Her Anne ve Kız Çocuğunun En Az Bir Kez Birlikte Yapması Gereken 7 Şey

Her Anne ve Kız Çocuğunun En Az Bir Kez Birlikte Yapması Gereken 7 Şey

1037
main

Anne ve kız çocuklarının dostluklarını pekiştirecek birbirinden güzel aktiviteler var ve bunlar her ikilinin hayatında mutlaka en az bir kez yapılmalı!

Tüm aile ilişkileri özeldir ancak anne ve kızları arasındaki ilişkinin farklı ve derin oluşu onu çok ayrı bir yere koyar. Büyüyüp yetişkin bir birey olduktan sonra anneniz aynı zamanda sizin sırdaşınız, dostunuzdur da. Bu yazımızda size benzersiz anne kız arkadaşlıklarını kutlamak için yapabileceğiniz yedi yoldan ve ilham verici fikirlerden bahsetmek istedik.

1. Birlikte yolculuğa çıkın

Haritada bir yer seçin, yol şarkılarını hazırlayın ve atlayın arabaya! Sonbahar yapraklarıyla canlı bir tabloya dönüşen Yedigöller tarafı ya da Kazdağları’nın engin ormanları… Tercihiniz neresi olursa olsun annenizle yeni maceralara atılırken unutulmaz anılar yaşayacaksınız.

2. Yeni bir şey deneyin

Hayatta en güvendiğiniz insan yanınızda olduğunda konfor bölgenizin dışına çıkmak daha kolaydır. Birlikte deneyebileceklerinizin sınırı yok. Kolayca ulaşabileceğiniz bir yoga merkezinden okçuluk derslerine, suluboya kursundan gerçekten adrenalin dolu ama güvenli sporlara, yepyeni eğlence dolu onlarca aktivitelerden size en uygununa yönelin.

3. Birlikte gönüllü olun

Anneniz size küçük bir çocukken cömert davranmanın ve topluluğa iyi hizmet etmenin neden anlamlı ve önemli olduğunu anlatan kişi… Yetişkin iki birey olarak birlikte bir sosyal organizasyona gönüllü olmak yapabileceğiniz en anlamlı aktivitelerden. Ülkemizde hizmet veren onlarca sivil toplum kuruluşundan birini seçip bir işin ucundan tutmak size ve annenize çok iyi gelecek.

4. Birlikte koşu ya da yürüyüş yapın

Bir koşu arkadaşıyla yola çıkmak insanı motive eder ve kesinlikle çok daha eğlencelidir. Ülkemizin çeşitli yerlerinde yapılan maratonlar her seviyeden sporcunun ve halkın katılımına açık. Bunlardan bir tanesine annenizle birlikte katılmak festival havasında geçen bu şenlikli günde bitiş çizgisine varma isteği olsun ya da olmasın, sağlık ve keyif dolu bir gün geçirmenizi sağlayacaktır.

Bunu da okuyun: 5 Madde ile Genç Yaşta Anne Olmak
Günümüzde okul, kariyer, uygun yaşam şartlarını arayışı nedeniyle çocuk sahibi olmak ertelenebiliyor. Fakat genç yaşta anne olmanın sandığınızdan daha çok avantajı bulunuyor. Anne olmayı bir yolculuk olarak ele aldığımız zaman, genç anne olmak çocuğunuzla beraber büyümek anlamına geliyor.

5. Geleneksel bir aile yemeği yapın

Ailenize geçmiş kuşaklardan aktarılan geleneksel bir tarif varsa bu tarifi birlikte yapmak harika bir fikir. Annenizle birlikte yemek yaparken geçireceğiniz bu zaman da geçmişinizi sevgi ile anmanız, ailenizin köklerini onurlandırmanız çok değerli. Pişirdiğiniz yemeğin lezzetine bu anlamın da katıldığını ve bunun bir şifaya dönüştüğünü hayal edebilirsiniz.

6. Aynı kitabı aynı anda okuyun

Anne kız aynı kitabı aynı dönemde okumak ve kitap ile ilgili paylaşımlarda bulunmak da yapılabilecek güzel bir başka aktivite. Okuduğunuz kitabın duygusal ve düşünsel dünyası üzerine yapacağınız sohbetler çok keyifli olacak.

7. Birşey inşa edin

Yaratıcı bir anne kız işbirliği, eğlenceli olduğu kadar bağları da kuvvetlendiricidir. Küçük bir kuş evinden bahçe tasarlamaya, irili ufaklı her çeşit tasarım, problem çözme gibi süreçleriyle birlikte nitelikli bir vakti birlikte geçirmenize vesile olacak. Hayatınıza renkli bir tane daha anı ve deneyim ekleyecek.