Her Annenin Sahip Olması Gereken 8 Bebek Bakım Ürünü

Her Annenin Sahip Olması Gereken 8 Bebek Bakım Ürünü

Pamuklardan bebek yağlarına, şampuanlardan sabunlara, ıslak mendillerden saç fırçalarına; bebeklerin olmazsa olmaz bakım ürünleri burada!

Bebeğinizi beklerkenki hazırlık aşamalarından en eğlencelisi onların bakım ürünlerini hazırlamaktır. Minicik bir bedene banyo yaptırırken ya da onu tertemiz tutmak istediğiniz zamanlarda hayatınızı kurtaracak, evinizde her daim bulunması gereken belli başlı ürünler vardır. Biz de bu yazımızda bu konuya değinelim dedik ve her annenin sahip olması gereken 8 bebek bakım ürününü bir araya getirdik.

1. Pamuk


Özellikle ilk birkaç hafta yenidoğan bebeklerin altını temizlemenin en yumuşak yolu suya batırılmış pamuk kullanmak olacaktır. Üstelik evinizde her daim pamuk bulunması sadece bebeğinizin altı için değil, göz bakımı, vb durumlar için de kullanışlı olacaktır. Dolayısıyla evinizde bol bol pamuk bulundurmayı ihmal etmeyin.

2. Bebek yağı


Bebek yağları bebeklerde ilk bir yaşa kadar en çok kullanılan ürünler arasındadır. Bebeğinizin cildinin nem oranını korumak adına ve bebek banyoları sonrasında sıcak su ve sabunun da etkili olduğu cilt kuruluğunun önüne geçmek amacıyla kullanılan bebek yağları listenizde mutlaka bulunmalı.

3. Islak mendil


Bir annenin en çok kullandığı bakım ürünlerinden biri de elbette ki ıslak mendiller olacaktır. Bebeğinizin altını sürekli olarak pamuk ve su ile temizlemek kimi zaman pratik olmayabilir ya da mobil olduğunuz zamanlarda her sefer pamuk ve su ile uğraşamayabilirsiniz. İşte bu durumlarda kurtarıcınız bebekler için ıslak mendil ürünleri olacaktır. Aynı zamanda bebeğinizin eli kirlendiğinde, giysisinizi üstünkörü silmeniz gerektiğinde gibi durumlarda ıslak havlular imdadınıza yetişecektir. Mümkün olduğunca saf su ve sadece koruma amaçlı potasyum sorbat içeren, parfümsüz ve alkolsüz ıslak havlu modellerini tercih etmeye özen gösterin

4. Bebek yıkama sabunu


Bebeğinizi yıkarken ona ne kadar narin davranıyorsanız, kullandığınız ürünlerin de bir o kadar narin olmasında fayda vardır. Bebek sabunları da bu anlamda seçim yaparken dikkat etmeniz gereken ürünler arasındadır.

5. Bebek şampuanı


Bebeğiniz için şampuan elbette ki banyo seanslarının olmazsa olmazlarından. Ancak seçim yaparken dikkat etmeniz gereken birkaç detay var. Göz yakmayan, tehlikeli kimyasal içermeyen, formülünde parfüm/alkol bulundurmayan bebek şampuanı modelleri arasından seçiminizi yapın.

6. Bebek tırnak makası


Bu minicik tırnakları keserken biz yetişkinlerin kullandığı makaslar elbette ki hiç kullanışlı olmayacaktır. Dolayısıyla bebek bakım listenizde mutlaka bebekler için tırnak makası ürünleri de yer almalıdır. Birbirinden farklı bebek tırnak makasları arasından size kullanım kolaylığı sağlayanı seçin. Bebek Tırnağı Nasıl Kesilir? yazımız size faydalı ipuçları verecektir.

7. Bebek saç fırçası


Yumuşak tüylere sahip bir bebek saç fırçası annelerin bakım listesinde yer alan bir diğer üründür. Bebeğiniz ilk dönemlerinde saçsız olabilir ve bu ürün bir süre çekmecede bekleyebilir, ancak saçlı bebekler için bu bebek saç tarağı banyo sonrası saçları düzenlemek için ideal olacaktır.

8. Bebek küveti


Yenidoğan bebekler ıslandıklarında kayganlardır ve minicik bedenleri onları tutmakta zorlanabilmenize neden olabilir. Dolayısıyla ilk bebek banyolarında olabildiğince güvenli olmak adına, yenidoğan bebekler için kaymama, file, vücut desteği gibi özelliklere sahip bebek küvetleri almanızda fayda vardır. GittiGidiyor’da Bulabileceğiniz En İyi 5 Bebek Küveti yazımıza göz atabilirsiniz.