GittiGidiyor’da Bulabileceğiniz En İyi 5 Bebek Küveti

GittiGidiyor’da Bulabileceğiniz En İyi 5 Bebek Küveti

1849

Bebeğinizi yıkarken hem hepinizin konforunu hem de bebeğinizin güvenliğini sağlayacak bebek küvetleri arasından seçim yapmadan önce bu yazımıza göz atın!

Bebeklerinizi ilk aylarda güvenle yıkamak için olmazsa olmaz ürünlerden birisi de bebek küvetleri olacaktır. Özellikle ilk 6 ayda onu elinizde tutarak yıkamak tehlikeli olacak, sürekli küvette eğilerek yıkamak ise yorucu olacaktır. Dolayısıyla birbirinden akıllı tasarımlarıyla bebek küveti modelleri bebek banyosu esnasında hayatınızı kurtaracaktır. Seçim yaparken dayanıklı malzemeden üretilmiş, kenar kısımları keskin olmayan, suyu tahliye edebileceğiniz tıpalı modelleri tercih etmenizin faydalı olacağını hatırlatalım ve GittiGidiyor’da bulabileceğiniz en iyi bebek küvetlerini sizler için listeleyelim.

1. Skip Hop Moby küvet


Doğumdan itibaren kullanılabilen Skip Hop bebek küveti üç aşama büyüme özelliği sayesinde bebeğin gelişimine tam uyum sağlıyor. İlk aşamada küvetteki file bebeği aynı beşik gibi kavrıyor ve kolay bir banyo imkanı sağlıyor. İkinci aşamada file, yeni oturmaya başlayan bebekler için ikiye katlanarak kullanılabiliyor. Üçüncü aşamada ise file tamamen sökülüyor ve küvet daha hareketli bebekler için uygun hale getiriliyor.

2. Chicco Cuddle & Bubble ayaklı küvet


Bebekleri yıkamak için en pratik yöntemlerden birisi de ayaklı küvet modellerini kullanmak olacaktır. Chicco bebek küveti bu anlamda en iyi ürünler arasında. Ultra konfor sağlamak için yumuşak, çıkarılabilir, daraltıcı desteğe sahip olan bebek küveti iki pratik tekerleği ile kapandığında daha kompakt hale geliyor ve kolayca taşınabiliyor. Ebeveynlere uyacak şekilde üç farklı yüksekliğe ayarlanabilen küvet, banyo ürünlerini saklamak için de pratik bölmelere sahip.

3. OkBaby Onda Slim katlanır küvet


Bir sürü farklı rengi bulunan OkBaby marka katlanır bebek küvetleri 0-12 ay arası kullanım için uygun. Maksimum 15 kg’a kadar taşıma kapasitesi bulunan bebek küveti portatiftir ve rahatlıkla katlanabilir. Ergonomik tasarımıyla öne çıkan bebek küveti kompakt ve hafiftir. Polipropilenden üretilmiştir ve kapandığında sadece 9 cm’lik genişliği ile çok az yer kaplar. Duvara dahi asılabilir. Aynı zamanda bacak arasında bulunan destek bölümü sayesinde bebek büyüdükçe iki pozisyonda da kullanım sağlar.

4. Baby & Plus katlanabilir küvet


Bir diğer katlanabilir bebek küveti önerimiz de Baby & Plus markasından. Katlanabilir ve yer kaplamayan özelliğiyle kolay kullanım avantajı sağlayan bebek küvetinin tıpası da sıcaklığa duyarlıdır; sıcaklık değişiminde renk tonu değişir, 41 derecenin üzerinde ise şeffaflaşır. Ölçüleri 47x9x82,5 cm’dir.

5. Cam Bagno küvet


İki anatomik yapısının yanında kaymaz lastiği de bulunan Cam Bagno bebek banyo küveti 0-6 aylık bebekler için yatık pozisyonda koltuk da barındırıyor. Aynı zamanda 6-12 aylık bebekler için de kolçaklı kullanımı vardır. Banyo sırasında sünger ve sabun koymalık özel bölmeleri de bulunan Cam Bagno küvetin ayakları da sabit şekilde tasarlanmış.

BONUS: OkBaby Jelly küvet aparatı


Bir önerimiz de kilitlenebilir ayak destekleri ve küçük boyutu ile bebekleri her türlü küvette konforlu ve güvenli yıkamaya yarayan bu küvet aparatı olacak. Ergonomik ve delikli yüzeyi ile bebeğinizi rahat bir şekilde yıkayıp durulamanızı sağlarken, bebeğinizin cildinin hava almasını da sağlayan OKBaby küvet yardımcısı kaymayı önleyici malzemeden üretilmiş.