyeleri olduğu ve ısı değişimlerinden daha çok etkilendikleri doğrudur. Bununla birlikte, onları doğru giydirmek konusunda endişelenmenize gerek yok. Adım adım ilerleyerek ve doğru malzemeleri kullanarak bunu kolayca başarabilirsiniz.

Kışın kapalı mekanlar ve açık alanlar arasındaki ısı farkları, soğuk ve yağışlı hava koşulları bebeğinizi giydirmek konusunda kafanızı karıştırabilir ve sizi zorlayabilir. Ama endişeye gerek yok! Dikkat edeceğiniz birkaç detay ile kış soğuklarından bebeğinizi koruyabilirsiniz. İşte sizlere 6 tüyo!

1. Katman katman giydirin

En alt katmanı hafif tutun. Ayaklı bir tulum, külotlu çorap ya da ince içlik pantolon kullanmayı deneyin. Uzmanlar pamuklu malzemelerin bebeklerin cildi için en sağlıklısı olduğunu belirtiyor. Cilde temas edecek bu katmanı özellikle pamuklu kumaşlardan seçin. Bu katman üzerine daha ağır malzemeye sahip bir orta tabaka ekleyin. Bu katman için polar malzemeleri tercih edebilirsiniz. Son olarak suya ve rüzgara dirençli bir bebek montu giydirin.

2. Elleri ve ayakları koruyun

Bebeklerin cildi ince ve kan damarları olgunlaşmamış olduğundan sıcaklıktaki değişikliklere duyarlıdır. Minik eller ve ayaklar bu durumdan daha çok etkilenir. Bu nedenle, yumuşak eldivenler ve çoraplar kullanın. Paçaları botların ya da kar ayakkabılarının içine sokun.

3. Baş ve boyun bölgesini kapatın

Bir bebeğin başı, bir yetişkinin vücuduna oranla daha büyüktür yani daha geniş bir yüzey alanına sahiptir. Bu nedenle bebekler başlarından daha fazla ısı kaybederler. Kulaklı bereler koruma için iyi bir alternatiftir. Berenin kaymasını önlemek için kulaklıkların alttan birleştirilebildiği modelleri seçebilirsiniz.

Bunu da okuyun: Bebek Gardıropları İçin: Hangi Ayda Hangi Kıyafete İhtiyaç Var?

Gerek 0-3 aylık bebekler gerekse 3-6 aylık bebekler için kıyafet alışverişi yaparken nelere dikkat etmeli? 6-9 aylık bebekler için giysiler nasıl olmalı? 9-12 aylık bebekler en rahat nasıl giyinmeli? Tüm yanıtlar bu yazımızda!

4. Bebeğinizin ısısını kontrol edin

Bir bebeğin sıcaklığını ölçmek için ellerini ve ayaklarını kontrol etmeyin, bu bölgeler daha soğuk olmaya eğilimlidir. Boynun ense kısmı daha iyi bir göstergedir. Bu bölge sıcak ve nemli ise, bir tabakayı çıkarın; eğer serinse, bir tane ekleyin. Bu şekilde doğru dengeyi bulabilirsiniz. Ayrıca bebeğinizi, bir araba koltuğuna oturtmadan önce ya da kapalı bir alana girdiğiniz de ceket, mont gibi hantal giysilerini çıkarmayı da unutmayın.

5. Bebek arabası yağmurluğu edinin

Soğuk bir günde yürüyüşe çıkacaksanız, pusset veya bebek arabasının etrafına fermuarlı ve su geçirmez (ancak havalandırma sistemi de olan) bir yağmurluk giydirin. Böyle bir koruma çok işinize yarayacak ve daha uzun süreler dış mekanda vakit geçirmenize olanak sağlayacaktır.

6. Yanınıza yedek giysiler alın

Bebeklerin beden termometreleri yetişkinler gibi çalışmadığından ısıya daha duyarlıdır. Sizden daha hızlı terleyebilirler. Onları soğuk kadar sıcaktan da korumak gerekir. Üstlerindeki giysilerin terden ıslanması durumunda kullanmak için mutlaka yedek bir ince katmanı yanınızda taşıyın.