GittiGidiyor’dan Seçtiklerimiz: Diş Çıkaran Bebeklere Özel 20 Ürün

GittiGidiyor’dan Seçtiklerimiz: Diş Çıkaran Bebeklere Özel 20 Ürün

4448

Bebeğiniz için son derece zorlu bir süreç olan diş çıkarma döneminde onu diş kaşıyıcılar ile rahatlatın. İşte karşınızda birbirinden farklı yapı ve özelliğe sahip bebek dişlikleri!

Bebeklerin gelişiminde en zorlu dönemlerden biri de diş çıkarma dönemidir. 6-7 aylık bebeklerde ilk dişler gelirken yaşanan ateş, aşırı salya, huysuzluk, kaşıntı ve her şeyi ısırma eğilimi gibi durumlar karşısında bebeğinizi rahatlatmak en önemli adımlardan biridir. Bu rahatlatmayı sağlayabileceğiniz baş kahramanlardan biri olan diş kaşıyıcılar bugünkü konumuz! Diş çıkaran bebeklere özel 20 ürünü yakından tanımak için sizi aşağıya davet ediyoruz.

Kauçuk diş kaşıyıcı oyuncaklar


Bebeklerin diş çıkarma dönemi için en ideal yardımcılardan biri kauçuk diş kaşıyıcı modelleridir. Bu dişliklerin doğal kauçuk malzemeden oluşu, ağzına sokup rahatça kaşıyabileceği kıvrımlı yapısı ve doğal gıda boyasından tasarlanmış olması önemli ve etkili detaylar arasında. Meşhur oyuncak sophie ve minik ellerin kolayca kavrayabileceği zürafa formu en popüler diş kaşıma oyuncakları arasında.

Sulu diş kaşıyıcılar


Çoğumuzun sulu diş halkaları olarak bildiği bu sulu dişlik modelleri, buzdolabında soğutulduğunda bebeklere çok daha yoğun bir rahatlama sağlarlar. Dolayısıyla diş çıkaran bebekler için ideal bir rahatlama aracı olurlar.

Diş kaşıma eldivenleri


Ele geçirilen formu ile diş kaşıyıcılar arasında en kullanışlı olanlardan biri de diş kaşıma eldiveni modelleridir. Özellikle standart diş kaşıyıcı modellerini elleriyle kavrayamayan bebekler için ideal olan bu kaşıyıcılar özellikle puset ve araçla seyahatler esnasında pratik olacaktır.

Silikon dişlikler


Son derece dayanıklı ve esnek bir yapıya sahip olan silikon dişlik modelleri özellikle bebeklerin ısırması ve çekmesi açısından en uzun ömürlü modellerdendir. Yumuşak yapıları nedeniyle bebekler için zararsız bir seçim olan silikon diş kaşıyıcı modellerinin bir avantajı da üzerindeki kabarcıklar ile damağına da masaj yapabilecek olmasıdır.

Bunu da okuyun: Bebeklerde Burun Tıkanıklığına 5 Çözüm
Burun aspiratörlerden serum fizyolojiklere, burun spreylerinden buhar makinelerine; bebeklerin burnundan rahatça nefes alması için gerekli olanlar burada!

Müzikli ve çıngıraklı dişlikler


Saplı, müzikli ve çıngıraklı diş kaşıyıcılar da bebekler için hem eğlenceli hem oyalayıcı hem de rahatlatıcı bir seçim olacaktır. Rengarenk ve sevimli tasarımları ile dişlerini kaşımalarına yardımcı olacak bu diş oyuncaklarını seçerken en dikkat edilmesi gereken şey kötü plastik malzeme ve zararlı boya içermiyor olmasıdır.

Diş çıkarma jeli


Son olarak sırada diş çıkarma jelleri var. Mutlaka doktorunuza danışarak kullanmanız gereken bu ürünler, diş etlerine sürülür ve ağrıyı, şişliği azaltmaya yardımcı olur. Seçim yaparken ürünün içeriğinin bitkisel olması; herhangi bir şekilde şeker, alkol, paraben, SLS, GDO, gluten, laktoz, renklendirici gibi şeyler içermiyor olması son derece önemlidir. Dolayısıyla doktora danışmadan seçim kesinlikle yapılmamalıdır.