Her Anne Adayının İzlemesi Gereken 4 Komedi Filmi

Her Anne Adayının İzlemesi Gereken 4 Komedi Filmi

7838

Kimisi 80’lerden bir efsane, kimisi birbirinden ünlü oyuncuların bir araya geldiği kült bir yapım; işte karşınızda hamilelikte izlerken yüzünüzü epey güldürecek4 film!

Hamilelik dönemi son derece doğal olsa da bir açıdan bakıldığında gerçek üstü bir durumdur. İçinizde büyüyen bir bebeğin varlığını düşündükçe! Hollywood filmleri sizi bu gerçek üstü durumun eğlenceli ve kimi zaman komik yanlarını görmenizi sağlayabilir. Dolayısıyla hamilelik döneminde izlenebilecek filmler size iyi gelebilir. İşte karşınızda her anne adayları için film önerilerinden seçtiğimiz 4 tane komedi filmi!

Dikkat Bebek Var! (What to Expect When You’re Expecting)

Cameron Diaz, Elizabeth Banks, Jennifer Lopez, Brooklyn Decker, Dennis Quaid, Chace Crawford gibi isimlerin rol aldığı 2012 yapımı Dikkat Bebek Var filmi doğumlara çok yakın zamanda yolları kesişen 5 çiftin hikayesini anlatıyor. Bu film, hamileyken izlenebilecek filmler arasında en eğlencelilerden biri. Aynı dönemlerde bebek beklemenin heyecanını ve sevincini yaşayan bu arkadaşlar, hamilelik sürecinin sıkıntılarına beraber göğüs gerip, en mutlu anlarına beraber şahit oluyorlar. Bu süreç hepsine şunu öğretiyor: Sen ne kadar plan yaparsa yap, hayat en beklenmedik şeyleri önüne koyar.

Taşıyıcı Anne (Baby Mama)

Şimdi de sırada ebeveyn filmleri arasından ilginç bir tanesi var! Sigourney Weaver, Tina Fey ve Amy Poehler gibi isimlerin rol aldığı Baby Mama filmi 37 yaşındaki başarılı bir iş kadını ve bekar bir kadın olan Kate’in hamile kalamaması nedeniyle Angie isimli genç kızın onun yerine doğurmasını istemesiyle başlar. Angie’nin hamile olduğunu öğrenir öğrenmez annelikle ilgili kitaplar okumaya, araştırmalar yapmaya başlar. Angie’nin evsiz kalıp Kate’nin kapısını çalmasıyla işler iyice karışmaya başlar. Bebeğin doğumunu birlikte bekleyecek ve zorluklarla birlikte mücadele etmek zorunda kalacak olan iki kadın, iki çeşit aile olduğunu farkederler: Biri içine doğduğumuz biri de sonradan meydana getirdiğimiz…

Baby Boom

Diane Keaton, Sam Shepard, Harold Ramis’in rol aldığı 1987 yapımı Baby Boom filminde J.C. Wiatt, New York’ta yaşayan başarılı bir iş kadınıdır. Günün birinde istemediği bir bebek bir akrabası tarafından ona emanet edilir ve erkek arkadaşı bir bebeğin onlarla birlikte yaşayacağını öğrendiğinde J.C.’den ayrılır. Tüm bu olaylar canına tak eden J.C., bebeği evlatlık vermek ister ancak bebek ona çok alışmıştır ve kadının bir türlü gönlü bu duruma elvermez. Bebek yüzünden işinden de kovulan J.C., bir gün evinde otururken canı sıkılır ve elma suyu yapmaya karar verir. Bebek elma suyuna bayılır ve J.C. elma suyunu satmaya karar verir.

Dokuz Ay (Nine Months)

Son olarak ebeveynler için filmler listemizde kültlerden biri olan Nine Months filmi var. Hugh Grant, Julianne Moore, Tom Arnold, Joan Cusack, Jeff Goldblum ve Robin Williams gibi efsane isimlerin rol aldığı Dokuz Ay filmi beş yıldır birlikte olduğu Rebecca isimli kadından (Julianne Moore) çocuğu olacağını öğrenen Samuel’in (Hugh Grant) hayatının bir anda tepetaklak oluşunu konu alıyor. Bu romantik komedi filminde Grant çocuklardan bunalmış bir çocuk psikiyatrını canlandırmaktadır ve bebek istemediği halde kız arkadaşı doğurmak istediği için ayrılmak zorunda kalırlar. Gerisini izlemenizi tavsiye ederiz!