GittiGidiyor’da Bulabileceğiniz Bebekler İçin En İyi 7 Aktivite Masası

GittiGidiyor’da Bulabileceğiniz Bebekler İçin En İyi 7 Aktivite Masası

2091
main

Tek bir oyuncak ile bebekleriniz çok şey öğrenecek, farklı alanlarda gelişecek ve üstelik çok eğlenecek! Bu aktivite masalarına mutlaka göz atın!

Bebekleri eğlendirirken aynı zamanda birçok şey öğreten ve hem duyularını hem de motor becerilerini geliştiren aktivite masaları her ebeveynin alışveriş listesinde bulunması gereken ürünler arasında. İçinde seslerden alfabeye, müziklerden renklere, hayvanlardan butonlara; birbirinden eğitici ve geliştirici detay bulunduran bu oyun masalarından sizin için seçtiklerimize göz atın!

1. Bondigo eğitici aktivite masası


Bondigo’nun eğitici aktivite masası Türkçe konuşma ve şarkılarıyla öne çıkan bir ürün. Konuşan sevimli hayvanlardan üzerinde bulunan renk ve şekillere birçok geliştirici özelliğe sahip bu aktivite masasında çocuğunuz renkli piyano sayesinde sesleri, alfabeyi ve notaları da keşfedebiliyor. Aynı zamanda üzerindeki yürüyen tren ve müzikli çiçekler ile müzik dinliyor, bu esnada kelime dağarcığını genişletebiliyor. Kanat çırpan kelebekler sayesinde ise el ve göz koordinasyonu gelişiyor.

2. Fisher Price melodili zürafa aktivite masası


Fisher Price’ın bebeğin gelişimine göre ayarlanabilen iki farklı oyun seviyesine sahip bu aktivite masası ışıklar, müzik, eğlenceli hayvan görüntüleri ve sesleri sayesinde bebeğinizin hareketlerini ödüllendirerek duyularını harekete geçirmeye yardımcı oluyor. Bebeğiniz kitap sayfasını çevirebiliyor, üç farklı şekil butonuna basabiliyor. Ayrıca ışıkları, müziği ve hayvan seslerini etkinleştirmek için dönen parçayı döndürebiliyor. Bu aktiviteler sayesinde bebeğin ince motor becerileri ve el-göz koordinasyonu gelişiyor.

3. Baby Clementoni aktivite masası


10 ay ve üzeri bebeklere uygun olan Baby Clementoni aktivite masası, bebeklerin görme ve işitme duyularının gelişimi için tasarlanmış. Üzerindeki oyunlarla bebeklere harfleri, şekilleri ve renkleri öğretiyor. 9 farklı düğmeden oluşan dokunmatik yüzeyi bulunan masa aynı zamanda bir müzik çalar ve piyano olabiliyor. Üzerindeki renkli kitap sayesinde de bebeğiniz hayvan isimlerini ve harfleri öğrenebiliyor.

4. Chicco büyü ve öğren aktivite masası


Çocukların yabancı dili oyun oynayarak çok rahat öğrenebileceğini unutmayan Chicco’nun Büyü ve Öğren aktivite masası, İngilizce ve Türkçe özelliklere sahip. Şarkıların ritimleri ve içerisindeki cümleler sayesinde bebeğinizin yeni kelimeleri öğrenerek, İngilizce kelimelere aşina olmasını sağlayan bebek oyun masası sebzeler, piyano ve farklı şekillerle oyun sunarak bebeklerin doğru yerleri, isimleri, sesleri ve müzikleri öğrenebilmesini de sağlıyor. İçindeki piyano ile bebekler manüel koordinasyonlarını geliştirirken, pişirme butonu ile yemek pişirme oyunu oynamasını sağlıyor. Kalem ve silgisiyle çocuklara tablo çizme etkinliği de sunan ürün, A’dan Z’ye gelişim için ideal!

Bunu da okuyun: Çocukların İnce Motor Becerisini Geliştirecek 5 Aktivite
Çocukların ince motor becerileri geliştiğinde kendi ayakkabılarını bağlamayı, düğmelerini iliklemeyi ve çatal, makas, kalem gibi objeleri doğru şekilde tutmayı öğrenmiş olurlar. Siz de çocukların ince motor becerileri için yapılabilecek birkaç aktivite ile onları bu sürece hazırlayabilirsiniz.

5. Bright Starts safari müzikli aktivite masası


Bebeklerin oturma ve ayakta durma becerilerinin gelişimine göre düzenlenebilen Bright Starts Safari müzikli aktivite masası 6 farklı oyun alanında farklı şarkı ve aktiviteler sunuyor. Çevrildiğinde değişen eğlenceli sesler ve modlar, maymundan abaküse, kaplandan topaca, farklı oyunlar sunan masa, minik bir piyanoya da sahip. Sevimli gergedanı saklama bölmesi, çıngırak gibi aktivitelerle eğlenceye doyan bebeklerin motor gelişimine de katkıda bulunuyor.

6. Kanz eğitici üçgen aktivite masası


12 ay ve üzeri bebekler için tasarlanmış olan Kanz eğitici üçgen aktivite masası, birbirinden renkli eğitici ahşap boncuklar ve şekiller sayesinde; sayı sayma, basit matematik işlemlerinin ve renklerin öğretilmesinde kolaylık sağlıyor. Çocukların hem düşünce yeteneklerinin hem de matematik zekalarının gelişimine yardımcı oluyor.

7. Mega Bloks aktivite masası


Mega Bloks aktivite masasında bebeklerin hayal gücünün sınırları zorlanacak kadar çok oyun imkanı yer alıyor. 1 yaşından büyük çocuklar için ideal olan mega bloks aktivite masası takılıp çıkarılabilen bir platforma sahip. Bu platformu yerinden çıkararak First Builders blokları ve rengarenk çıkartmalarla bağımsız bir şekilde oyun oynamak da mümkün. Çocuğunuzla aktivite masasını dilediğiniz gibi kurabiliyor ve sevimli figürü arabaya yerleştirerek oyun masası üzerinde harika bir gezintiye çıkabiliyorsunuz.

Fotoğraf: Fisher Price