GittiGidiyor’da Bulabileceğiniz En Eğlenceli 10 Deney Seti

GittiGidiyor’da Bulabileceğiniz En Eğlenceli 10 Deney Seti

1794

Fizik, kimya, astronomi; çocuklarınızın son derece eğlenceli vakitler geçirerek birçok alanda mucit gibi hissetmesini sağlayacak bu deney setlerini keşfedin!

Piller nasıl çalışır? Kristaller nasıl oluşur? İnsan vücudu ve organlar nasıl bir sisteme sahiptir? Güneş sistemi nasıl işler? Yer çekiminin mantığı nedir? Güneş enerjisi nedir? Gökyüzünü daha yakından inceleyebilir miyim? Çocuklarınızın merak konusu olan ve öğrenmesi son derece faydalı olacak bu soruların yanıtlarını sizler için seçtiğimiz deney setleri ile keşfetsinler. İşte karşınızda GittiGidiyor’da bulabileceğiniz en eğlenceli 10 deney seti!

1. Çılgın bilim


İçerisinde manyetik uçan diskler, ayaklı plastik direk, elastik iplik, sihirli boncuklar, küçük plastik kaplar, fırıldak, renkli diskler, 20 ml’lik deney kabı, resimli kart, plastik yanardağ modeli, pipet, spatula, kırmızı renklendirici, deney tüpü emniyet anahtarı, polistiren top, plastik gemi, çubuk pipetler, 50 ml’lik deney kabı ve resimli kullanma kılavuzu içeren bu Çılgın Bilim deney seti fizik, kimya ve optik, 10’dan fazla deney seçeneği sunuyor!

2. Bilim Laboratuvarı


Bu kapsamlı bilim seti içerisinde kimya, kristaller, optik ve paleontoloji üzerine birçok deney malzemeleri bulunuyor. Çocuklarınız set içerisindeki araçları kullanarak ışıltılı kristaller oluşturabilir, kimyasal maddelerle deneyler yapabilir. Mikroskop ile birçok şeyi yakından inceleyebilir ve Triceratopsun fosil kalıntılarını keşfedebilir! Bu koca laboratuvar tüm bunların bilgilerini içeren resimli kullanım kılavuzu da veriyor.

3. Astronomi Laboratuvarı


Çocuklarınızın güneş sisteminde heyecanlı bir yolculuğa çıkması için ideal bir deney seti ile karşınızdayız! Üç boyutlu mekanik gökyüzü modeli ile gökyüzündeki hareketleri canlandırabildiğiniz gibi, setin içerisindeki fırça ve boyaları kullanarak gezegen modellerini boyayabilirsiniz. Ayrıca mükemmel güneş sistemi yapbozunu bir araya getirebilirsiniz.

4. Optik Mikroskop


9 yaş ve üzeri çocuklar için tasarlanmış olan Optik Mikroskop aslında kullanımı son derece kolay olan profesyonel bir mikroskop. Mikrokozmosu incelemek üzere 600 kat büyüterek nesnelerin tüm detaylarını görmeyi sağlayan bu çocuklar için mikroskop oyuncağı özel alıştırmalar ve aktivitelerle 50’den fazla deney yapmayı sağlıyor. İçinden plastik slaytlar, deney kapları, pipet ve büyüteç gibi birbirinden zengin donanım çıkıyor.

5. Fizik ve Yer Çekimi


Bu deney setinin içerisindeki bilimsel enstrümanlar sayesinde çocuklar yerçekiminin gücünü ölçümleyebiliyor ve çalışırken eğlenebiliyor. Başlangıç platformundan miskete, eğik düzlem için karton parçalardan rampa tabanına, plastik rampa parçalarından resimli kullanım kılavuzuna; birçok eğlenceli parça çıkıyor.

6. Kristaller


Çocuklar için en keyifli bilim setleri arasında bir diğeri de kristallerdir. Onların doğal malzemelerden kristaller ve ışıltılı şekiller yapmasını sağlayan bu muhteşem deney oyuncağı içerisinden emniyet gözlüğü, lateks eldiven, pipetler, spatula, cımbız, 10 paket potasyum alüminyum sülfat, 5 adet deney tüpü, 1 deney kabı, 1 paket alçı taşı, 1 plastik tepsi ve farklı şekiller içeren kalıp çıkıyor.

7. Geleceğin Enerjisi


Çocukların yenilebilir enerjileri keşfetmesi için harika bir set olan Geleceğin Enerjisi, güneş panelini kullanarak pervaneyi çalıştırmayı deneyimletiyor. Bu deneyin en büyük faydası, temiz enerji üretimi hakkında bilgi sahibi olmaları ve sürdürülebilir bir yaşam inşa etmeyi öğrenmeleri olacak.

8. İnsan Vücudu


Çocukların iskelet ve organları bir araya getirebilecekleri, 3 boyulu DNA modeli oluşturabilecekleri, gerçek bir stetoskop ile kalp atışlarını dinleyebilecekleri ve organların görevlerini öğrenebilecekleri İnsan Vücudu oyun seti her çocuğun deneyimlemesi gereken setler arasında.

9. Deney Seti: Planetaryum


İşte karşınızda elektrik devresi donanımlı harika bir gökevi! Gökyüzünü ışıklandırıp yıldızları gösteren lambası ve takım yıldızlarının mitolojik şekillerini tanımanıza yardımcı olan yıldızlı gökyüzü yapbozu ile çocuklar için deney oyunları arasında favorilerden biri!

10. İlk Keşiflerim: Pil ve Elektrik


Çocuklar bu deney oyunu ile tarihteki ilk elektrik enerjisi üreten dinamo olan Alessandro Volta’nın pilini biraraya getiriyor. Volta’nın pili ile günümüz modern elektrikli bataryasının ilk modelini ve kablosuz çalışan elektrikli cihazların işletim mekanizmasının temelini keşfediyorlar.