Hamileler İçin Aylara Göre Alışveriş Rehberi

Hamileler İçin Aylara Göre Alışveriş Rehberi

Hamileliğin ilk günlerinden son anlarına kadar nelere ihtiyacınız olacak? Üç farklı dönem için alışveriş listelerimiz bu yazımızda!

Hamilelik üç farklı döneme ayrılır ve bu üç farklı dönemde hem bedeninizde hem ihtiyaçlarınızda farklı gelişmeler ortaya çıkar. Biz de bu yazımızda bu üç dönemin ihtiyaçlarına göz atalım ve hamileler için alışveriş listeleri çıkaralım dedik. İşte karşınızda hamileler için aylara göre alışveriş rehberi!

Hamileliğin 1. trimester dönemi için alışveriş ipuçları

Hamileliğin ilk üç ayında alışveriş listenizin başında rahat kıyafetler yer almalı. Cildinize yumuşak bir dokunuş yapacak kumaşlar önceliğiniz olmalı. Bu dönem için hamilelik kitapları edinmeniz de sizin için faydalı olacaktır. Ayakkabı konusunda tercihen düz, rahat ayakkabılar hamilelik döneminin başlangıcında dahi etkili olacaktır. Kozmetik ve temizlik malzemeleri konusunda olabildiğince doğal içerikli tercihlere yönelmeye başlayın.

1. trimester alışveriş listesi

– Rahat kıyafetler

– Rahat ayakkabılar

– Meyve ve sebze ağırlıklı alışverişler

Hamilelik kitapları

Diş bakım ürünleri

– Kimyasal içermeyen kozmetik ürünleri

– Doğal içerikli vücut yıkama ürünleri

– Hamilelik günlüğü

Hamileliğin 2. trimester dönemi için alışveriş ipuçları

Hamilelikte ikinci trimester dönemi belki de kendinizi en enerjik ve en mutlu hissedeceğiniz zaman olacak. Karnınız artık büyümeye başladığı için alışveriş listenizin başında vücut yastıkları yer alabilir. Bu hamile yastıkları özellikle uykularınız esnasında sizin en yakın dostunuz olacak! Vücudunuz hızla büyümeye başlayacağı için kıyafet alırken hep olduğunuzdan daha büyük beden almaya özen gösterin. Hamilelikte çatlak problemlerine karşın çatlak kremleri ile bakımlarınızı şimdiden yapmaya başlayın. Artık bebeğiniz ve anneliğinizin ilk dönemleri için de alışverişe başlamak için ideal zamanlardır.

2. trimester alışveriş listesi

– Daha rahat, büyük beden kıyafetler

– Daha rahat, düz ayakkabılar

– Ara öğünler için sağlıklı atıştırmalıklar

– Hamile çatlak kremleri

– Emzirme sütyenleri

Bebek giysileri, emzirme ihtiyaçları ve diğer bebek aksesuarları

– Mide bulantısı ve ekşimesine karşı bitkisel çözümler

Hamileliğin 3. trimester dönemi için alışveriş ipuçları

Artık hamilelikte üçüncü trimester yani hamileliğin son üç ayı dönemindesiniz. Bedeniniz artık daha ağır ve yorgun hissedecektir. Ayaklarınızda ödem oluşabilir, bu nedenle ayaklarınızı rahat hissettirecek her türlü şey, alışveriş listenizde yer almalıdır. Bebek alışveriş listenizi de tamamlamanın zamanı artık gelmiştir. Emzirme yastıklarından bebek bezlerine, masaj yağlarından bebek taşıyıcılara; tüm detayları iyice planlayın ve listenizi tamamlayın. Yeni Doğum Yapmış Annelerin Hayatını Kolaylaştıracak 10 Pratik Ürün yazımız da işinize yarayabilir.

3. trimester alışveriş listesi

Emzirme yastığı

– Göğüs pompası ve meme ucu bakım ürünleri

Bebek bezi ve ıslak mendiller

– Bebek masaj yağları, pişik kremleri

– Bebek çantası

Puset ve bebek arabaları

– Kanguru, sling

– Ayak rahatlatıcı krem

– Emzirme sütyenleri