Farklı Yaş Grubundan Çocuklar İçin Doğum Günü Partisi Fikirleri

Farklı Yaş Grubundan Çocuklar İçin Doğum Günü Partisi Fikirleri

1432

Her ebeveyn için çocuklarının doğum günü özel bir durumdur. Peki bol kahkahalı ve heyecan verici bir doğum günü partisi düzenlemek, güzel anılar biriktirmek için neler yapabilirsiniz işte size ilham olabilecek bazı fikirler.

Çocuğunuzun yıllarca hatırladığı bir doğum günü kutlaması oluşturmak için pahalı seçenekler aramanıza gerek yok. Bazı basit fikirlerle çocuklar için eğlenceli ve heyecan verici bir parti organize etmeniz mümkün. İşte karşınızda farklı yaş grubundan çocuklar için doğum günü partisi fikirleri!

1 yaş çocuklar için doğum günü kutlamaları

Özel parti şapkası

Şapkalı bir partiye ne dersiniz? Çılgın şapka temalı doğum günü partisi için çocuğunuza bir şapka alın ya da bunu kendiniz tasarlayın. Diğer çocukların da kendi çılgın şapkalarıyla partiye katılmalarını isteyebilirsiniz.

Kabarcık üfleme oyunu

Çocukların baloncukları patlatmasına yardımcı olabilirsiniz. Çocuklar kabarcıkları elleriyle yakalamaya çalışmak veya havaya uçurmaya çalışmak esnasında eğlenceli anlar yaşayacaklardır.

2 yaş çocuklar için doğum günü kutlamaları

Karanlıkta parlayan parti

Oturma odanıza biraz parıltı ekleyerek burayı heyecan verici bir yere dönüştürebilirsiniz. Karanlıkta parlayan boyalarla yapacağınız dekor, neon çubuklar, simli çıkartmalar kullanacağınız malzemeler olabilir. Çocuklar yüzlerini karanlıkta parlayan renklerde boyamanın tadını çıkarabilir. Böyle bir partide karanlıkta parlayan oyun hamuru ise harika bir hediye olur.

Çamur partisi

Çocuklar çamura bayılır. Güvenli ve açık bir alanda çamurlu eğlence düzenleyebilirsiniz. Hazırlayacağınız küçük bir parkurda çocuklar hem yarışıp hem de kirlenmenin tadını çıkarabilir.

3 yaş çocuklar için doğum günü kutlamaları

Orman Teması

Orman temalı doğum günü partisi her zaman heyecan yaratır. Çocuğunuza hangi hayvan olmak istediğini sorun. Bu, tüm çocukların hayvan kostümleri giydiği bir parti olabilir. Pratik düşünüp çocuklara giymeleri için kağıttan hayvan maskeleri dağıtmakta başka bir seçenek.

Bir kukla şovu veya sihir şovu

Bir palyaço veya yerel bir sihirbaz tutmayı düşünerek oldukça eğlenceli bir parti yaratabilirsiniz. Kukla gösterileri de harika bir fikirdir.

4 yaş çocuklar için doğum günü kutlamaları

Hazine avı

Hazine avı oyunu çocukların birlikte oynayabileceği eğlenceli oyunlardan biridir. Tek yapmanız gereken iyi ipuçları hazırlamak ve akıllıca hazırlanmış bir harita kullanmak.

El işi partisi

Çocuklara saksı, plastik tabak, tişört, çanta, resim gibi eşyalar sağlayabilirsiniz. Ve onları süslemeleri ve yeni eşyalar yaratmaları için çıkartmalar, pırıltılar, tutkal, boya gibi malzemeleri de kullanmalarını isteyebilirsiniz.

Sirk partisi

Parti vermek için geniş bir alana sahipseniz sirk temalı doğum günü partisi düzenlemeyi düşünebilirsiniz. El işi giriş biletleri, limonata kabinleri, vintage patlamış mısır kovaları ve pamuk şekerleme standı kullanılabilir ve hatta çocukları eğlendirmek için bir palyaço bile kiralanabilir.

5 yaş çocuklar için doğum günü kutlamaları

Köy karnavalı

Farklı ortamlar kurarak arka bahçenizde şenlikli bir karnaval havası yaratabilirsiniz. Dövme istasyonu, patlamış mısır ve pamuk şekeri standı, yüz boyama gibi istasyonlar sosisli / burger standları kullanılabilir. Kavanoza top atma, mini golf gibi çeşitli oyun tezgahları ve zıplama rampaları da kullanılabilir.

Kamp yapmak

5 yaşındaki çocuklar için doğum günü partisi fikirleri arasında kamp kurmak da yer alabilir. Genç kampçılar heyecan verici bir günü geçirmeden önce kamp alanını ve çadırları kurabilirler. Bir macera yürüyüşüne çıkarabilirler. İlginç taşları toplayabilir, yaprakları ve doğayı yakından keşfedebilirler.

6 yaş çocuklar için doğum günü kutlamaları


Disko partisi

Tüm popüler müzikleri çalabilir ve çocukların bir süre eğlenmesini sağlayabilirsiniz. Serbest stil dansın tadını sonuna kadar çıkarın.

Film temalı parti

Çocuklara bir sinema deneyimi yaşatabilirsiniz. Çok sevdikleri bir filmin gösterimini yapın. Bunun için oturma alanlarını düzenleyin. Yaz akşamı ise bahçede bir açık hava sineması bile olabilir. Çocukların film izlerken atıştıracakları eğlenceli aperitifleri de unutmayın.

İLGİLİ ÜRÜNLER